0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #100 -: Декември 17, 2008, 14:45:18 pm »
Ох, дано да стане така, както я мислим, но за Коледа можем да ги обсипем с картички.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #101 -: Декември 17, 2008, 14:53:39 pm »
Аз си мисля, че новините са добри. Нека не съдим предварително, нека не сме песимисти. Да изчакаме първата работна седмица и тогава ще мислим какво правим по-нататък. Ще ми се и Ани да се включи, но разбирам, че е много натоварена и изморена, освен здравословните проблеми, така че нека дадем почивка и на нея.
Сега по медиите ще излязат какви ли не интерпретации, може и да се опитат да ни разединят, нека не се подаваме на тези неща. А идват и избори, нали?  :wink:
Пак казвам, че нац. програма е нещо хубаво, и дано се намерят пари за финансирането извън предвидените за фонда.

Дали да не съсредоточим вниманието си върху коледните ни прояви, акции, конкурси. 


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #102 -: Декември 17, 2008, 15:09:21 pm »
Ани, ти си едно голямо и топло :heartbeat:.
Напрежението на което бе подложена тези дни е нечовешко!
Издържа стически на всичко това, като истински войник!
Прегръщам те и Благодаря!

Подкрепям Каси!
Нека изчакаме официалното становище на "Зачатие"
и след това да се съсредоточим към предстоящите събития свързани с Коледа!
Роман и Коледния конкурс!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #103 -: Декември 17, 2008, 15:36:21 pm »
Касси правилно е казала - национална програма за стерилитет е хубаво. хубаво е и то много.

създаването на такава програма е една от целите на сдружение Зачатие. фондът за финансиране на инвитро е само една част от решението на проблема "стерилитет". ще си позволя да цитирам Мели:

Цитат
АРТ не е решение на проблема. От ин витро имат нужда само десетина процента от всички хора с репродуктивни проблеми. Решението на драматичния и задълбочаващ се проблем с влошеното репродуктивно здраве на нацията е само и единствено в отговорна и функционираща държавна стратегия за профилактика, диагностика и чак накрая лечение.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #104 -: Декември 17, 2008, 15:51:09 pm »
И аз съм ЗА да се уведомят европейските институции за случая!

Ани, поклон за смелостта, борбеността и самообладанието, което запази тази сутрин!
И аз заставам зад подобна позиция. За съжаление в България всяка чиста идея се опорочава всячески. Нека да ни чуят в Европа, че и нашите да се постреснат някак. Това ако се подкрепи и с петиция, мисля е добър вариант.
<br />[link=http:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #105 -: Декември 17, 2008, 16:11:57 pm »
И аз съм ЗА да се уведомят европейските институции за случая!

Ани, поклон за смелостта, борбеността и самообладанието, което запази тази сутрин!

 :good_post:
Подкрепям всички идеи.Само искам да вметна обаче, че София и Варна не са единствените големи градове в България.Защо да не включим и Бургас и Пловдив!/само предлагам/
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #106 -: Декември 17, 2008, 16:18:21 pm »
Завързано е доста. Слушам Хоризонт. Опитват се да се измъкват, че това е било реплека от един депутат, към друг, от единия край на масата, към другия. Те така си се шегували. Освен това, казалият репликата бил болен.

Това го копнах от бг-мама за инвивото.

А това от форума на Слави от преди малко:


Ето го майстора

Депутатът и член на Висшия съвет на БСП, член на комисията по здравеопазване, гражданско общество и медии, медикът Емил Константинов е майсторът на зачатията "in vivo".
Изключително достойният политик и медик явно от скромност мълча дни наред за феноменалните си методи за лечение на безплодието. Днес се оказа, че той е в болнични. Константинов, който до момента не е известен с каквото и да било в битието си на депутат, нашумя след като предложи пред жени с репродуктивни проблеми да им помогне да заченат "in vivo".
Те обаче за момента се въздържат от използването на услугите на прекрасно възпитания джентълмен.
Въпреки, че стана ясно кой е авторът на неподдаващата се на квалификация реплика, депутатите отново не успяха да реагират адекватно на скандала. Вместо да поиска Константинов незабавно да бъде изгонен от парламента председателят на здравната комисия Борислав Китов заплаши колегата си Антония Първанова, че ще я предаде на Комисията по етика. Възмущението на Китов бе събудено от твърденията на Първанова,че го била чула да казва "стига с това ин витро и ин виво". Китов обещада даде на медиите пълния аудиозапис от заседанието и ще поиска проверка на неговата автентичност.
На записа се чувало как Борислав Великов се обръща към свой колега с молба да не се шегуват с "ин витро и ин виво".
Великов обясни, че Емил Константинов е подхвърлил към него репликата "ти добре си се справил ин виво, сега какво тук ин витро...Дай да приключваме".
Шеги от този род били обичайни между двамата, които претендират да представляват цвета на нацията. Възможно било обаче репликата да е била интерпретирана грешно. Великов обаче твърди, че самата "шега" на Константинов не била за записа.
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 16:25:25 pm от ninkata1 »

*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #107 -: Декември 17, 2008, 16:33:32 pm »
Шегуват се, ами. Те са си такива, веселяци-шегаджии!
Хайде, хаирлия да е - на всеки депутат по едно ин виво да има.


