0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
Знам, разбирам това. Казвам само, че който може да намери истинска, е по-добре.
Дори ако майките от бг-мамма се включат - а вярвам, че ще бъдат съпричастни - могат сигурно да помогнат с количка назаем за един ден.


*
Бройте ме и мен, там съм. Обаче, нека да има и алтернативен варянт на количките, защото има хора които са на работа и няма как да носят, има такива които не могат да намерят, ако има и от други градове, ще е неудобно при пътуването им.
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
ми освен хората които не могат да носят колички или да намерят такива да са по силни от към плакати  или какво да го измислим.....
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
Подкрепям идеята на Pesheck. Няма да мога да присъствам и това ще е моят начин да се присъединя към протеста.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Бу, празните кукленски колички са символ, който можем да им оставим показно, да се замислят, както вързвахме балони, и както преди това оставиха буркани с цветя.
Идеята за шествие като че ли не е много удачна, а просто да се съберем пред дадена институция, за да ни видят и евентуално да се сетят за какво иде реч. Аз имам две колички иначе, и кукленски ще донеса
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
mini ще ми заемеш ли една количка ?????  :oops:
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
А какво стана с идеята за МОЛЕБЕН отпадна ли?Мисля,че е добре да оставим и по една запалена свещ за всяко НЕРОДЕНО ДЕТЕ НА БЪЛГАРИЯ!От статистиките до сега,които съм видяла има около 270 000 семейства с репродуктивни проблеми у нас,ясно е,че толкова свещи няма да съберем,но колкото повече толкова по-добре.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Относно количките мисля,че е по-добре да са кукленски,аз лично имам и истинска,но няма да им я оставя,защото се надявам в нея да возя и второ дете ДАЙ БОЖЕ!
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
А истинските не могат ли да се разходят само, без да се оставят? Да се оставят кукленски, щом казвате, но да не са всички кукленски?

Свещи там ако се запалят, подходящо ли ще е? Може би в един определен предварително час? Поставени някак, за да не гаснат?


*
Само искам да попитам някой сеща ли се дали е в него транспаранта "Лечението на стерилитета е част от борбата с демографския срив"?



Пеши снощи щях да ти пиша ама покрай историите в конкурса стана късно.
Можем да направим нещо като големи картички примерно в А3 формат. Преди 1 г разпечатването в офис1 цветно на А3 беше 2 лв. А в А2 да е не повече от 5 можем да питаме. Ако искаш да се хванем с теб ще се разберем за резолюцията и ще ги пуснемк ойто иска да си изтегли и разпечата, като разбира се всеки може и сам да си направи ако има друга идея като графика и съдържание.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Свещите може да са от тези малките в алуминиевата поставка,за да не се чудим къде да ги забиваме.Но за съжаление съм сигурна,че каквото и да оставим в момента в който си тръгнем ще се изпратят хора да почистят СЛЕДИТЕ.Така че най важното е да сме там колкото се може повече хора,със или без свещи и колички.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Важното е че медийте ще го отразят и дори да почистят след нас пак ке има отзвук в обществото.
И аз идвам! Ще си взема отпуск, но ще дойда!
Идеята да пускаме в пощенските кутии диплянки с нашите искания ми допада, но мисля че текста трябва да е  един и същ, макар и да сме в различни градове.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
опитвам се редовно да следя темата и естествено ще дойда на протеста. не разбрах само ще бъде ли отразено в пресата и медиите преди протеста. според мен е важно защото ако се знае предварително биха могли да ни подкрепят чисто физически, с присъствие на място и хора които са съпричастни без реално да имат проблем, а ако инфото си остане само в интернет пространството ще знаем само ние и шепа приятели. отразяването на протеста в самия момент е важно но си е просто новина.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    mishan

  • ***
  • 269
  • Който умее да чака е истински щастлив
Напълно подкрепям идеята. Аз няма да мога да дойда. Но ще се включа в изпращането на картички онлайн. Харесва ми идеята на Пешек.
Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Ще изляза от работа и ще дойда на протеста. Празна количка ще намеря от приятели, но няма да мога да я оставя там. Какво ще кажете да оставиме наистина по една свещичка, символ на нашата молба към управниците да се сетят за нас, за нашите мечтани и чакани бебета  и да гласуват по съвест.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Хубаво е медийте да знаят за протеста по рано, за да го отразят.
Аз лично мисля да пускам и картички по входовете.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
В някоя от предишните теми го бях пускала, но да припомня - дайте идея за по смислен текст. Мисля, че е подходяща за изпращане онлайн, от тези които не могат да присъстват.
http://media.snimka.bg/1565/009385325-big.jpg

Картичката е хубава. Предлагам за текс: Не позволявайте в България да останат празни 270 000 бебешки колички!

Ще дойда на протеста, стига да не се наложи някой спешен служебен ангажимент, но задължително ще пусна електронна картичка.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
И аз съм там, естествено.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Мисля,че картички трябва да изпратим всички независимо дали ще присъстваме на протеста или не аз ще присъствам,но ще изпратя и картички.
*

В БГ-МАМА имаше предложение за текста: Едно от 270 000 -те хиляди бебета в България, което НЯМА да бъде родено, благодарение на вас!!!
Или нещо от този сорт...
На 18-ти съм на линия, само кажете къде и от колко часа!!!
« Последна редакция: Декември 14, 2008, 11:01:34 am от котенце »