0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Anonymous

Случвало ли ви се е?
« -: Февруари 26, 2006, 13:29:07 pm »
Случвало ли ви се е на предполагаемата за овулация дата да отидете в тоалетната и да падне доста голямо парче, подобно на сопол , слузесто, ако мога така да го опиша. Някъде колкото 1 метален лев. Възможно ли е това да е запушалката на матката? Досега такова голямо нещо не ми е падало но тази сутрин се случи. Какво може да е това?
*
Случвало ли ви се е?
« Отговор #1 -: Февруари 26, 2006, 13:55:12 pm »
Това е цервикална слуз, подобен вид на белтък предполага настъпване на овулация. Така, 4е действайте!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Случвало ли ви се е?
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2006, 14:00:35 pm »
Цитат на: Anonymous
Случвало ли ви се е на предполагаемата за овулация дата да отидете в тоалетната и да падне доста голямо парче, подобно на сопол , слузесто, ако мога така да го опиша. Някъде колкото 1 метален лев. Възможно ли е това да е запушалката на матката? Досега такова голямо нещо не ми е падало но тази сутрин се случи. Какво може да е това?


В периода около овулацията, това са 3-4дни, се наблюдават промени в цервикалната слуз.Ако дотогава,тя е била кремоподобна,бяла на цвят, то в тези дни тя става по-рядка и по-прозрачна.Първо става водниста, след това  БЕЛТЪКОПОДОБНА.Точи се на големи нишки и е по обилна от нормалното. Възможно е да изтича от влагалището.
Да ,вярно е че се отделя слузната запушалка, но нали не си го представяш като тапа,която пада. Това става постепенно чрез промяната на слузта и разширяването на цервикалният канал (зеничен феномен)Според мен се е събрало по голямо количество слуз и именно нея си видяла.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Случвало ли ви се е?
« Отговор #3 -: Февруари 26, 2006, 14:11:39 pm »
На мен ми се случва всеки месец. При мен означава, че до 2-3 дни ще настъпи овулацията.
*

    Anonymous

Случвало ли ви се е?
« Отговор #4 -: Февруари 26, 2006, 14:53:23 pm »
Благодаря Ви за отговора, но сега и друго явление наблюдавам. Значи това белтъкоподобно вещество падна сутринта, но сега имам кремоподобно - доста количество вещество във влагалището си. Което не го намирам много за нормално. Като гъсто мляко без мирис. Това дали не е някакво възпаление. Всъщност какви са признаците на възпалителен процес на тръби, матка, яйчници?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Случвало ли ви се е?
« Отговор #5 -: Февруари 26, 2006, 15:07:03 pm »
1. запушалка на матката има само в късна бременност.
2. всички тези видове съдържимо, които описващ (като сопол, като крем и т.н.) представляват т.н. цервикална слуз, която се отделя от шийката на матката през различни фази на месечния цикъл на жената и която се променя според фазата на цикъла. наличието на цервикална слуз е нормално явление.

вземи прочети ето тук - пише достатъчно по темата:
http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar#10
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Случвало ли ви се е?
« Отговор #6 -: Март 17, 2006, 14:22:49 pm »
Искам да ви питам - а как бих могла да бъда сигурна, че това е цервикална слуз, а не бяло течение или гъбички...или кой знае, или трябва да се вземе микробиология.
Какво трябва да е течението ако има гъбички или бактерии изобщо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Случвало ли ви се е?
« Отговор #7 -: Март 17, 2006, 15:48:56 pm »
бяло течение само по себе си като отделна диагноза няма.
"бяло течение" обикновено жените наричат белезникави на цвят изтичания на гъста течност от влагалището, които обикновено се характеризират със следното: 1. по-обилни са от нормалното 2. имат неприятна миризма 3. свързани са със сърбеж и други неприятни усещания. тези течения се причиняват от гъбички или други микроорганизми, чието място нормално не е във влагалището.

докато цервикалната слуз може да изтича обикновено само по време на фертилните дни (а при много жени дори и тогава не излиза извън вагината изобщо и те не я виждат) и тогава тя прилича точно на суров белтък от яйце - никакъв начин няма да я сбъркаш с гъбички!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Случвало ли ви се е?
« Отговор #8 -: Март 17, 2006, 16:34:33 pm »
Хубавата цервикална слуз (за каквото, струва ми се, говориш и описваш) е без мириз и цвят (различен от бял, де). На мен ми каза докторка, че е нормално някъде към една чаена лъжица. При мен щото даже във втората половина, след ову, имаше засилено отделяне на секрет, но 2 МБ показаха, че няма нищо, а двама лекари ми обясинха, че това била ЦС, която след ову се е сгъстила и сега излиза.
Болестното течение обикновено е с неприятен мириз и по-характерен цвят.
Няма лошо човек да си прави МБ от време на време, въпреки че при теб всичко изглежда ОК.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Случвало ли ви се е?
« Отговор #9 -: Март 20, 2006, 11:33:13 am »
Не знам вие как се чувствате - но на мен наистина понякога ми е много трудно с тези прегледи. Понякога се чувствам като истеричен човек, който при най - малкото оплакване тича на доктор и задава поредния въпрос - сега пък какво не ми е наред.....

Вярвате ли, че човек сам предизвиква много неща само чрез мисълта си - желания или страхове или....и това просто се случва...
както и да е темата е съвсем друга.... :D
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Случвало ли ви се е?
« Отговор #10 -: Март 20, 2006, 12:45:16 pm »
Ванинче, тук всичките малко или много се побъркваме от следене на симптоми, болки и течения.  :P
Ама дано скоро да започнем да следим симптомите при бременност - не че тогава ще сме по-спокойни, ама поне емоциите ще са положителни  :wink: