0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #20 -: Декември 18, 2008, 15:08:17 pm »
сватя, я като си започнала направи повечко, та да има и за нас :wink:
аз ще ви направя кексче, че други сладки-кулинарни изкушения немога :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #21 -: Декември 18, 2008, 15:16:28 pm »
ще направя бе! ако не стават за ядене, поне ще са шарени и ще може да си ги слагаме по елхата :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #22 -: Декември 18, 2008, 15:17:40 pm »
е и децата ще се замерят с тях :lol:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #23 -: Декември 18, 2008, 15:28:53 pm »
Гледам,че сте на тема меденки,аз много харесвам ей тия мечета
и са вкусни и на вид са хубави.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #24 -: Декември 18, 2008, 15:52:53 pm »
А аз приготвих един заек но искам да ви попитам някой ако може да каже изпробвана рецепта за приготвяне на заек но да не е готвен а може да е с леко сосче.Ако някой е изпробвал нещо и се е получило добре моля да сподели.Благодаря ви
Аз правих заек миналата седмица.
Напълних го с ориз със гъби, сложих го в плик за печене, в тавичка и в плика, полях го със соев сос ама много обилно и сол и в крачетата му да напълним плика нарязах картофки и поръсих със сол и копър. Аз не консумирам заек, но гостите го ометоха до кокалче :D Забравих да добавя че в плика се слага чашка вода и се дупчи отгоре. :D

Признавам, откраднах част от рецептата на Mary_pz и малко промених начина на печене, но се получи хубаво.
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 15:54:27 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #25 -: Декември 18, 2008, 16:24:29 pm »
http://gotovim-doma.ru/view.php?g=25
Джинджифилови сладки са Имбирные пряники.И са много вкусни и шарени.
<a
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #26 -: Декември 18, 2008, 16:28:27 pm »
Яд ме е, че не взех по-рано рецепти за коледни дребни сладки от моята зълва. Понеже, аз не правя такива, защото не ги обичам. Но след като опитах от нейните, си промених мнението. Просто са божествени. Пет-шест вида различни са, но всички много вкусни. С нея ще се видим след Коледа, и ще взема рецептите от нея. Може да е малко късно, но поне ще ги имаме за Нова Година и за следващите Коледни празници и изобщо други поводи.
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #27 -: Декември 18, 2008, 18:22:03 pm »
Аз пък вече втора седмица си хрупам едни вкусни джинджифилови сладки от един немски магазин ALDI. Да са живи и здрави немците, защото имат много хубави сладкиши! Продаваше се и медена къщичка, а и различни меденки. Вярно, че не ми ухаеше кухнята на домашно изпечени сладки и че са обогатени с "полезности" като консерванти от неизвестен вид и яйца на прах например, но пък стават със сигурност и не се налага да се мята доза след доза в кошчето, а и домакинята е усмихната и неизнервена от битката с тестото! Въобще, радост вкъщи!
А на консерванти ние издържаме, не сме мутирали досега, даже напротив - те като че ли укрепват имунната система и тя става по-устойчива на новите видове консерванти!  :D

Тази година обаче няма да правя баница с готови кори, а една "Шопска баница" от потребителката Блонди, която я е дала във форума, който споменавате по-горе. Вече я правих веднъж тази баница и стана просто убийствена! Винаги съм искала да се науча да правя бюрек със сирене, а това е елитен бюрек с много масло, но може да се използва и мас, ако консумирате. Точенето при тази баница е минимално и цялата и направа ми отне не повече от час. Препоръчвам я! :D

P.S. На английски джинджифиловите сладки са известни като "ginger bread", продават се във формата на големи човечета, но има и други форми. А джинджифилът от стари времена на Изток бил известен и с това, че повишавал потентността... :D
« Последна редакция: Декември 18, 2008, 18:31:09 pm от DivaRoza »
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #28 -: Декември 18, 2008, 19:06:17 pm »
Дива роза,дай рецепта за тази баница.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #29 -: Декември 18, 2008, 19:29:00 pm »
Марина, ето тук е рецептата:

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=340438.0

По принцип използвах същата доза на съставките, но само за плънката увеличих яйцата на 5 броя и сиренето ми беше 400 гр. Добре е и да се намаже с разтопеното масло цялата повърхност на корите, същото се отнася и за плънката - да се разстели по корите, за да не остава само тесто. Много бързо и лесно се прави, защото разточваш, колкото можеш, а после я доразтегляш с ръцете;а и продуктите са обикновени. Калорична е доста, защото маслото е 250 гр., но ядеш и после гледаш да забравиш бързо за това си прегрешение... :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #30 -: Декември 18, 2008, 20:36:51 pm »
меденките
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #31 -: Декември 18, 2008, 20:37:22 pm »
и пак те- рисувани
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #32 -: Декември 18, 2008, 20:54:36 pm »
Мини запали ме с тези сладки и меденки.  :D
Ще се пробвам ако остане време  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #33 -: Декември 18, 2008, 22:30:55 pm »
направих джинджифилови меденки по тази рецепта и станаха отлични.

