0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« -: Декември 04, 2008, 17:15:54 pm »
Imam hepatit C i iskam da imam dete,niakoi shte me posavetva li neshto.Govorih s gastroenterolog i toi mi kaza,che moje da imam dete.
intro
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #1 -: Декември 04, 2008, 21:26:50 pm »
Imam hepatit C i iskam da imam dete,niakoi shte me posavetva li neshto.Govorih s gastroenterolog i toi mi kaza,che moje da imam dete.
Здравей,мила belikozo!не знам как точно стоят нещта при теб,но аз имам една приятелка,която диагнозата и беше като твоята и за шастие има не едно ами две деца...така,че ако си решила да имаш дете и си говорила сьс специалист защо не?Желая ти успеx и много скоро да се поxвалиш с xубавата новина!!! :D
*
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #2 -: Декември 05, 2008, 11:14:25 am »
Според мен първо трябва да се премине към излесуване на хепатита и след това към евентуалнозабременяване или по време на опитете да се проведе лечение. Гонори с гинеколог , а нес гастроентеролог- незнам той до колко разбира от забременяване.
*
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #3 -: Декември 05, 2008, 11:45:35 am »
моЖЕш да имасщ дете без проблем няма последици за плода ,хепатита из4езва до 3-та годинка на детето ! моя позната има 2 деца и е носител на хепатит С,а децата са живи и здрави ! УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ!
:)
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #4 -: Декември 05, 2008, 13:37:53 pm »
az sum se lekuvala ot hepatita,ama toi e xronichen i si ti e v kruvta,ama tia lekari kakvi sa -uj niama problem da zabremeneia ama da se vnimava,ima procent da e bolno i deteto i taka,vseki te oburkva,ginekolog ne razbira nishto ot hepatit C,kakvo da mi kaje,predava se po kruv i taka

От Мод: Пиши на кирилица или ползвай КРЕДОР!!!
« Последна редакция: Декември 06, 2008, 13:02:19 pm от rally_pat »
intro
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #5 -: Декември 24, 2008, 16:48:24 pm »
Здравей,belikozo, първо трябва да излекуваш хепатита със съответното лечение при добър хепатолог.Има макар и малък шанс да предадеш хепатита на бебето...а ти не искаш това предполагам. По време на лечението(което е 6 м или 12 м зависи от генотипа на хепатита) е абсолютно забранено каквито и да било опити тъй едното лекарство е токсично и предизвиква малформации у бебето. Ти правила ли си някакви изследвания във връзка с хепатита?
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #6 -: Декември 24, 2008, 19:11:12 pm »
az sum se izlekuvala ot hepatita,no toi mi e v kruvta vse pak,zatova e xronichen hepatit,shansovete sa malki da zaraza partniora i bebeto,no vse pak kato znaia,che ima niakakva veroiatnost i mi stava mnogo gadno :(
intro
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #7 -: Декември 25, 2008, 17:20:32 pm »
Девойко,струва ми се,че нещо не си компетентна относно хепатита:-) Кога се излекува и с какво?
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #8 -: Декември 28, 2008, 18:13:28 pm »
mani ti da ne sum kompetentna,shtesh neshtesh stavash,shtom si bolen,lekuvala sum se 2004 do 2005g. s pegiliran intereferon i ribavirin
intro
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #9 -: Декември 28, 2008, 20:55:12 pm »
Ок,това е добре.А излекувала ли си се? Последния ПСР  показа ли - резултат?
Ако си излекувана не виждам защо да не правиш опити за бебе. Успех
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #10 -: Декември 28, 2008, 21:29:11 pm »
PSRa mi e pod 600,imam si go v kruvta,ama nemoga da go misla veche,pisnalo mi e :)))))
intro
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #11 -: Декември 28, 2008, 21:56:49 pm »
Е,значи все пак си го имаш вируса. Шанса да го предадеш на бебето наистина е малък,но все пак го има. Както си прецениш.
Re: imam hepatit C i iskam da zabremeneia
« Отговор #12 -: Декември 29, 2008, 19:12:37 pm »
mnogo riadko se izchistva virusa napulno,pri vseki si e razlichno,e niama kakvo da preceniavam,vseki iska dete,bolen ot kakvoto shte da e misla

Последна бележка от мод: Моля пишете на кирилица
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 13:03:20 pm от Fussii »
intro