0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
част от резултатите в Плевен
« -: Февруари 24, 2006, 18:20:43 pm »
Здравейте.Бях обещала да пиша,когато станат резултатите от Плевен.Много съм объркана.Оказва се,че може би моите 2 спонтанни са "благодарение" на хламидиална инфекция.Преди около 6 години имах хламидии,бях с ниско число IgG-1:64 и пих доксициклин две седмици.След това си правих 3 теста и трите бяха с 1:19(или 1:29)не си спомням точно и пишеше РЕЗУЛТАТ-ОТРИЦАТЕЛЕН.Мъжа ми и той е боледувал отдавна и се е лекувал със Сумамет и след контролните изследвания са му отчели резултат 1:32 и му казали че така ще остане и това било титър на вече проболедуваната инфекция.
Сегашните ми изследвания са други-В Плевен ми пуснаха за IgA.не знам каква е разликата между IgA и IgG.Сега се оказва че имам хламидии-IgA 1.48 (реф.1.1).Имате ли представа много ли е това и дали е възможно да не съм го излекувала от преди или е придобито по-наскоро?
 :cry:
И колко ще трае лечението?
ОСВЕН ХЛАМИДИИТЕ,се оказа че имам завишен Анти-кардиолипин 1.14(+).Не знам какво означава и това,а чак другата седмица ще ходим при доц.Конова и дотогава ще откача.Иначе хромозомите ни са добре.

Ако някой знае нещо по въпросите ми с хламидиите и антителата,моля да пише.


 :cry:
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
част от резултатите в Плевен
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2006, 18:27:20 pm »
Забравих да напиша,че и хуморалния ми имунитет е IgG 1650(реф.1160).Ако знаете и това какво означава? :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: част от резултатите в Плевен
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2006, 18:48:39 pm »
Цитат на: piera
Здравейте.Бях обещала да пиша,когато станат резултатите от Плевен.Много съм объркана.Оказва се,че може би моите 2 спонтанни са "благодарение" на хламидиална инфекция.Преди около 6 години имах хламидии,бях с ниско число IgG-1:64 и пих доксициклин две седмици.След това си правих 3 теста и трите бяха с 1:19(или 1:29)не си спомням точно и пишеше РЕЗУЛТАТ-ОТРИЦАТЕЛЕН.Мъжа ми и той е боледувал отдавна и се е лекувал със Сумамет и след контролните изследвания са му отчели резултат 1:32 и му казали че така ще остане и това било титър на вече проболедуваната инфекция.
Сегашните ми изследвания са други-В Плевен ми пуснаха за IgA.не знам каква е разликата между IgA и IgG.Сега се оказва че имам хламидии-IgA 1.48 (реф.1.1).Имате ли представа много ли е това и дали е възможно да не съм го излекувала от преди или е придобито по-наскоро?
 :cry:
И колко ще трае лечението?
ОСВЕН ХЛАМИДИИТЕ,се оказа че имам завишен Анти-кардиолипин 1.14(+).Не знам какво означава и това,а чак другата седмица ще ходим при доц.Конова и дотогава ще откача.Иначе хромозомите ни са добре.

Ако някой знае нещо по въпросите ми с хламидиите и антителата,моля да пише.


 :cry:


Здравей!
Антителата( в кръвта:антикардиолипин)  оказват влияние на  функцията на плацентата, което се изразява в образуване  кръвни съсиреци в ( кръвоносните) съдовете на плацентата.Това може да доведе до спонтанен аборт, нарушения в растежа на ембриона ,  раждания на мъртъв плод, преклампсия .

 За хламидията- придобита е скоро/ в момента си болна.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
част от резултатите в Плевен
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2006, 21:53:35 pm »
Denis,изключително съм ти благодарна за отговора-сега за пръв път си обяснявам много неща-при втората ми бременост до 8 г.с плода имаше сърдечна дейност,но изжеднъж прокървих съвсем малко-една капка и след една седмица като отидох пак на консултация,се оказа че плода е мъртъв и има съсиреци в плодния сак вместо оклоплодна течност и е спрял развитие.Така и никой не ми каза от какво се е получило.А знаеш ли дали има лечение при следваща бременост?
  П.П.А за хламидиите много странна работа-От 5 години съм с мъжа ми,по цял ден сме заедно(работим на едно място) и нито една нощ не е отсъствал от вкъщи-взех много да се чудя откъде са тези хламидии :balk_159:    
А пък аз съм супер моногамна 8O
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
част от резултатите в Плевен
« Отговор #4 -: Февруари 25, 2006, 08:19:28 am »
Цитат на: piera
Denis,изключително съм ти благодарна за отговора-сега за пръв път си обяснявам много неща-при втората ми бременост до 8 г.с плода имаше сърдечна дейност,но изжеднъж прокървих съвсем малко-една капка и след една седмица като отидох пак на консултация,се оказа че плода е мъртъв и има съсиреци в плодния сак вместо оклоплодна течност и е спрял развитие.Така и никой не ми каза от какво се е получило.А знаеш ли дали има лечение при следваща бременост?
  П.П.А за хламидиите много странна работа-От 5 години съм с мъжа ми,по цял ден сме заедно(работим на едно място) и нито една нощ не е отсъствал от вкъщи-взех много да се чудя откъде са тези хламидии :balk_159:    
А пък аз съм супер моногамна 8O


И за двете неща д-р Конова ще ти назначи лечение.
За съсиреците, немога да ти кажа от какво се причиняват.Незная чак толкова много.За това обаче бих почнала да пия .... и много вода 6-8 чаши на ден.
Това за водата го четох наскоро.В началото на бременноста се препоръчва повече вода.Аз изобщо не пия вода.Има случаи дни наред не изпивам и 1 чаша.( но не и повече-многото вода пак е вредна)
За хламидията.Не му мисли откъде е дошла.Мисли как да се оправиш.
Предава се по полов път, но може да се зарази човек и през склерата.По нататък какво става( къде отива и къде се локализира- незнам).
Сега е важно да проведете лечение и двамата Но пак д-р Конова да назначи.
Много искам да ми разкажеш, какво лечение ви е назначила.
Не се притеснявай,проблема не е голям.Всичко ще е наред.Успех от мен.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
част от резултатите в Плевен
« Отговор #5 -: Февруари 25, 2006, 08:34:53 am »
Цитат на: Lali
Дениз, АБСОЛЮТНО СЪМ ПРОТИВ ИЗПИСВАНЕТО НА ЛЕКАРСТВА ПРЕЗ ИНТЕРНЕТ, А ОЩЕ ПО МАЛКО ОТ ТЕБ КАТО НЕМЕДИЦИНСКО ЛИЦЕ!!!
Моля, за в бъдеще се въздържай от виртуално лечение.
Съобщението е редактирано от мен, изтрила съм препоръчваните лекарства.



ОК Лали.
Нямах намерение да изписвам лекарства.
Ще запазя мнението за себе си.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум