0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #20 -: Ноември 30, 2008, 20:21:03 pm »
Честито на новите бременелки и леки 9 месеца и здрави бебчета! :D
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #21 -: Декември 01, 2008, 08:10:25 am »
Хайде и от мен честита нова тема и леко бременеене с по-малко тревоги на всички бъдещи мами :)

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #22 -: Декември 01, 2008, 08:44:16 am »
 Честита темичка ,момичета !Да се пълни с много бъдещи мами и по-малко притеснения за всички.  :D
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #23 -: Декември 01, 2008, 08:45:32 am »
Честита нова темичка и от мен,
дано се присаединят още нови бременелки  :D
Леко бременеене на всички
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #24 -: Декември 01, 2008, 10:28:06 am »
Честита темичка и от мен! Нека се напълни с много нови бременни момичета, а тия които са на финала им пожелавам незабравима среща с малките слънчица! :)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #25 -: Декември 01, 2008, 11:16:21 am »
Момичета, честито и от мен на новобременните. Много се радвам за вас!!!! :bighug:
С повечето от вас отдавна се засичаме из разни не толкова приятни теми и много се радвам, когато все повече успяват да се преместят тук!!!!
Blue sky, много спокойствие и брааааввввоооо!!!  :ywoohoo:
Лора110, на мен ми се появи сърбеж в 4 месец и доктора ми предписа да изпия едно хапче. Мина ми за 2, 3 дена и от това съм добре. Каза, че и за вагиналните таблетки нямало проблем, но мен леко ме дразнеше, затова реши да не ми предписва и вагинални. Няма страшно, бебо се е скрил доста добре! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #26 -: Декември 01, 2008, 11:27:31 am »
пловдивчанки, коя ви е най-свястната лаборатория, още ли се доверяват на Писанец
искам да си направя кръв и урина в Пловдив, че им нямам доверие на нашите тук, а пък така или иначе Стефания ми изгуби направленията, като ще плащам да знам за какво
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #27 -: Декември 01, 2008, 12:56:38 pm »
Честита нова тема!!!

За мен ще е последна. Все още не усещам признаци девойката да излиза.

Честито на всички нови бременелки, лека бременност до края.


Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #28 -: Декември 01, 2008, 13:44:18 pm »
пловдивчанки, коя ви е най-свястната лаборатория, още ли се доверяват на Писанец
искам да си направя кръв и урина в Пловдив, че им нямам доверие на нашите тук, а пък така или иначе Стефания ми изгуби направленията, като ще плащам да знам за какво

Мини, аз все още се доверявам на Писанец. Иначе съм била и в Бодимед, но всеки път ми грешат резултатите и трябва да ми се извиняват и им нямам доверие.
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #29 -: Декември 01, 2008, 15:54:20 pm »
Правих тест с глюкоза и  излезе, че кръвната захар е увеличена. В  петък трябва да го повторя , но вече с по голямо натоварване на глюкоза. Много съм притеснена ако някой може да ми разясни какви са опасностите при гестационнен диабет е му бъда много благодарна.
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #30 -: Декември 01, 2008, 16:05:05 pm »

   Честита нова темичка мили момичета :P
 На всички нови попълнения леко бременеене!
И да забравите за всички лоши мисли.
Радвай те се на бременоста и си мислете само хубави неща :P

Малина мила леко раждане и много късмет!!!
 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #31 -: Декември 01, 2008, 16:06:38 pm »
По принцип трябва да се следиш по-често, минаваш на лека диета, за да се ограничи покачването на захарта и единственото нещо, което се случва е, да се роди доста по-голямо бебе. Не е толкова фатално, ако се следи и се регулира, нещата ще са добре и за теб, и за бебето.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #32 -: Декември 01, 2008, 18:16:07 pm »
Благодаря ти Гане. Толкова съм измъчена вече, че то само това ми липсваше.Точно като овладеем един проблем се появява следващ. Много ме е страх дали ще свърши всичко благополучно за мен и бебчо. Прочетох че се препоръчва цезарово сечение при гестационен диабет има ли такова нещо?
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #33 -: Декември 01, 2008, 18:23:35 pm »
Привет и в новата темичка!
Добре дошли на новите попълнения и лека бременност!

