0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=310070&pid=8984756
парола zachatie

Припомням миналогодишните проекти, плюс много работна версия на нов календар. Давайте идеи как ще се разпечатва, за да уточним размерите. И изобщо каквото се сетите. А, да, може и текста да сменим.
Вие сте.
« Последна редакция: Ноември 26, 2008, 00:17:24 am от Pesheck »
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #1 -: Ноември 28, 2008, 13:46:26 pm »
Хм, чудно защо няма движение по тази тема :?
За календарите има възможност да са с по три секции, с една секция или да е като плакат:

(може и сдруги рамки да експериментираме :wink:)
Ако попаднете на атрактивни оферти за печат - казвайте :D
Аз наскоро печатах едни неща за лична употреба и се оказа, че фирмата е старозагорска :lol:
И за една друга се сещам от този град :P

Ако искате да пращаме картички, на хората, които са ви помогнали, на които сте благодарни, на лекарите, журналистите и т.н. трябва да се организираме по-бързо и да сме готови с дизайна най-късно края на другата седмица.
Аз много харесвам миналогодишния дизайн, много добре се получи:

също и:


Този път ще си избера някоя любима снимка на Симеон и ще участвам и аз в колажа :P
Давайте и вие снимки :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2008, 14:45:28 pm »

Включваме се и ние,ето нашето предложение
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=313108

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2008, 15:50:15 pm »
Ани какво значи 3 или 1 секция. То мойта работа малко - едно си баба знай , едно си баба бай ама...Ако някой ми обясни (подробно, много подробно :lol:) ще стане.

И аз това се чудех за темата, дали да не я преместиш някъде?!?
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2008, 17:57:03 pm »
Ами, Ани,
аз сега виждам темата и се включвам. :)

Миналата година беше ли реализирана идеята в крайна сметка?

Пешек,
Ани е имала предвид работните/бизнес календарите. На тях в средата е текущият месец, отгоре е предходният, а отдолу - предстоящият.

Аз лично съм за такъв тип календар.
Да, също бих пратила и картичка на лекарите, които са ми помогнали.

А Дели, помислих, че предлагаш проект за календар, а то :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Календари и картички с бебетата на Зачати
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2008, 20:02:31 pm »
Ааааа разбрах. И аз ги харесвам тези календари. Значи за нас остава само да направим "главата" Ами ако искате да повторим онази картичка, но с  нови снимки. Темплейта го пазя. А за "глава" на календар може да попреработаятози зеления. Да видим как ще стои с друга рамка - тази я избрах, ако искате да  пишем име.


уффффф. тъпия комп. пак си избра трудно четлив шрифт.
« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 20:04:06 pm от Pesheck »
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2008, 20:45:33 pm »
Малко примери.



"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2008, 21:16:57 pm »
Мдам, но тогава трябва да започнем от зад напред. В смисъл да решим кой точно вид ще си поръчаме, те да ни дадат размер и тогава да сглобяваме. Което не пречи да имаме примерен проект.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2008, 21:38:35 pm »
Аз може ли само да споделя мнение:)?
Ли4но мое виждане е, че настолните календари е много удобно да са с големи числа. Като този на "ДМТ продукт", който Мели е дала като пример.

А стенните да са с 3 секции, така може да се вижда и предходния и следващия месец без да се налага да се разлиства(не че е голям труд но все пак е удобно да е пред погледа "всичко").
« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 22:17:35 pm от Lisko »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2008, 22:01:34 pm »
Според мен може да се направят малки джобни календарчета с проектите от миналата година (последните 2 варианта от Пешек), но с по-малко на брой бебета за да се вижда все пак по нещо от тях :D Аз лично настолен календар не ползвам и бих предпочела работен, но ако може да не е точно зелен, а по-скоро нещо по в цветовата гама на Зачатие или на сайта. Съжалявам, че не мога да бъда полезна откъм оформление, но виж кусури мога да намирам :lol:

*
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2008, 22:24:08 pm »
Ами, Ани,
аз сега виждам темата и се включвам. :)

Миналата година беше ли реализирана идеята в крайна сметка?

Пешек,
Ани е имала предвид работните/бизнес календарите. На тях в средата е текущият месец, отгоре е предходният, а отдолу - предстоящият.

Аз лично съм за такъв тип календар.
Да, също бих пратила и картичка на лекарите, които са ми помогнали.

А Дели, помислих, че предлагаш проект за календар, а то :lol:


Абе Миленче нали Ултра вика давайте и вие снимки и аз давам.Аз останах с впечетлението че формата на календара е ясен само трябват още снимки на деца,за това пуснах снимка.
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #11 -: Ноември 29, 2008, 16:12:43 pm »
Ами Лиско,
от тази снимка на Мели, точно на ДМТ календарът е стенен. Затова е и с големи цифри. Просто точно това е работен календар с три секции.

Аз също намирам за излишно да се прави настолен календар. излишни средства са това.

Пешек,
жалко, че съм забравила размерите на главата на работния календар.
Преди време работех в рекламна агенция и бях доста в час, но беше преди 4год.

А за джобно календарче - не знам също дали има смисъл. Ако ще се прави джобно, тогава няма място за снимки на бебета въобще. Просто едно зачатско лого или щъркел, или нещо такова символично и това е.

Аз съм за идеята работен календар и картичка.
Ако не се лъжа, мисля, че минималният тираж е 100бр. Но тогава излиза скъп печата. Принципът е, че колокот по-голям тираж се поръча, толкова повече ти пада цената за 1бр.

Ами да пратя и аз една снимка на Михаела тогава? :oops:

А! Сетих се!
В понеделник ще звънна в печатница Дунав да взема цените им. Всяка печатница предлага различни видове работни календари, съответно с различни размери на главата.
Ние си избираме модел и Пешек прави главата със съответния размер.
Пиша си го като задача за понеделник.
« Последна редакция: Ноември 29, 2008, 16:17:11 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2008, 16:31:58 pm »
Ами Лиско,
от тази снимка на Мели, точно на ДМТ календарът е стенен. Затова е и с големи цифри. Просто точно това е работен календар с три секции.
Аз също намирам за излишно да се прави настолен календар. излишни средства са това.

:) :oops:
ами аз недовиждам и затова...таковата;)
права си:), чак сега се загледах, 4е е стенен:)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2008, 17:30:15 pm »
Милена Б, аз си мисля че 20/30 някъде е размера. Пусто нямам в къщи такъв да проверя, но там някъде ще да е. Така че мога да пробвам вариант на такъв размер. В оранжева гама примерно, нали това е цвета на сайта :wink:. А за настолни календарчета - права си. Да доразвия идеята ти, не може ли да пробваме с тези картинки които доста от нас имат в подписа или на аватара си? Много са хубавки, с логото са.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2008, 18:05:51 pm »
Във всички офиси, клиники, кабинети и изобщо работни помещения има стенни или настолни календари. Малките работни календари с три тела са с размери 280/135 мм, а големите - 335/165 мм. Настолните календари са примерно 180/135 мм, 230/110 мм, 410/340 мм и други. А тук http://www.geosviat.com/page.php?n=262&SiteID=1 има примерни цени (приемливи).
« Последна редакция: Ноември 29, 2008, 18:28:32 pm от Мели »


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2008, 14:54:59 pm »
Ама съм кифла и аз! :oops: Сега се сетих. :oops: Май още съм в затъпяващия си период. :lol:
Имам два такива календара в къщи, та ги премерих, само че ги мерих със сантиметър, поради липса на линия. Ето и размерите на печатаемата площ на главите. Няма грешка, единият действително е по-малък.
282 х 205мм
310 х 215мм

И аз много харесвам тия зачатски картинки от аватарите ни. :)
Май Сигнус ги беше разработила.
« Последна редакция: Ноември 30, 2008, 14:57:52 pm от Милена Б »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #16 -: Ноември 30, 2008, 15:21:30 pm »
миналогодишната картичка стана супер, жалко, че не я реализирахме.
ако се реши да се прави картичка тази година - предлагам да използваме дословно дизайна и текста, само да актуализираме и допълним снимките.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #17 -: Ноември 30, 2008, 17:25:32 pm »
как бе, аз си мисля, че точно тази
я правихме. Само че текста беше на втора страница. Ако за нея говориш де. И да може да актуализираме снимките, все пак са порастнали децата. Само да уточним печатница и точен размер и ще ги оправим.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #18 -: Ноември 30, 2008, 22:36:03 pm »
отчетох се със снимка тази година, директно при Петя
дано станат календарите тази година, аз ще си купя 5-6  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Календари и картички с бебетата на Зачатие
« Отговор #19 -: Декември 01, 2008, 09:34:06 am »
И аз тази картичка я харесвам много.  :D