0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #200 -: Декември 18, 2008, 11:47:01 am »
Как да накарам сега да подписват пак
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #201 -: Декември 18, 2008, 11:48:39 am »
Хри проблема е, че много хора отказват да я подпишат заради начина, по който звучи!!!
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #202 -: Декември 18, 2008, 11:50:09 am »
Хри проблема е, че много хора отказват да я подпишат заради начина, по който звучи!!!
Аз не съм се сблъсквала с този проблем. Хората на които я изпратих са достатъчно интелигентни и разумни и никой не ми каза, че отказва да я подпише.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #203 -: Декември 18, 2008, 11:54:04 am »
Хри проблема е, че много хора отказват да я подпишат заради начина, по който звучи!!!
Аз не съм се сблъсквала с този проблем. Хората на които я изпратих са достатъчно интелигентни и разумни и никой не ми каза, че отказва да я подпише.
но има и хора, които са не по - малко интелигентни и разумни и разбират много добре как би трябвало да изглегда една такава петиция - официален докумен! факт е, че съдържанието и е поднесено много емоционално, но несериозно!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #204 -: Декември 18, 2008, 12:00:08 pm »
Атадарче ,какво значение има когато подписите в тази така не професионално написана петиция нарастват с минути.Какво предлагаш да направим - да я спрем ли?Само защото твоите познати не искат да я подпишат.Дай да се успокоим.Ще пуснем ако трябва имейл до администраторите на сайта , ще ги помолим за редакция на текста , като обясним защо се е получило така.Не вярвам да ни откажат.

ето го mail-а на хората johnt@abv.bg
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 12:03:08 pm от marinex »
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последст
« Отговор #205 -: Декември 18, 2008, 12:03:33 pm »
Атадарче ,какво значение има когато подписите в тази така не професионално написана петиция нарастват с минути.Какво предлагаш да направим - да я спрем ли?Само защото твоите познати не искат да я подпишат.Дай да се успокоим.Ще пуснем ако трябва имейл до администраторите на сайта , ще ги помолим за редакция на текста , като обясним защо се е получило така.Не вярвам да ни откажат.
Не е правилно да се променя текста на петиция веднъж подписан. Това е етичен принцип.
Може пък хората да са я подписали точно защото е така написана, а другата да им се види много формална и да откажат да я подпишат.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #206 -: Декември 18, 2008, 12:06:00 pm »
не ме разбирайте погрешно! и аз я подписах и я разпратих на всички познати!!! те от своя страна на свойте - няма нищо по хубаво от товада се събират подписи, но текста, с който е в момента трудно може да мине за официален документ. не се паля. просто ви обръщам внимание на този проблем и ако текста може да бъде променен това е страхотно решение или ако има начин подписите от тази петиция / дори и самата тя/ да бъдат прикачени към официалната такава, която пишат момичетата в другата тема!!! не се сърдете моля
от друга страна beast е много права!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #207 -: Декември 18, 2008, 12:06:33 pm »
Реално погледнато смисъла на текста е същия .Ние няма да променяме смисъла .Идеята е една и тя е ясна.Просто ще се постави по професионално написания текст.Тук няма за каква етика да говорим.
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 12:08:46 pm от marinex »
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #208 -: Декември 18, 2008, 12:06:46 pm »
Петицията би могла да се промени. Който я е писал и я е предоставил за публикуване в сайта,може да пише с молба да сменят петицията, като обясни причините. Споделям личен опит.
Но това може да направи само този, който я е пуснал там

Чем больше бумаги, тем чище задница - девиз бухгальтеров
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #209 -: Декември 18, 2008, 12:15:02 pm »
http://retv.bg/video/?video_cat_id=4

Фани, блестяща, както винаги  :D

lb2f
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #210 -: Декември 18, 2008, 12:15:48 pm »
Снощи , не успях да гледам Слави.
Имаше ли продължение по темата ?
Сори за офф топика!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #211 -: Декември 18, 2008, 12:16:39 pm »
Снощи , не успях да гледам Слави.
Имаше ли продължение по темата ?
Сори за офф топика!
Имаше. Според мен ще има и продължение.

