0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #40 -: Декември 20, 2008, 17:22:24 pm »
Лиде, наистина няма набухвател. Давай смело по рецептата, но не забравяй да разпределиш маслото така, че да стигне да се покрият корите два пъти, а и да остане за отгоре върху баницата. После да кажеш какво се е получило!  :D

Мини, ти си имаш талант за готвенето! Бива те много! Какви неща правиш само! А и презентацията им е направо отлична!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #41 -: Декември 20, 2008, 17:34:36 pm »
Баба ми правеше баници, но мисля с мая затова попитах. А досега все ползвах готови точени кори :oops:.Ами готова е, чака си реда за печене, ще видим какво ще стане :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #42 -: Декември 20, 2008, 19:43:09 pm »
Хихихи, и аз днес правих Шопската баница. Страхотна стана. А  имайте предвид предвид, че за първи път в живота си меся тесто и точа кори (с бутилка Пломари, щото нямам точилка :oops:).
Розичка, мерси за рецептата. Александра си облиза пръстите.
Както е тръгнало, ще взема да подкарам рецептите ви подред. Страхотни вкусотии показвате.
*
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #43 -: Декември 20, 2008, 20:34:50 pm »
Сийче, радвам се, че ви е харесала! И ние много я одобрихме, предполагам, че става така хубава от многото масло. Не може да се сравни с баница с готови кори. И аз не мога да точа много фино кори, но за тази рецепта не е и нужно, защото се доразтегля с ръце. Прилича  обаче баш на истинска домашна баница, като онези, дето ги показват по фолклорните събори на дългите трапези в едни големи кръгли тави, пълни с апетитно зачервени баници, които направо те подканят да ги опиташ!  :D
Лиде, чакаме да споделиш и ти мнението си! Хубаво, че си прочела предишния ми пост, защото се вижда само на "всички".
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #44 -: Декември 20, 2008, 23:07:33 pm »
Ами Рози имах гости и не успях и да я снимам :lol: . Стана много хубава. Другият път ще сложа повечко сирене и ще стане още по хубава :D Благодаря за рецептата  :D
Утре мисля малко коледни сладки да направя :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #45 -: Декември 24, 2008, 21:28:43 pm »
содена питка



постни зелеви сърми с ориз и гъби



салата боб с кисели краставички и червен лук



тиквеник



печена тиква с мед и орехи



мед, орехи, сушени сини сливи, лук, чесън



масата за Бъдни вечер


на трапезата още- маслини, солена туршия, плодове
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #46 -: Декември 24, 2008, 23:56:29 pm »
Мини, браво на теб, до последно на пънгара.
Аз тая година направо мъ е срам, не се представих въобще, ама никак даже. И питка не успях да умеся. Причината е че от 2 до 7 бях на фризьор, направо се разкапах. Сега съм уморена, но утре ще пусна една-две снимки.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #47 -: Декември 26, 2008, 15:03:01 pm »
Mary какво правихте толкова време в този салон :lol:. С маникюр, боя и прическа съм излизала за максимум три часа  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #48 -: Декември 26, 2008, 15:43:09 pm »
Другото което много се хапва в къщи е свински паржолки пак в същия съд. Ред паржолки осолени с подправки и малко соев сос, отгоре гъбки, пушено топено сирене, пак пържолки, пак топено сиренце , завършваме на гъби и сиренце и заливаме с прясно мляко. Пече се пак към 2 часа и отгоре.
Става невероятно вкусно :)

Ама наистина ужасно вкусно! Мерси за рецептата, Лиде :D
Цяла вечер те споменавахме :lol:


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #49 -: Декември 27, 2008, 09:47:18 am »
Nadyn радвам се че ви е харесала  :D
Аз също да се отчета, баницата на Баракуда само че с тиква стана супер. :D
Снощи пък пробвахме блата за пица на Jam и двете тави заминаха за около 20 минути :lol:. Е ние си бяхме и 5-6 човека де :lol:.
Извинявам се за липсата на снимков матерял, може би другия път ще успея докато все още има нещо в тавите.:lol:
Специални благодарности за вкусните рецепти :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #50 -: Декември 27, 2008, 13:05:15 pm »
Момичета, гледам че си разменяте рецепти.
За Нова година съм решила да направя някаква разкошна питка.
Чакам да ми препоръчате някоя хубава рецепта.
Днес е Стефанов ден и пише,че се приготвя баница с месо. Малко по-късно ще се опитам да направя такова нещо. Ако имате някоя изпитана рецепта за това моля да я споделите. За моето малко мъжле Стефан, което е много надалеч, но много си го обичаме с малката.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #51 -: Декември 27, 2008, 13:53:38 pm »
аз правя пита с мая, която винаги става чудесна. иска, обаче, малко да се помеси...

продуктите са малко на око. 1 кг брашно, 4-5 яйца (отделете единия жълтък за намазване на питата), около 300-400 мл прясно мляко, 1 малко пакетче масло (125 грама), 1 пакетче жива мая, малко сол.

продуктите трябва да са със стайна температура, извадете ги от хладилника няколко часа преди начало на работа!

в малко топличко (но не горещо!) мляко разтворете маята. сложете щипка захар вътре, посипете отгоре леко с брашно и оставете да се надигне. това става за около 10-15 минути. трябва да е достатъчно голямо съдчето, за да поеме обема на надигналата се мая.

в голяма купа разбийте яйцата с останалото мляко. като се надигне маята, изсипете и нея в купата, разбъркайте леко. изсипвайте на части брашното и бъркайте с лъжица. като стане много трудно за бъркане и поеме цялото брашно, вече е готово за месене. тогава изсипвате на масата и започва фитнесът - месите и периодично с върха на пръстите си гребвате от маслото и прибавяте към тестото. пак месите, пак масло и така, докато вкарате цялото пакетче масло в тестото и се измеси хубаво. около 15-20 минути месене трябват. оставяте омесеното тесто в тава да втаса. не трябва да е на студено, разбира се! след около половин час е втасало, леко-леко го омесвате пак много за кратко, оформяте питката, намазвате отгоре с жълтъка и печете в загрята фурна. пече се 40-45 минути, след първите няколко минути, като се надигне питата и започне да се зачервява отгоре, покривате с фолио, за да не изгори.

който е ял от моята питка, ще потвърди, че е невероятен хляб. по същата рецепта се прави и козунак, но там се добавя и захар.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 01:10:20 am от Елфи »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #52 -: Декември 27, 2008, 17:58:14 pm »
Мерси Jam за рецептата. Вероятно ще я пробвам, доста добре и подробно е описана.
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #53 -: Декември 27, 2008, 23:21:29 pm »
Реших да споделя с вас рецептата за

сладкиш Милена Б.

1пак. бисквити Закуска
1 кофичка заквасена сметана от големите или 2 малки
5-6 с.л. захар
течен шоколад
1 чаша топло кафе (шварц-кафе), може и еспресо, но тогава трябва да го разредите, че то е много силно

Предварително разбиваме с миксер сметаната със захарта. След това в правоъгълна тавичка редим един ред бисквити, напояваме ги отгоре леко с кафе и мажем от сметаната със захар. Редим втори ред, пак кафе и пак сметана. последния ред бисквити го мажем с леееко разтопен течен шоколад. Прибираме в хладилника и след 2-3 часа вече е готово.

Бързо и лесно!
Аз го правих на 24-ти, но може винаги да се прави.
« Последна редакция: Декември 27, 2008, 23:23:23 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #54 -: Декември 27, 2008, 23:34:01 pm »
Джам, а за новаци в месенето без грам стаж става ли рецептата ти? Много искам да се науча, ама ако е нещо за напреднали сигурно ще се узоря.

Цитат
Аз го правих на 24-ти, но може винаги да се прави.
Милена, таз рецепта дето си я дала, е всичко друго но не и постна. :wink:
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #55 -: Декември 27, 2008, 23:46:21 pm »
Милена, таз рецепта дето си я дала, е всичко друго но не и постна. :wink:

Е, хайде сега, да не задълбаваме чак толкоз, моля. :)
Само сметаната произхожда от крава. :lol: Останалите неща, включително и течния шоколад са с растителен произход. :wink:
А ако става въпрос, аз месо по принцип не ям. Половинката ми - обратно - без месо не може.
Така че, на него му сготвих постно джоланче :lol:, а аз наблягам на салатите и на гарнитурите и така. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #56 -: Декември 28, 2008, 08:55:55 am »
Здравейте, видях,че тук се казват рецепти и реших да попитам някой знае ли рецепта за хубав тутманик,защотот на моя мъж много му се яде и реших да му направя.Благодаря предварително.


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #57 -: Декември 28, 2008, 10:47:03 am »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=28633.msg476465#msg476465
тук ще намериш и други рецепти,а в тази тема е менюто само за коледа и нова година.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"