0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Фраксипарин след трансфер?
« -: Декември 10, 2008, 19:32:23 pm »
Здравейте, искам да попитам на някоя от вас изписвали ли са фраксипарин след трансфер? И знаете ли за какво се дава той?
*
Re: Фраксипарин след трансфер?
« Отговор #1 -: Декември 10, 2008, 22:09:46 pm »
Да,аз съм на фраксипарин след трансфера.Изписан ми е заради тромбофилия.
*
Re: Фраксипарин след трансфер?
« Отговор #2 -: Декември 10, 2008, 22:27:11 pm »
И аз имах изписан фраксипарин.Нямам проблем,но доктора каза,че може само да ми помогне,не и да ми навреди.
Re: Фраксипарин след трансфер?
« Отговор #3 -: Декември 10, 2008, 22:41:55 pm »
а има ли някакво отношение към задържането на плода?
Днес получих зацапване и после МЦ  - на 9-ти ден след трансфер. Интересува ме дали може да е от влиянието на тези инжекции - просто търся причина за неуспеха... Утре ще попитам и доктора, но все пак - сбърках ли нещо?!
*
Re: Фраксипарин след трансфер?
« Отговор #4 -: Декември 10, 2008, 22:59:53 pm »
И аз бях на фраксипарин след трансфер заради предишен спонтанен аборт.Не мисля че е причина за неуспеха.Направи се кръвен тест мисля че е рано за мц.Късмет!
Re: Фраксипарин след трансфер?
« Отговор #5 -: Декември 11, 2008, 11:49:26 am »
Благодаря ви за отговорите момичета. Днес бях при доктора - опитът е неуспешен. Ще търсиме причините. Успех на всички!
*
Re: Фраксипарин след трансфер?
« Отговор #6 -: Декември 12, 2008, 09:25:35 am »
Изписват го профилактично, но със сигурност не може да ти навреди. И аз бях на фраксипарин след трансфера и моят опит беше не успешен, но със сигурност не е от това.
Не е ли рано със сигурност да кажеш, че е неуспешен?
 
Re: Фраксипарин след трансфер?
« Отговор #7 -: Декември 12, 2008, 12:14:38 pm »
Аз си бия ежедневно фраксипарин по време на цялата бременност. Трябва да се спре замалко при наличие на кървене, защото това е препарат, който намалява способността на кръвта да се съсирва и така кръвоспирането е по-трудно. Фраксипарина има отношение към задържането на плода, защото предотвратява образуването на тромби, които запушват кръвоносните съдове, захранващи плода и той престава да се развива нормално. Не би трябвало да повлияе отрицателно на успеха на опита. Освен това кървенето не винаги е признак за неуспешен опит - аз си кървях 10 дни /като МЦ/ от 10-ти до 20-ти ден от ЕТ и въпреки това съм си бременна. Най-сигурно се разбира с кръвен тест.
Стискам палци все пак хармони, дано нещата ти се развият добре /като при мен/!!!