0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ще се побъркам
« Отговор #40 -: Март 06, 2006, 15:04:08 pm »
Цитат на: Fussii
Мели, моля те, ако прочетеш това, кажи ми възможно ли е подобно нещо...


Всичко е възможно. Не се нервирай, може точно от този опит да забременее приятелката ти.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Ще се побъркам
« Отговор #41 -: Март 06, 2006, 15:04:58 pm »
Цитат на: Meli
Аз наскоро бях в Гърция, там правят минимум 4 УЗ по време на стимулация, следят хормони, изобщо повече прилича на българската схема.


Офф: Ти не ходи ли на почивка бре :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
Ще се побъркам
« Отговор #42 -: Март 06, 2006, 15:07:22 pm »
Извинявам се на авторката на темата, но искам да отговоря на freshBreeze

на мен сега нали друго яйце ми се пече на д-то, та само да ти кажа:
вече раждали жени, при които сегашното раждане е без усложнения ги изписват на другия ден. Първескини без усложнения ги изписват след 2-3 дни. По тяхно желание, могат да си тръгнат и по-скоро.

за колата и бебетата. Има си специално бебешки "столчета", от 0-6 м.
6-1г. Не можеш просто да държиш бебето или детето в ръце. Глобите са убийствени, а и никой родител не би поел този риск. Все пак сисгурността си е сигурност. Мисля, че до 6 или 7 години, децата са задължени да се возят в такъв стол, обърнати с гръб към шофьора. особено в по-млада възраст.

А пък да не говорим за раждането. Цекцио не е просто даденост. Трябва да имаш сериозни медицински причини, за да ти разрешат секцио. Да не ти казвам, че напоследък се раждат деца над 5 кг. тук. Изпадам в ужас, само като си го помисля. Но ме "успокоиха", че акушерките в болницата, в която ще раждам са много добре обучени и се справят чудесно с раждането на големи бебета.
не, че това мен много ме успокои де 8O  8O  8O
Дори седалищно раждане минавало много добре, казват.
Абе ужас някакъв. Много носят тия норвежки.
И сега е много модерно раждането в къщи :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:  :roll:
няма да пиша повече, 'щото треска ме тресе.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ще се побъркам
« Отговор #43 -: Март 06, 2006, 15:08:45 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Цитат на: Meli
Аз наскоро бях в Гърция, там правят минимум 4 УЗ по време на стимулация, следят хормони, изобщо повече прилича на българската схема.


Офф: Ти не ходи ли на почивка бре :lol:


Почивка ли? Да взема да си разваля характера ...  :lol:

Майтап, ама съчетах полезното (екскурзията) с приятното (обучението).


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Ще се побъркам
« Отговор #44 -: Март 06, 2006, 15:18:40 pm »
Мели,
нямам точни данни по твоите въпроси, но ако наистина те интересува - ще потърся. Има 4 центъра в провинцията и поне 2-3 в столицата.
"Касата" поема до 3 опита, като в това влизат лекарства, пътни, дори част от хотел, при доказана необходимост. На нас ни върнаха и платените такси за паркинг. И все пак си ограничен, защото трябва да избереш най-близкият център, за да ти поемат горните разноски. Не може просто да пътуваш от единия до другия край на страната.
Разстоянията са огромни и едно пътуване си струва пари. Не всички живеят в град като мен. Повечето са в малки селца и само отиване до града за преглед си е събитие.

ПС. познавам един лекар и един зъболекар тук. Ако искаш ще попитам как са дошли. Зъболекарят говореше май за курс в БГ, преди да  дойде. И май се "доучва" поне още 2 години тук.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ще се побъркам
« Отговор #45 -: Март 06, 2006, 15:25:08 pm »
Цитат на: NinaE
ПС. познавам един лекар и един зъболекар тук. Ако искаш ще попитам как са дошли. Зъболекарят говореше май за курс в БГ, преди да  дойде. И май се "доучва" поне още 2 години тук.


Благодаря ти, но недей. Аз проучих процедурата преди години - твърде стара съм за такова изпитание.  :D

Иначе ми е интересно, а предполагам и не само на мен, как е организирана тази част от медицината в Норвегия. Ако има само 6-7 центъра, това ми се вижда много малко?

Може би да отворим нова тема, в която да пишат жените, живеещи в чужбина? Би било полезно мисля.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Ще се побъркам
« Отговор #46 -: Март 06, 2006, 15:30:53 pm »
Може би да отворим нова тема, в която да пишат жените, живеещи в чужбина? Би било полезно мисля.[/quote]


Да, най-добре би било да се отвори нова тема. Сега ще пусна една търсаччка да видим колко са центровете.
Ще се побъркам
« Отговор #47 -: Март 06, 2006, 15:30:56 pm »
Нинче, благодаря за инфото. За GB - изписването на другата сутрин - става въпрос за първо раждане на жена на 31г. Раждането пък било в поза клекнал 8O
За сигурността на возене - подкрепям :D

За цезаровото недей да тъжиш. Тъкмо ще можете веднага да си почнете опити за второ. Аз си мечтая да ми кажат, че мога да родя нормално (е, първо трябва да забременея :? ) - но нали имам махана миома, та съм се окахърила. Как ще родя три деца, ако всички ще ги раждам секцио :wink:
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Ще се побъркам
« Отговор #48 -: Март 06, 2006, 15:40:56 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Как ще родя три деца, ако всички ще ги раждам секцио :wink:


Фрешо, до 4 деца може със секцио.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Ще се побъркам
« Отговор #49 -: Март 06, 2006, 15:46:04 pm »
Клиниките са точно 7 държавни и 3 частни в Норвегия.

6 частни в Дания
2 в швеция
2 във Финландия

за държавните клиники на последните страни нямам информация, понеже взех данните от един "братски" форум на зачатие(норвежки), а те за заинтерсувани само от чатните клиники, защото нямат възможност да ползват държавни.
http:// http://www.fub.no/hva/sykehus.php
Ще се побъркам
« Отговор #50 -: Март 07, 2006, 10:45:13 am »
Цитат на: Meli
Цитат на: FreshBreeze
Как ще родя три деца, ако всички ще ги раждам секцио :wink:


Фрешо, до 4 деца може със секцио.  :lol:



Мели, и аз много четох - някъде пише до 4, някъде казват, че 4 е много :(  А аз сигурно трябва да броя и миомектомията :(

При миомектомията не ми е отваряна кухината, а и минаха 6 години - може и да имам шанс за естествено раждане :?:  :oops:  :P
(то рибата в морето..... :oops: )
Благодаря ти, Бени!







Ще се побъркам
« Отговор #51 -: Март 13, 2006, 14:23:03 pm »
И аз имам такава приятелка, не мога да я накарам да си смени лекаря. Тя ходи при някаква гинеколожка която три месеца подрет и пряви стимулация без да е правена поне цветна снимка, а за спермограма да не говорим. Опитах се да и обясня че не е редно, но...