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #108 -: Декември 17, 2008, 16:35:31 pm »

Специалист по здравен мениджмънт 8O Голям шегаджия ще да е тоз...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #109 -: Декември 17, 2008, 16:35:43 pm »
Ето го великия оплодител... не искам нищо повече да казвам, че сигурно ще прозвучи доста не цензурно.... Гадове!!!!!!!!!

http://www.bsp.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0360&n=000030&g=

http://www.parliament.bg/?page=ns&lng=bg&nsid=3&action=show&did=67
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #110 -: Декември 17, 2008, 16:39:37 pm »
Дано всичко това стане наистина...
Гледах днес сутринта Ани Зашева в студиото на Бареков - Ани, златна си! Как успяваш да останеш спокойна и уверена седейки срещу тези идиоти? Хиляди благодарности за това, което правите ти, Радина и всички останали!
Аз съм "ЗА" всичко, за което се вземе решение, но мисля, че първо трябва да чуем какво ще ни каже Ани, защото тя тези дни е очите, ушите и сърцето на всички нас!
Ще ми се да има национален протест в почивен ден, ако е възможно и предварително обявен, за да можем всички да участваме. Искам да направим и петиция, но задължително тя да бъде изпратена и до ЕС. Разбира се, освен многобройните e-maili, които изпратихме, да вземем и да ги засипем за Коледа и Нова година и с картички, а също и с препоръчани писма, както вече беше предложено.... А бе, изобщо съм "ЗА" за всичко!!!

*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #111 -: Декември 17, 2008, 16:43:01 pm »
Цитат


Добре де, не че го защитавам, но дали е точно този "Оплодителя".
Пишем, пишем, ами ако не е той. Призовавам към въздържане преди информация от източника. Снощи Ани не беше сигурна, поправете ме ако греша.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #112 -: Декември 17, 2008, 16:43:27 pm »
http://www.focus-news.net/?id=n1097704
Борислав Китов ще предаде на Комисията по етика Антония Първанова 8O
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #113 -: Декември 17, 2008, 16:46:50 pm »
http://www.focus-news.net/?id=n1097704
Борислав Китов ще предаде на Комисията по етика Антония Първанова 8O


И тя милата ще се самосезира... 8O Просто това е поредната простотия. Като не искат да се споменава кой е, да си го кажат сами, то е ясно, че тоя осеменител няма доблест и мъжество. :?
Пък г-жа Първанова не каза кой е, не го е посочила, само сподели в какъв ред са седели дупедатите...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #114 -: Декември 17, 2008, 16:50:33 pm »
Ефирче , нали не си очаквала друго след сношното изказване на г-жа Първанова при Слави?Аз лично очаквам онази гадна пасмина в парламента да и причини и по- големи неприятности.Дано не съм пророк.
*
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #116 -: Декември 17, 2008, 17:02:53 pm »
доста време им трябваше на господата да скалъпят историйка :x
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #117 -: Декември 17, 2008, 17:04:48 pm »
аз съм сигурна 4е след нова година ще отпуснат парите.просто в момента вси4ко е една полити4еска игра.заради изборите.ще се по4не ние дадохме пари за инвитро,другите ще викат ние внесохме закона.трети незнам си ко.жалкото е 4е се гаврят с нас и ние сме безсилни с/у тях.
който пее зло не мисли
Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #118 -: Декември 17, 2008, 17:07:38 pm »
Май си направиха будоарно събранице :lol: и ето ти историйка.
<a
*

    Виолетта

Re: Фонд "Асистирана Репродукция"- последствията!
« Отговор #119 -: Декември 17, 2008, 17:09:06 pm »
Момичета, реших, че може би ще има смисъл да се информира ЕС за това, което се случва тук , затова се свързах с агент от онлайн помощ н атяхната страница. Агента ми каза , че бил нациоанел проблем и няма законна форм ан авмешателство от страна на ЕС.
Обаче ми изпрати страница с имената на бълг.евродепутати, които могат да бъдат сезирани www.europarl.europa.eu/members.do?language=en

плюс ако имам оплакване от национална администрация да се обърна към омбудсмана. http://ombudsman.europa.eu/links/en/bg.htm

Вече съм набелязала двама