Коледни звезди
2-3 яйца (зависи от големината)
1 ч.ч кафява захар
3 с.л препълнени с връх мед
1 ч.ч. олио
1 ч.л сода (непълна)
подправки - ванилия, канела, карамфил, джинджифил, индийско орехче

1 ч.ч ядки (смлени или нарязани на ситно, но не на брашно, а така, че да се усещат)
2 с.л портокалови и лимонови захаросани кори (това е опционално, ако имате)

Начин на приготовление: Предварително се нарязват на ситно ядките и сушените плодове. Смесват се в подходяща купа, в която после, ще се замеси тестото.
Меда се разтапя на котлон заедно със захарта. Бърка се докато захарта не се разтопи напълно и сместа стане еднородна.
В затоплената захарна смес се изсипват подправките. Бърка се докато сместа не ги поеме напълно. Накрая се добавя и содата, разбърква се още
един два пъти и се изсипва в купата при ядките и плодовете. Разбърква се енергично докато не ги поеме всичките.
Добавят се едно по едно яйцата, като се бърка непрекъснато. Получава се приятна пенеста кремообразна смес.
Накрая се добавя олиото. После се бърка енергично докато сместа не го поеме изцяло.
Сега идва момента на брашното. Препоръчвам да се добавя не на веднъж а по малко, като се бърка непрекъснато, докато бъркането стане трудно. Тогава идва реда на доомесването с ръце.
Добавяйте брашно, докато тестото спре да се лепи, но все пак тестото трябва да остане доста меко. Брашното е на око!
прави сладките по-вкусни. Тестото се увива и се оставя да престои в хладилника известно време - за да не лепне при точенето и за да поеме подправките. Разточва се на кора около 5мм и се изрязват звезди или други формички.

Пекат се на около 180ºC за около 6-8 минути, докато не замирише на Коледа и сладките не променят леко цвета си  Ако прекалите с печенето
сладките, ще станат доста твърди след като изстинат. Затова се прибират в метална кутия и омекват за няколко дни.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 01:06:45 am от Елфи »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #34 -: Декември 19, 2008, 23:28:41 pm »
ореховки


меденки



сладкарница Стирянови затваря врати /поне до следващата година/  8)
« Последна редакция: Декември 20, 2008, 10:06:56 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #35 -: Декември 20, 2008, 00:23:25 am »
Цвят лилав :wink:, а къде са рецептите за тези вкусотийки?? :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #36 -: Декември 20, 2008, 10:08:54 am »
Оси, поправих се, имената са линкове към рецептите /малко ореховките ми не приличат на онези на авторката, ама ми дойдоха малко орехите/
иначе и двете рецепти са доста сполучливи, стават и за друго време на годината, стига да ти се занимава да правиш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #37 -: Декември 20, 2008, 16:04:23 pm »
Аз пък вече втора седмица си хрупам едни вкусни джинджифилови сладки от един немски магазин ALDI. Да са живи и здрави немците, защото имат много хубави сладкиши! Продаваше се и медена къщичка, а и различни меденки. Вярно, че не ми ухаеше кухнята на домашно изпечени сладки и че са обогатени с "полезности" като консерванти от неизвестен вид и яйца на прах например, но пък стават със сигурност и не се налага да се мята доза след доза в кошчето, а и домакинята е усмихната и неизнервена от битката с тестото! Въобще, радост вкъщи!
А на консерванти ние издържаме, не сме мутирали досега, даже напротив - те като че ли укрепват имунната система и тя става по-устойчива на новите видове консерванти!  :D

Тази година обаче няма да правя баница с готови кори, а една "Шопска баница" от потребителката Блонди, която я е дала във форума, който споменавате по-горе. Вече я правих веднъж тази баница и стана просто убийствена! Винаги съм искала да се науча да правя бюрек със сирене, а това е елитен бюрек с много масло, но може да се използва и мас, ако консумирате. Точенето при тази баница е минимално и цялата и направа ми отне не повече от час. Препоръчвам я! :D

P.S. На английски джинджифиловите сладки са известни като "ginger bread", продават се във формата на големи човечета, но има и други форми. А джинджифилът от стари времена на Изток бил известен и с това, че повишавал потентността... :D

Дива роза , току що счупих яйцето да направя баницата, обаче пък гледам, че няма нито сода нито мая? Малко се озадачих, дали наистина е без тези съставки. Ще изчакам някой да сподели.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #38 -: Декември 20, 2008, 16:09:51 pm »
Ами то в кори за баница до колкото знам набухвател не се слага.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Коледно и новогодишно меню - 2!!!
« Отговор #39 -: Декември 20, 2008, 16:21:40 pm »
аха. Ами почвам пък ще видим  :D
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0