0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Приятели и съмишленици,

в отговор на многобройните ви призиви за организиране на протест срещу наглото и бездушно поведение на български депутати, които са на път да провалят законопроекта за държавно финансиране на процедурите по асистирана репродукция и които оскърбиха всички български семейства с репродуктивни проблеми, съобщаваме:

На 18 декември 2008 година в София ще се проведе протестен митинг, организиран от сдружение "Зачатие". Призоваваме ви да се включите в него - с плакати и празни бебешки колички.
Следете тази тема за допълнителна информация за точното място и час на проявата. Очакваме цялата ви помощ за организиране на този протест. Време е да излезем на светло!

Заключваме останалите теми, за да бъдат събрани на едно място вашите мнения и предложения за протеста.

Ситуацията динамично се промени, тъй като получихме по спешност медийната подкрепа на бтв и покана за участие в "Шоуто на Слави".
Дата - 15 декември 2008 г., 19,00 ч.
Място - събираме се пред пилоните на НДК. След това се отправяме към студиото на бтв.
Цел - да запознаем обществеността с ползите от предлаганото финансиране на процедури от асистираната репродукция
Участници - Анна Зашева и д-р Стаменов в студиото, д-р Владимиров, д-р Табакова, Радина Велчева и всички, които са съпричастни с идеята, пред студиото на бтв.
Призив на сдружение Зачатие - знаем, че времето е ужасно кратко, но това е шансът все пак предложения законопроект да се приеме. Елате с празни колички, свещи и плакати. Можете да си напишете по едно пожелание с големи букви и да го сложите в количките. Можете да помолите приятели да ви подкрепят. Нека не залитаме към обидата, към оскърблението, а да се подготвим аргументирано и позитивно да защитаваме правата си.


За хората от Варна и региона - ще има паралелен протест "среща на кафе и сокче" от 19 часа пред шадраваните! координатор - Vali:)

Ако не можете да присъствате, можете да се вкючите и с изпращане на картички.
Примерни картички има тук http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=32268.0
и тук http://s388.photobucket.com/albums/oo321/Pesheck/Protest/

Контролен мейл за да знаем колко са пуснати:
glasuvam_za_fond_asistirana.r@abv.bg

Комисия по здравеопазването: health_committee@parliament.bg
Комисия по бюджет и финанси: budget@parliament.bg
Комисия по парламентарна етика: k_etika@parliament.bg

Ако някой намери други адреси, да каже.

По-долу са адресите на клиниките, които се занимават с репродуктивна медицина.
Уведомяваме ви, че сдружение Зачатие изпрати неколкократно призиви до всички специалисти да подкрепят хората с репродуктивни проблеми и отговор се получи само от първите 4 клиники, маркирани в червено. Ако някой от останалите е вашият лекар, можете да му изпратите картичка.

1. Център по репродуктивна медицина и оплождане ин-витро "София"
   д-р Я. Владимиров
   info@ivf.bg
 
2. Медицински център "Репродуктивно здраве"
   д-р А. Щерев
   info@ivf-bg.com
   mcrz@mail.bg
 
3. Център за репродуктивно здраве "Надежда"
   д-р Г.Стаменов
   invitro@invitro-bg.com
 
4. Медицински център "Репробиомед"
   д-р П. Табакова
   reprobiomed@yahoo.com
   reprobio@yahoo.com

 
5. Медицински център "Афродита"
   д-р Стилянос Пападопулос
   afrodita@afroditamc.com

6. МЦ "Технобиос"
    доц. д-р И. Ватев
    minkoevrev@gmail.com

7. Ин-витро клиника "Братя Тодорови"
    д-р И. Тодоров
    ivf@ivf-todorovi.com

8. Първа Специализирана Акушеро-гинекологична болница
за активно лечение "Света София " ЕАД
info@1agb.com

9. СБАЛАГ Свети Лазар
info@st.lazar-hospital.com
 
10. Ин-витро център към АГ болница "Селена"
   agselena@abv.bg

11. Медицински център "Бора"
    д-р П. Матеев
    office@boramedical.com

12. Университетски ин витро център - Варна
alexandrov_md@abv.bg

13. Медицински комплекс "МАЙЧИН ДОМ" - гр. Варна
Д-р Максим Яков
manager@maichindom-varna.com
contact@maichindom-varna.com

14. Ин-витро клиника "Олимед"
   д-р М. Монастирска
   office@invitro-olimed.eu

15. Медицински център "КИРМ" - Плевен
   доц. д-р Е. Конова
   info@ivfpleven.com
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 15:17:13 pm от jam »
*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
чакаме дата и час -и ще сме там поне аз
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
И аз ще съм там независимо кога и къде!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
въпреки, че съм на работа ще направя всичко възможно да се присъединя.
никога не отстъпвай на принципите си!
И аз твърдо съм на линия.
*
Ако може да се пусне анкета колко души евентуално ще се включат в протеста.
*
Призоваваме ви да се включите в него - с плакати и празни бебешки колички.

идеята на мини ли се има предвид - да оставим символично от тези детски колички - играчки, или носим реална количка?
ще направя всичко възможно да присъствам!
Момичета с вас съм!!!!!!!!!!!!!!!

*
Бройте и мен.
Ако е възможно е хубаво да призовем и лекарите и персонала на клиниките и болниците , занимаващи се с репродуктивни проблеми.Да ни подкрепят и те.
На "Буркан" направихме паралелна активност с електронни картички - всички, които не можеха да дойдат, пращаха имейл с тартичка на цветя в буркан до имейла на НЗОК, срещу които протестирахме със Сс до контролен адрес в mail.bg, за да можем да следим колко картички се изпращат.  МОже и сега да го повторим, само че с някакви други картички? Организаторите, какво мислите?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
coookie ,тъкмо и аз се бях сетила за това,защото много ми се иска да взема участие,но съм в чужбина и няма как.А картичка мога да изпратя и даже да агитирам доста хора да изпратят и те.
<br />
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
С вас съм!!!!  :grouphug2:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
В някоя от предишните теми го бях пускала, но да припомня - дайте идея за по смислен текст. Мисля, че е подходяща за изпращане онлайн, от тези които не могат да присъстват.
http://media.snimka.bg/1565/009385325-big.jpg
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Ще направя всичко възможно а дойда!

Текст на протестна елрктронна картичка:

Искам да бъда Майка!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Ще бъда там! Искам да помоля най-вече софиянки - момичета, ако мислите, че от нас зависи и сте съпричастни с идеята, елате на протеста. Искрено се надявам да не сме само 20-25 човека и да изглеждаме жалки.
     
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Ще следя темата за електронна картичка,за съжаление лично не мога да присътвам на протеста,от Варна съм и не мога да се освободя от работа.
Ето идеята ми за текст на картичка
Децата ви са смисълът на живота ви нали?Помогнете и на нас хората с репродуктивни проблеми да намерим смисъл в живота си.
Не съм добра в изказванията,но нешо такова ми се върти в главата.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Как мога и аз да се присъеденя?
Бебето е изключително на кърма, отказва да приеме каквото и да е от шише (пробвала съм го) пък и много трудно пътува. Триста километра в едната посока е просто невъзможно  :(...
Искам да бъда майка! Добър е текста, но нека да не забравяме и бащите.
Идеята на Pesheck ми харесва.
Ей, като ви казвам, че не ни щат децата ...

*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам
Призоваваме ви да се включите в него - с плакати и празни бебешки колички.

идеята на мини ли се има предвид - да оставим символично от тези детски колички - играчки, или носим реална количка?
ще направя всичко възможно да присъствам!
и аз бих искала да знам дали е предложението за тези тедски колочки играчки-или истинска бебешка количка.Ако е за истинска ,мн ще ми е трудно да намеря :oops: Pesheck много е хубаво .Когато се изясни час и място на протеста ще го добавя към това ще го принтирам и ще пусна във всяка една пощенска кутия в моя квартал ,хубаво е хората да знаят за този Протест и който иска да дойде да ни подкрепи.всъщност първо трябва да попитам може ли,все пак патента е на Pesheck  :wink:
« Последна редакция: Декември 14, 2008, 09:11:33 am от bubentseto »
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!
*

    Бу

  • *
  • 32
  • Lactosaurus supportiva regina
От друг град съм и не знам ще успея ли, но ще опитам да дойда. Ще кажа и на приятели от София, които може би ще искат да подкрепят.
Струва ми се, че е важно да се съберат възможно най-много хора, подкрепящи идеята - не само двойки с репродуктивни проблеми, но техните родители, роднини и приятели - проблемът засяга обществото като цяло, въпреки че е най-вече вътре в семейството.

Кукленските колички са по-лесни за оставяне, но са страшно неудобни за тикане (предвидени са за хора на ръст до 120 см), освен това ефектът няма да е толкова впечатляващ, като че ли... Не знам дали не греша.

Освен плакати, може би тениски (върху дрехите, студ) отпечатани или изрисувани?
Освен най-логичните "Искам да съм майка" и подобни, може би и такива не са излишни

   
« Последна редакция: Декември 14, 2008, 09:20:55 am от Бу »


*

    bubentseto

  • **
  • 84
  • Мечтая,а мечтая ли значи вярвам

Кукленските колички са по-лесни за оставяне, но са страшно неудобни за тикане (предвидени са за хора на ръст до 120 см), освен това ефектът няма да е толкова впечатляващ, като че ли... Не знам дали не греша.




Бу така е но който няма възможност за количка?!Имам много приятели с деця но те вече минават 3-4г и колочките  са дадени на нуждаещи си.А да си купя ,не са никак евтини >не ме разбирайте погрешно-просто наиситна няма откъде да намеря.
Ако пожелаеш нещо много силно,можеш да го постигнеш!Вероятно ще ти е нужно търпение,много усилия,истинска борба-но всичко може да бъде постигнато!Поеми риска да мечтаеш!Поеми риска да работиш лудо за мечтите си!!!!