0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #240 -: Декември 18, 2008, 15:19:11 pm »
ок,ще ги изпратим и двете  :)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #241 -: Декември 18, 2008, 15:22:26 pm »
ааа, vesenceto, аз бях останала с впечатление, че ти само си копирала линка към петицията..
щом ти си автора, надявам се да организираме нещата по най-добрия начин и да използваме подписите и от двете петиции.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #242 -: Декември 18, 2008, 15:27:05 pm »
jam  аз съм ЗА
каквото решите и кажете няма проблем
не ми пречи да се съберат подписите
писах на админа чакам отговор и ще го постна тук за да го видите и вие
дано да се получи, за да няма загуба на гласове
но ако не става и двете петиции ще стигнат до крайната си цел...
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #243 -: Декември 18, 2008, 15:34:32 pm »
http://news.ibox.bg/news/id_463669296

Комисията по здравеопазване към 40-ото НС поднася своите извинения към всички български жени, които са се почувствали засегнати и оскърбени от реплика, произнесена, макар и неформално, на заседание на комисията.

Това се казва в обръщение на комисията по здравеопазване, което беше прочетено пред журналисти в парламента от Лъчезар Иванов.

Припомняме, на 4 декември, по време на дискусията, народен представител се е обърнал към жена, загубила дете при опит за изкуствено зачеване, с думите: „Дайте да ви направя едно in vivo (на живо), като не можете ин витро".  Заради случая НДСВ заплашиха, че ще поискат оставката на председателя на здравната комисия Борислав Китов.

Ние, членовете на комисията, се отнасяме отговорно към проблема и в резултат на нашите усилия за асистираната репродукция "ин витро" за 2009 г. са осигурени 15 пъти повече средства в сравнение с 2008 г. в условията на финансова криза.

С това българският парламент отговори на една огромна обществена потребност и пое ангажимента да подсигури максимална прозрачност и контрол върху изразходването на тези средства по предназначение, се посочва в текста.

В същото време депутатите от комисията изразяват своята тревога, че медийното напрежение около този случай игнорира резултатите от работата на парламента. Според председателя на комисията Борислав Китов все още не е ясно кой е произнесъл репликата и в какъв контекст. Ако иска, етичната комисия, може да се самосезира по случая, добави той.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #244 -: Декември 18, 2008, 15:39:48 pm »
Благодаря за информацията, Бу!

Това също идва да покаже, че вашите действия, момичета, не са били напразни! И да ни даде урок винаги да отстояваме гражданските си права и позиция!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #245 -: Декември 18, 2008, 15:41:54 pm »
Това е добре! Сега трябва и да си изпълнят обещаното!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #246 -: Декември 18, 2008, 15:52:18 pm »
Това е много добре!
да кажа за петицията - всички мои познати я подписаха и официалната и не се разсърдиха!
Продължавам да я разпращам. Една колежка я е получила по скайпа от нейна приятелка, която няма такъв проблем, но я е подписала!!! Браво!!! Радвам се, че все още има Българи!!!
А за писмата - върнаха ми три отговора за директно изтрити мейли, без да ги прочетат  :BangHead:
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #247 -: Декември 18, 2008, 16:05:09 pm »
http://news.ibox.bg/news/id_463669296
Комисията по здравеопазване към 40-ото НС поднася своите извинения към всички български жени, които са се почувствали засегнати и оскърбени от реплика, произнесена, макар и неформално, на заседание на комисията.

И какво сега , момичета , приемаме ли извиненията? :wink:
Обидата се оказа неформално, подхвърлена реплика , но поне извинение има.


Бу , харесват ми твоите анализи!
http://missby.wordpress.com/2008/12/17/in-vivo/
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 16:11:23 pm от Eфирче »
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #248 -: Декември 18, 2008, 16:09:44 pm »
Това извинение не ме радва ама хич.Както не ме радва и обещанието за след нова година.Въздържам се от коментари и продължавам чинно да чакам становище на Зачатие .
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #249 -: Декември 18, 2008, 16:10:23 pm »
1400 подписа има вече!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #250 -: Декември 18, 2008, 16:14:56 pm »
Аз лично не приемам това извинение,
защото сега ще се извинят и догодина като трябва пак дават пари пак ще има подобни изказвания, тогава ще е ясно че с още едно извинение ще минат метър,
както стана и с 13 им заплата, цяла година ги глобяват щото не знаят къде им се намира работното място и накрая се нагаридиха от фонда - глоби.
За това аз не приемам извинения, за да не повторат, потретят и така нататък както става всичко в България

