0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
На коя банкова сметка...
« Отговор #20 -: Март 16, 2006, 17:41:27 pm »
StefiZ ;) има логика в разсъжденията ти, но едва ли банките ще си свалят комисионите. Така или иначе за физически лица не са много високи и обикновено не са проценти, а твърди, но разбира се ако пращаш 50 евро и дадеш 20 такса си е безбожно високо. Така или иначе тя за момента за превод към България не може да ползва ИБАН код.
На коя банкова сметка...
« Отговор #21 -: Март 16, 2006, 18:54:57 pm »
Цитат на: Nina
Всички валутни междубанкови преводи минават през SWIFT системата.
Един превод, за да стигне до получателя задължително минава и през банка кореспондент и това оскъпяава нещата. И кореспонднта взима комисионна и банката наредител. Дори и плащането да е между две банки в България, ако превода се получава по валутна сметка се намесва чужда банка кореспондент. Самия суифт не е свързан пряко с комисионната, така или иначе междубанковите валутни преводи си минават по СУИФТ.


Добре, де но аз минавам през СУИФТ и при левов превод. Просто ползваме такава услуга - за всяко плащане
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
На коя банкова сметка...
« Отговор #22 -: Март 16, 2006, 19:44:13 pm »
Не знаех,че все още не е влязъл в сила ИБАН в България.Срамота че преди 5 години завърших Финанси,но все пак от 4 год.живея тук,и никога не съм работила по специалноста си.
Незнам Нина,колко са компетентни тук в тази насока,аз работя с deutsche bank,защото наистина ми вземат по малки комисионни от испанските банки,като пращам пари в България.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
На коя банкова сметка...
« Отговор #23 -: Март 17, 2006, 08:35:14 am »
Dideto, ако превода ти е от чужбина минаваш през SWIFT, дори и да ти е към левова сметка, но ако си в България и пускаш от левова в левова - абсурд е да минаваш през  SWIFT, освен ако не пускаш плащане през РИНГС, което е вид експресен превод, и комисионната е десет пъти по-висока, но това се използва обикновено от фирми и то за по големи суми.
:) Поздрави
На коя банкова сметка...
« Отговор #24 -: Март 17, 2006, 08:41:07 am »
Говория за България- България и рингс естествено:)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
На коя банкова сметка...
« Отговор #25 -: Март 17, 2006, 09:13:15 am »
Е тогава си през SWIFT, разбира се.
На коя банкова сметка...
« Отговор #26 -: Март 17, 2006, 13:34:46 pm »
Размерът на комисионата за превода може да зависи от това през колко банки минава преводът. Ако двете банки имат установени кореспондентски отношения, само те участват и таксата не трябва да е много голяма. Ако две световнонеизвестни банки от различни страни решат да извършат превод м-у тях, най-вероятно ще минат през някоя трета, която е кореспондент и на двете. Обаче напоследък таксите за преводите са твърда сума, а банките си се оправят откъде ще го пускат. От Дойчебанк трябва лесно да дойде в БГ, без посредничеството на други банки.
Благодаря ти, Бени!