Астуриана, може би се препоръчва секцио, защото обикновено бебетата са доста едрички.

Патладжанке, дано скоро приключи тази одисея с кървенето и да ти успокои малко душичката.

Малина, ти си на финала вече. Сигурно нямаш търпение да гушнеш бебо.  :D
  09.11.2007
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #34 -: Декември 01, 2008, 18:34:32 pm »
asturiana , видях тази тема случайно, сигурно си я чела. Няма да се притесняваш само! :wink:

Жабче, дано. Вече ден и половина почти няма зацапване и не мога да повярвам, но пък се тревожа, че не се чистя от другите плодни сакове.. И всеки път преди преглед се заричам да питам какво се случва с тях - и всеки път забравям -  :a_sheep_01:
Надявам се при теб всичко да е наред :hug2:

lora110 , няма да се плашиш от гъбичките, неприятно е знам, и аз мислех, че съм хванала, защото имах сърбеж по едно време, но док каза, че няма такова нещо. Смених ежедневните превръзки и ми мина.

Голяма прегръдка за всички! :bighug:

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #35 -: Декември 01, 2008, 18:57:17 pm »
Asturiana, не е страшно мила, аз минах вече по този път, а и секцио се препоръчва, защото бебето е доста по-голямо. Но пък ако се следи и се мине на диета, то всичко е наред и нямаш повод за притеснение. Вярвам ти за измъчването и за проблемите, но пък накрая ще е супер хубаво и ще си имаш така дълго чаканата и мечтана рожба, а това си струва всичките ни мъчения :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #36 -: Декември 01, 2008, 19:01:12 pm »
Първо да честитя прекрасната новина на Blue Sky. Лека и щастлива бременност ти желая да края!

Малина, леко и бързо раждане, бързо възстановяване и прекрасна среща с малкото слънчице!

Патладжанке, сакчетата или се резорбират, т.е. не ги изхвърляш, а просто изчезват, или изсъхват (това е по-скоро при вече добре оформен фетус). Тъй като си в началото, предполагам, че ще се резорбират. Това може да отнеме време. Зависи колко напреднала е бременността. Желая ти едно борбено и държеливо ембрионче, което да стане едно борбено и прекрасно бебе.
« Последна редакция: Декември 01, 2008, 19:03:58 pm от Бубе »
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #37 -: Декември 01, 2008, 19:10:33 pm »
Патладжанке, сакчетата или се резорбират, т.е. не ги изхвърляш, а просто изчезват, или изсъхват (това е по-скоро при вече добре оформен фетус). Тъй като си в началото, предполагам, че ще се резорбират. Това може да отнеме време. Зависи колко напреднала е бременността. Желая ти едно борбено и държеливо ембрионче, което да стане едно борбено и прекрасно бебе.[/color]
Благодаря ти за пожеланията и ми се иска да те разцелувам за тези думи - страхотно ме успокои! :kiss: Аз се паникьосвам, че ще си останат вътре и ще ми причинят някоя инфекция.
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #38 -: Декември 01, 2008, 19:17:57 pm »
Момичета, много ви благодаря за пожеланията! При мен нещата са на приливи и отливи - имам дни без зацапване, други с по малко, днес пък тръгна малко повече. Дано всичко е от ниския прогестерон и се регулира скоро! Докторът няма обяснение за моите неволи.  :(  Опитвам се да си почивам и да мисля положително.

Бубе, и аз ти благодаря за разяснението към aubergine. И мен ме вълнуваше този момент (въпреки че в моя случай от три ембриона само един се беше закрепил и се чудех какво ли се случва с другите два и дали те не са причина да имам зацапване).

*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #39 -: Декември 01, 2008, 19:43:57 pm »
Момичета при мен бебетата са две,но едното доста по-малко и док каза ,че ще отпадне.На въпроса дали пречи на другото каза не и че въобще няма да разбера.Дано да е така въпреки това малко ме е страх.При мен всеоще няма неразположения като повръщане и все се чудя дали е нормално. Рядко ми се гади,при вас как е?