0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета от София - благодаря ви предварително!
Аз съм от провинцията - далече съм от София и не мога да дойда!
Но ще бъде много добре да се даде знак, че още много хора (които не присъстват), подкрепят протеста.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Дори и на трима един да е без количка ,пак е нещо.По добре да сме много макар и не всеки с количка отколкото да сме малко но само с колички...
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
Момичета,
протеста пред пилоните на НДК (централен вход) или сградата на БТВ (сграда 12) е? Тъй като не ми стана много ясно. :oops:
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
ако не греша пред пилоните на НДК
« Последна редакция: Декември 14, 2008, 14:34:43 pm от bubentseto »
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
пред пилоните, оттам ще отидем до студиото!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
 :rockon:
Страхотни сте!
Ултра, успех утре!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
За текстовете на картичките въпроси и идеи:

Значи мислим да са в 2 формата - един за отпечатване (по-голям файл) в А3 или А4, а другия по-малък по размери за електронно изпращане.

Пращам примерни текстове, които ми дойдоха на първо мислене, чакам да дадете още предложения. Мотото ИСКАМЕ ДА РАЖДАМЕ ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ! го има на всяка.

1. Вариант

ИСКАМЕ ДА РАЖДАМЕ ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ!
Тези бебешки колички са празни, както са празни домовете ни, прегръдките и сърцата ни!


2. Вариант

ИСКАМЕ ДА РАЖДАМЕ ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ!
Настояваме за адекватно отношение на управляващите към проблема на повече от 270 000 български семейства, които са превърнали живота си в борба за рожба!


3. Вариант ( от radost_I )
ИСКАМЕ ДА РАЖДАМЕ ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ!
Помогнете ни да затуптят сърца под нашите сърца!



Давайте още идеи да станат поне 5-6 вида

« Последна редакция: Декември 14, 2008, 14:55:33 pm от cygnus »
*
ИСКАМЕ ДА РАЖДАМЕ ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ!
Настояваме за адекватно отношение на управляващите към проблема на повече от 270 000 български семейства, които са превърнали живота си в борба за рожба!
?
*
Аз не съм в България , но искам да помогна. Изпращам темата на всички познати , а и на администратора на един форум , в който пиша. Надявам се, че гласът ни ще бъде чут. Ако може да се направи нещо от 1500 км. кажете. Готова съм на всичко.
Относно текста в картичките мисля че много въздействащ беше текста " Сърце под моето сърце" от конкурса преди време.
Може би да се направи така:
ИСКАМЕ ДА РАЖДАМЕ ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ!
Помогнете ни да затуптят сърца , под нашите сърца!
« Последна редакция: Декември 14, 2008, 14:54:49 pm от radost_I »

Благодарим ви от сърце др. Владимиров!
Много ми е интересно колко наистина ще дойдат че по форумите много са активни,а кагато се стига до действия гледат да са на заден план.Да не стане като в онази приказка за селото и млякото.Страшно много сме, като проблемни семейства,но трябва ТАМ да сме много,пред НДК.
<a
За тези , които сме от провинцията, предлагам:
-пишем мейли до близки и приятели в София за подкрепа утре
-пишем съобщение до форуми в които е засегната темата ни или е изнесена като новина
-пишем мейли до всички новинарски екипи и ежедневници - информираме за събитието
-Сигнус и Пешек , подготвят електронната картичка , която ще изпращаме - къде ще разберем скоро.
Само това да направим , помощ е!

детайли по събитието
В понеделник, 15 декември, в от 19 и 30 пред НДК ще се събират семейни двойки които разчитат на държавна помощ за това да имат дете чрез финансиране на процедура ин-витро. Те ще гостуват в студиото на Шоуто на слави. Предаването ще бъде посвеено на  предложения от фондация "Искам бебе" проектозакон, парафиран от омбуцмана и ... (уф радина, с кого още е координиран че се обърках вече), който предлага прозрачност и най-целесъобразно усвояване на отпуснатите от държавата 20 милиона лв за този проблем. Двойките ще изразяват своите позиции към досегашната неангажираност на държавата с този демографски проблем като дойдат с празни бебешки колички.

Моля който е по-навътре да ме редактира, щото от оня ден чета и пиша по въпроса

Тенкс. Аз вече сезирам своите медийни връзки, дано получим добро отразяване утре.

Т
*
Някой пуснал ли е тема в бг-мамма? Защото и там четат и пишат много момичета.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Много ми е интересно колко наистина ще дойдат че по форумите много са активни,а кагато се стига до действия гледат да са на заден план.Да не стане като в онази приказка за селото и млякото.Страшно много сме, като проблемни семейства,но трябва ТАМ да сме много,пред НДК.

да, така е. през последната седмица, в този форум прочетох твърде много постинги от хора, които казваха, че ще подкрепят един протест с лично присъствие и непрекъснато се питаше дали и кога ще има протест, за да дойдат.

надявам се всички тези хора, въпреки много краткия срок, да успеят да се организират и да дойдат. за такова популяризиране ние се борим от както е създадено сдружението, досега никога не са откликвали на писмата ни от шоуто на Слави (което, знаете, има огромно публично въздействие), а сега ще бъдем там и то в най-важния за вас момент - когато трябва да се наклонят везните в полза за закона за държавно финансиране на АРТ. надявам се си давате сметка, че това е нещо от огромно значение за всички вас, хората с репродуктивни проблеми и че изтървем ли този шанс - втори може и да няма...

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Знам че още уточняваме идеи за надписи. Но аз пък се опитвам да намеря къде да ги кача, че "Снимка.бг" ме дразни. За сега пробвах на едно място. Ето вариантите които имам. Ако някой знае сайт който няма да скапва качеството на качените изображения, моля да сподели.
http://i388.photobucket.com/albums/oo321/Pesheck/Protest/A3-02.jpg?t=1229259185
http://i388.photobucket.com/albums/oo321/Pesheck/Protest/A3-03.jpg?t=1229259441
http://i388.photobucket.com/albums/oo321/Pesheck/Protest/A3-04.jpg?t=1229259486
http://i388.photobucket.com/albums/oo321/Pesheck/Protest/A3kolichka.jpg?t=1229259513
Аз също искам да се включа. Имам възможност да донеса и 2 бебешки колички, но нямам с какво да ги транспортирам до НДК. Живея в Люлин и ако има някой, който може да помогне с транспорта много ще се радвам!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
cookie, може би трябва да вмъкнеш в текста, че ще изразим отношение към опасността от проваляне на въпросния законопроект!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Предложения за текст на картичките: /дано не са глупави :oops:/

"ИСКАМЕ ДА РАЖДАМЕ ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ!
Уважаеми членове за ЗК, не ни отнемайте този шанс!"


"ИСКАМЕ ДА РАЖДАМЕ ДЕЦА НА БЪЛГАРИЯ!
Време е България да ни покаже, че иска тези деца!"


*
Аз не мога да пътувам до София, но мога да услужа с количката ни, ако някой идва от Варна.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
и аз ще се присъединя към протеста. пред централния вход на НДК ли е срещата?
предлагам на модераторите да публикуват теми във форумите на dir.bg и bg mama , защото и там има хора с репродуктивни проблеми и при възможност може да се присъединят.
« Последна редакция: Декември 14, 2008, 15:09:28 pm от volleyball/joli75 »
никога не отстъпвай на принципите си!
Има няколко теми в бг мамма. За съжаление, малко хора пишат в тях. Днес е почивен ден, може би това е причината.