0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #40 -: Март 09, 2006, 12:03:04 pm »
Леле ....

Ми аз запомних само, че зад всеки процент трябва да стои поне един човек.

Може би не според науката, но подборката тук би трябвало да е случайна .. не мисля, че паценти на един лекар влизат повече от пациенти на друг.
Благодаря ти, Бени!







Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #41 -: Март 09, 2006, 12:33:57 pm »
Цитат на: FreshBreeze
Може би не според науката, но подборката тук би трябвало да е случайна .. не мисля, че паценти на един лекар влизат повече от пациенти на друг.

Фреши, не за това става дума, просто извадката е сред отзовалите се - не всички пишат, така че реалността може да е друга.
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #42 -: Март 09, 2006, 15:12:52 pm »
Аз предлагам и анкета за неуспешните опити.....мисля, че и това ще е полезно. :)
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #43 -: Март 10, 2006, 10:15:39 am »
Момичета, прави сте, че извадката не е представителна.
Що се отнася до мен, забременях от първи опит,
от... опппааа ПРИ д-р Стаменов, клиника Малинов. На 38, 5 год. съм, след 11 год 1-чен стерилитет. Сега съм бременна 22 с.
Нямаше никакъв проблем /хиперстимулация или нещо друго/
обслужването беше невероятно човешко, топло и професионално;
при абсолютна коректност по отношение на заплащане. Дори като чета из форумите, в тази клиника цените са дъмпингови.
И дано тутакси забременеят не 85, ами 8 500, за да стане достоверна анкетата! :00001754:
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #44 -: Март 10, 2006, 15:09:26 pm »
Ama kak предлагате да се направи представителна извадка? Според мен тя е достатъчно представителна. От 4-5000 хора, които минават през сайта ако се вкл\чат всички които са минали през АРТ(IVF, ICSI), то тя ще стане достатъчно представителна, поне за ползващите интернет двойки.
*
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #45 -: Март 10, 2006, 15:15:13 pm »
Аз не съм сигурна дали като цяло на база на всички двойки, които правят АРТ в БГ може да се направи пълна извадка както трябва и раздробено - с причини за стерилитет, показания, изпозлвани медикаменти, пореден опит асистирана репродукция, възраст на партньорите, кумулативна статистика на база няколко направени опита, както е в САЩ например.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #46 -: Март 10, 2006, 15:32:46 pm »
искам да ви обърна внимание и върху една друга подробност около анкетите - няма никаква гаранция, че един въведен глас е равен на един РЕАЛЕН случай на забременяване!
никой не проверява достоверността на отговорите, все пак...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #47 -: Март 10, 2006, 15:32:51 pm »
Цитат на: White_Raven
От 4-5000 хора, които минават през сайта ако се вкл\чат всички които са минали през АРТ(IVF, ICSI), то тя ще стане достатъчно представителна, поне за ползващите интернет двойки.

Рейвън, представителна ще бъде донякъде за посещаващите сайта, не за ползващите интернет ;)
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #48 -: Март 10, 2006, 15:46:00 pm »
И Джам и Рабит са прави, но това е положението. Според мен гости не трябва да могат да гласуват.
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #49 -: Март 10, 2006, 15:48:11 pm »
Нерегнати по принцип не могат да гласуват. Друг е въпроса колко различни регистрации може да си направи даден човек за един ден...

Идеята на Джам, доколкото я схващам, е всеки глас да се опише после - тогава и тогава правих ин витрото, върнаха ми толкова ембриони и т.н.
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #50 -: Март 10, 2006, 15:52:29 pm »
Ами аз нали затова сложих допълнителни въпроси? (Много оспамихме темата)
*
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #51 -: Март 12, 2006, 20:15:46 pm »
Цитат на: vivita
Аз предлагам и анкета за неуспешните опити.....мисля, че и това ще е полезно. :)


Аз също мисля, че анкета за неуспешните опити е добра идея, тъйкато те са много повече от успешните и може би ще даде по-добра представа за клиниките в България. :idea:
*
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #52 -: Март 13, 2006, 00:35:39 am »
Ocean къде се изгуби.Какво правиш в Канада.Аз съм Тини от Пловдив и ако знаеш от кога те търся във форума.Така се надявах, че ще си гласувала в анкетата, защото си забременяла. Пиши ми на еmail-а htosheva@yahoo.com.Чакам да се обадиш непременно.
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #53 -: Март 13, 2006, 01:00:06 am »
Мен ако питате статистиката е следната и няма нужда от анкета.
Неуспех в Бг клиники- за първи опит 99%. 1 процент успех и то в Гърция, ама айде да го броим за наш.  :?

Рабит, поправи ме. :lol:
*
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #54 -: Март 13, 2006, 04:36:00 am »
Цитат на: tini
Ocean къде се изгуби.Какво правиш в Канада.Аз съм Тини от Пловдив и ако знаеш от кога те търся във форума.Така се надявах, че ще си гласувала в анкетата, защото си забременяла. Пиши ми на еmail-а htosheva@yahoo.com.Чакам да се обадиш непременно.



  :balk_50: :balk_21: Малий кой виждам, немога да повярвам на очите си. :bighug:  А за анкетата засега мога да отчета само неуспешните ми опити, ако се сложи такава. Следващият ми опит ще е отново в България и дано да е успешен.
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #55 -: Март 13, 2006, 11:44:48 am »
Късмет Ocean! Да се разпишеш в анкетата.:)
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #56 -: Март 13, 2006, 13:09:59 pm »
Цитат на: vivita
Аз предлагам и анкета за неуспешните опити.....мисля, че и това ще е полезно. :)


ау, Виви, не, няма полза от това, то се разбира и без това :cry:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #57 -: Март 13, 2006, 19:35:57 pm »
Цитат на: White_Raven
Мен ако питате статистиката е следната и няма нужда от анкета.
Неуспех в Бг клиники- за първи опит 99%. 1 процент успех и то в Гърция, ама айде да го броим за наш.  :?

Рабит, поправи ме. :lol:


аз ще те поправя :)
не е така, не си прави такива изводи... дори и в твоята анкета има отговори с успех от първия път. а има и други, за които не знаеш.

и да подчертая нещо друго важно по повод успеха - ние тук не отчитаме проблема, поради който е правена АРТ процедурата! ако се прави при една жена с тежък мъжки фактор, или над 40 години, или с неотстранен хидросалпингс, или с обременен имунологичен терен - шансовете падат рязко за успех от раз.
ако се прави на млада, здрава, права жена без тръби и с отлична спермограма на съпруга - ехеее...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #58 -: Март 13, 2006, 20:18:59 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: White_Raven
Мен ако питате статистиката е следната и няма нужда от анкета.
Неуспех в Бг клиники- за първи опит 99%. 1 процент успех и то в Гърция, ама айде да го броим за наш.  :?

Рабит, поправи ме. :lol:


аз ще те поправя :)

Проспала съм го това  :oops:

Рейвън, 25% успеваемост означава, че от всеки 100 жени, 25 забременяват. Това важи както за опиталите само веднъж, така и за повторилите, потретилите (освен ако няма тъпа причина да не става, като хидросалпингс, например и опитът да е обречен). Всеки опит ти дава 25% вероятност за успех. Всеки път. Въпросът е кога ще улучиш собствените си щастливи проценти.
Анкета- бременни от IVF/ICSI
« Отговор #59 -: Март 14, 2006, 18:24:37 pm »
Имах предвид, че някои клиники и лекари понякога правят инвитро без много да се стараят в предварителните изследвания и така намаляват шансовете за успех.
Именно заради това мисля, че такава анкета ще има някакъв смисъл. :)