0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #100 -: Декември 04, 2008, 21:41:11 pm »
В деня, в който според мен влязох в 6-та г.с. чух пулса.

Смайл, аз не  бих отишла :?
 Друсане с автобус, парти = цигарен дим.. Умора, не на последно място.. Но ти си решаваш в крайна сметка, ако се чувстваш добре, нямаш противопоказания и т.н. - защо да не се забавляваш.
Всеки си преценява за себе си, но все ми се струва, че трябва да сме една идея по-внимателни при толкова изстрадани забременявания :wink:
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #101 -: Декември 04, 2008, 22:19:47 pm »
Май всички мами които бяха наред родиха, само мойто инатче няма намерение да излезе  :? Вчера сутринта ми падна тапата и това си е. Дано утре да реши да излиза, че вече ми е едно притеснено. :?

Малина, какво правиш още тук? :D Хайде попътен вятър на бебо и да излиза вече. Колко още да расте.
Моята тапа падна сутринта и до вечерта вече бяхме приключили дори със свиждането с родата.
Късмет, миличка!
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #102 -: Декември 04, 2008, 22:58:32 pm »
Аз да ви питам нещо. На 13-14 декември ще има коледно парти с колегите в Сандански. Тогава ще приключвам 12 и ще влизам в 13-та седмица. Роднините не спират да ме убеждават, че е по-добре да пропусна ходенето заради пътя. Вие какво мислите? Мога ли да си позволя този път? Организиран е транспорт с автобус дотам и обратно.  :ask:
smile76 , важно е ти как се чувстваш. Бременоста не е болест. Аз последно пътувах с кола Ямбол - Варна - Ямбол преди 1-2 дни :) и се чувствам перфектно макар и моята рода да мрънка че по пътищата ще родя.  :lol:

*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #103 -: Декември 04, 2008, 23:22:08 pm »
Любе,честито ти тупкащо сърчице.
Момичета ,искате ли да ви предложа нещо забавно?
www.makemebabies.com  - слагаш снимки и виждаш как ще изглежда детето ти  :D
Предлагам ви това,за да забравим малко проблемите си и да се порадваме на бременноста си.
« Последна редакция: Декември 04, 2008, 23:24:53 pm от Stela74 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #104 -: Декември 04, 2008, 23:25:14 pm »
ми то тука пишем онези с безпроблемните бременности, за проблемните си има друга тема  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #105 -: Декември 04, 2008, 23:34:08 pm »
Мини,извинявай,но не разбрах какво имаш предвид?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #106 -: Декември 04, 2008, 23:50:24 pm »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #107 -: Декември 05, 2008, 08:01:51 am »
Мини,теб бременността ли те прави толкова заядлива или си така по принцип ?!
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #108 -: Декември 05, 2008, 08:13:18 am »
Тъй като аз съм явно малко по глупава,не ми стана ясно защо ме препращаш там Мини.Уважавам всички,които са във форума,но не смятам че ти си коректна в момента.Ако има някакъв проблем че преди време съм писала в проблемни бременности и сега нямам право да съм тук,просто го кажи.Ще го приема ако преча.Съжалявам за спама.
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 08:15:19 am от Stela74 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #109 -: Декември 05, 2008, 08:49:32 am »
не бе, аз нямам място тук, щото забременявам без процедури и бременностите ми не са проблемни  :D
именно за това гледам да не се обаждам много много- явно нямам с какво да съм полезна
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 08:51:25 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Stela74

  • **
  • 139
  • не ми трябва огън,а малка свещица...
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #110 -: Декември 05, 2008, 09:27:50 am »
от 2006 г.следя форума,но не бях писала доста време.сега наистина съжалявам,че съм споделила за проблемите си и съм се престрашила да пиша.Няма да се повтори.не съм от хората,които искат да се заяждат.
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 09:29:43 am от Stela74 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #111 -: Декември 05, 2008, 09:37:56 am »
  8O Стела, напротив- пишете си, както вече казах, аз нямам с какво да съм полезна, за това няма да се обаждам
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 09:40:38 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #112 -: Декември 05, 2008, 11:07:13 am »
Абе, момичета, авно аз нещо не съм наред  :wink: ама на мен ми се стори, че Мини се шегуваше по-горе... извинете, че се набърквам - не адвокатствам, ма не ми звучеше като заяждане.

А, Мини, че има с какво да си полезна, има!
Стела, успех и безпроблемно!

Усмихнете се и имайте хубав ден!
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #113 -: Декември 05, 2008, 13:58:06 pm »
Момичета, мини просто се пошегува.

мини
, сега да не вземеш да ме пратиш в другия подфорум? Аз пък си искам тук.   :lol:


Днешният преглед мина добре. Малкото човече расте усърдно и сърчицето му бие. Докторът каза да продължавам с утрогестана и че се надявал да спре зацапването скоро. И смята, че понеже го слагам вагинално, затова кръвните ми стойности били по-ниски. От друга страна каза да спра прогестероновите инжекции. Така или иначе във вторник съм при доктора, който ми прави процедурата, за да ми приключи досието. Тъкмо ще чуя още едно мнение.

Мириам, оздравя ли вече?



*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #114 -: Декември 05, 2008, 16:34:48 pm »
Здравейте момичета,
честити туптящи сърчица на barbaron  и на Люба_Бойко!!! За мен това беше първият вълнуващ момент, който ме накара да осъзная, че ако успея да се абстрахирам от борбата която ни съпътстваше напоследък, всъщост в мен наистина расте един нов живот!!!Аз съм доста по-добре - абе май си оздравях :D само леко гърлото сутрин още ме наболява. температурата вече е 37.1, но аз май си бях с такава преди да се разболея. Другото нещо, което ме радва от вчера е, че коремът ми започва да се заобля по начин по който досега не ми се е случвало и много му се радвам. От пъпа започва да изпъква напред. Имам някакво неприятно сърцебиене - пулса ми е над 80 - 87,89. Не знам защо така се получава. Някоя от вас имала ли е подобен проблем? Ако продължава така ще трябва да се консултрам с доктор. Желая ви много радост и безоблачни бременности!
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #115 -: Декември 05, 2008, 16:57:20 pm »
Мириам, при бременните пулса може да достигне 100, но ако сърцебенето продължава, се консултирай и с ендокринолог.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #116 -: Декември 05, 2008, 17:47:47 pm »
Мириам, много се радвам, че си вече здрава. :hug2: За сърцебиенето - и аз имам отвреме-навреме. Или когато прекаля с храната, или когато се притесня /второто ми състояние е полуперманентно/.

Момичета, не знам вие как се храните, но аз уж много внимавам с яденето, а напоследък все преяла се оказвам :o Просто губя момента, в който би трябвало да съм се заситила. Може би е от храненето в полулегнало положение :lol:
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #117 -: Декември 05, 2008, 17:58:11 pm »
Патладжанче, да ти кажа и аз като се замисля след ядене ми се получава най-често или на края на работния ден като се излегна( преяла) и започва. Аз от притеснение го имах още и преди стимулацията - даже бях решила, че е от Марвелона, но доктора каза, че не може да е от него.
Stivarip, и аз знам, че може да се вдигне, но си мислех дали не е много рано отсега да се вдига. После накъде ще се вдига? Ще го следя и ще докладвам на доктора.
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #118 -: Декември 05, 2008, 17:58:28 pm »
Момичета, много внимавайте с лечението на настинки и вируси. Повечето илачи и чайчета не са подходящи при бременност. Казвам го предвид коментар по-горе за чая с Ехинацея. Ехинацеята е ОТРОВНА и не се препоръчва по време на бременност!
Здрави и безоблачни месеци на очакване. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните - №33
« Отговор #119 -: Декември 05, 2008, 19:02:29 pm »
Каси, Бубе, Благодаря ви  :bighug:

Още сме 2 в 1, тоновете на бебка днес са ок, контракци няма, а разкритието си е толкова колкото и във вторник. Ей това моето ще се окаже голям инат, не ще да излезне. Поне съм спокойна, че е добре и доста шава.
Ако до няколко дни не се роди ще ме приемат и ще предизвикат раждането. Около 4 кг сме и вече се притеснявам дали ще излезне. Хич неискам операция, но ако се наложи, здравето и на двете ни е по-важно .