lb2f
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #212 -: Декември 18, 2008, 12:20:50 pm »
Хри проблема е, че много хора отказват да я подпишат заради начина, по който звучи!!!
Аз не съм се сблъсквала с този проблем. Хората на които я изпратих са достатъчно интелигентни и разумни и никой не ми каза, че отказва да я подпише.
но има и хора, които са не по - малко интелигентни и разумни и разбират много добре как би трябвало да изглегда една такава петиция - официален докумен! факт е, че съдържанието и е поднесено много емоционално, но несериозно!
Ще се обиждаме ли??? Не те разбирам?
Защо да не е поднесена емоционално? Кое му е лошото? Нима обсъждането на проблема в медиите не е емоционален? Точно една емоция, предизвикана от изказването на депутат, доведе до някакво развитие на проблема.
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #213 -: Декември 18, 2008, 12:25:57 pm »
Съгласен съм с atadar, че е добре текста да бъде променен за да добие петицията повече "фасон". Всички ние сме развълнувани от проблема, но нали знаете поговорката "по дрехите посрещат, а по акъла изпращат". Много ще се радвам, ако администраторите на сайта променят текста час по-скоро, така че същият да може да бъде представен и пред ЕК. Atadar, всички велики неща са станали в резултат на емоция - няма нищо лошо в това, а както казах и по-горе съм съгласен фасона на петицията да се пипне.
Marinex Hri:hello:, напълно съм съгласен с теб, че подписите не следва да се губят, т.к. хората са подкрепили идеята, а именно това е най-важното. Фасона ще се оправи, ако администраторите се съгласят, но в никакъв случай не следва да се губят подписите на хората. Не мисля, че хората подкрепили идеята ще имат против, че се е променил фасона, защото както споделих по-горе мисля, че идеята е най-важната.
Само се надявам следващи петиции и т.н. да не се пускат така необмислено и право на това да имат само управителното тяло на Зачатие и Искам бебе, под чийто патронаж протича всичко - това е лично мнение.
И момичета - моля ви не се карайте, че ми тсава мъчно защото всички се "возим в една лодка"
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #214 -: Декември 18, 2008, 12:37:25 pm »
съжелявам, че не ме рабрахте правилно и Ви се извинявам!!! за мен емоционалното поднасяне е огромен плюс, проблема, според мен!, е че не е официално!!! още веднъж моля за извинение ни най - малко не съм искала да обидя когото и да било в момента важното е да сме заедно, защото така сме най - силни!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #215 -: Декември 18, 2008, 12:40:17 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #216 -: Декември 18, 2008, 12:40:25 pm »
Петиция може да пусне вски - за каквото си поиска. Няма как да ограничим хората да не правят петиции - това става много лесно от сайта: http://www.bgpetition.com/

Пак го пиша - жалко че най вероятно съвсем добронамерено и неосъзнато от човека който е направил неформалната петиция ще се намали подкрепата за официалната.

Предлагам да се съсредоточим върху популяризирането на официалната петиция и ако може да поправим неволно стореното.

Поздрави
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #217 -: Декември 18, 2008, 13:00:14 pm »
подписах и ще я разпратя.

Фани,
поздравления!!! :D Прекрасно и убедително изложи фактите. тове е любимото ми предаване  :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #218 -: Декември 18, 2008, 13:02:41 pm »
Подписах я и се заемам да я разпращам отново.

Beast,
Има ли вариант гласовете да бъдат прехвърлени ?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #219 -: Декември 18, 2008, 13:13:40 pm »
татко Барба, ние изобщо не знаем кой е пуснал тази неофициална петиция. няма как...
пускането на петиция е само началната стъпка. после този, който я е пуснал, има ангажимент да я връчи на онези, към които е отправена - лично. иначе просто си виси в празното.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!