Лично мнение
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #251 -: Декември 18, 2008, 16:52:10 pm »
Мдаа, и аз не бих приела извинението им... След толкова чакане, мотане, тръшкане, най-накрая решиха, че сега им е удобно да се извинят. Е, мерси, такова изпросено и измъчено извинение не ми трябва...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #252 -: Декември 18, 2008, 16:54:30 pm »
И аз не приемам извинението!Ако си мислят, че номерът ще мине, много се лъжат.Намаме нужда от извинения, а от дела.
Това е моето мнение.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    sunnynevi

  • ***
  • 273
  • Слънца и усмивки за всички!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #253 -: Декември 18, 2008, 16:59:01 pm »
Извинението трябва да е лично, от този, който го е казал!!!Нека има достойнството да се извини публично и лично и да поеме отговорността за казаните думи!!! :x :x :x

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #254 -: Декември 18, 2008, 17:34:18 pm »
кога е всенародният протест, организиран от вас, та да се включим и ние с мъжа ми?
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #255 -: Декември 18, 2008, 17:34:36 pm »
Петицията я подписах и аз.
Официално исках разрешение от моите родители и тези на съпруга ми и тях да подпиша. Хората са съгласни. Нали и те с на се мъчиха 12г.
Имам един въпрос. Тъй като те са 60-70г. и е ясно, че са далеч от техниката (агрономи са хората), мога ли аз да ги подпиша като използвам един и същи e-mail -моят?
Не искам да се тълкува като подправяне, т.е. измисляме си имена.
Сега отчета:
Нямам върнат отговор, че имам изтрито писмо. Отговориха ми единствено от АГБолница СЕЛЕНА. Изпратиха ми прикрепен файл, но за съжаление не мога да го отворя. Повече от сигурна съм, че ни подкрепят.

Какво стана с идеята да се изпращат картички до парламента? Споделих я с майка ми и тя се нави да помага с каквото може. Ще я разпространи сред приятелките си, а тях като ги познавам  :lol:... Чака само да й свирна и започва.
Сестра ми и тя е навита, а тя работи в голяма болница.
Петицията съм я разпространила на всички мои скайп абонати.

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #256 -: Декември 18, 2008, 17:38:03 pm »
Прочетох нещо, че на 18.12.2008 ще има протест. Това вярно ли е? Дайте информация!!!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #258 -: Декември 18, 2008, 18:57:11 pm »
Прочетохте ли коментарите?
Цитат: Levski
"ПРИЗИВ за опълчение на самозабравилите се управляващи!!! Бр и сестри БЪЛГАРИ, Отрязаха коледната премия за почти всички държавни служители. (Според министър Василев в годината имало само 12 месеца и не се полагало 13 заплати). Одобрих да вземат коледна премия само те си защото свършили много работа – да грабят от народа. (Възмущаваха се от народното недоволство срещу алчността и безочието им). Одобриха да вземат коледна премия и полицията защото се надяват да ги опази от справедливия народен гняв. Господа полицаи, не си продавайте душата за 300 – 400 лева, защитете народа, а не безочливите грабители с тънки маниери от парламента! Те мислят догодина да ви съкратят! Престъп провалиха европейското финансиране в огромни размери с измамите си, и се отнесоха нагло и арогантно дори с благодетеля на тези пари – Европа, като се възмутиха от отказа и да даде парите си на измамници. След това ни обясниха че следващата година ще бъде трудна. Ние се трепаме от работа, за да ни вземат те парите, докато си пият скъпите кафета и коняци. Неспирно се подиграват с нашето търпение! Нагло се усмихват, докато „прощават” на една майка, че е загубила сина си! Предлагат да оплодят нашите жени! Мъже на България, проявете мъжество и защитете жените си от тази обида! Депутати блудстват с нашите деца! Агентите им пребиват журналисти! Убиват писатели! Буквалн ни разгониха фамилията по целия свят! Българският народ бавно умира заради тях! Призоваваме всички Българи на които им омръзна от потисничеството на политиците! Присъ се към справедливите протести на фермерите, студентите, учителите! Да протестираме срещу антибългарските ни политици! Утре – 19.12.2008 – заедно с фермерите от цяла българия. Призоваваме и полицията да се присъедини към нас. Разпрати това съобщение до всички свои контакти и ела на протеста!"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #259 -: Декември 18, 2008, 19:00:41 pm »
Abloy, не може от един и същи имейл адрес да се подписва няколко пъти.

колкото до клиника Селена, днес в една от пловдивските медии е имало интервю с техен представител, който се е изказал твърдо против фонда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!