0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« -: Февруари 22, 2006, 23:33:48 pm »
Здравейте момичета,
вече е късно но нямам търпение да споделя днешния ден:
вчера съпруга ми направи спермограма и днес излязоха резултатите  :( а те са меко казано трагични)
80 % неподвижни сперматозоиди
10 % подвижни
5% активни
10 млн. общ брой сперматозоиди :oops:  :oops:  :oops:
след две-три седмици ще правим нова................................., но момичета какво означава това - имаме ли въобще някакви шансове за бебе  :?:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #1 -: Февруари 23, 2006, 07:34:01 am »
Къде правихте спермограмата?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #2 -: Февруари 23, 2006, 07:38:52 am »
Ей, тъкмо щях да я местя и някой го направи междувременно. Точно се чудих защо не ми излиза подфорума "стерилитет при мъжа"  :lol:
На въпроса- тази спермограма е много непълна, но посочените данни са за диагноза олигоастенозооспермия. При такива резултати е редно да се направи имунологична спермограма в специализирана клиника. Няма много показатели- обем на еякулата, време на въздържание, вискозитет, морфология. Направете нова и задължително консултация с уролог. Моят съпруг беше с 84% неподвижни, оперираха го от варикоцеле и след подходяща терапия с витамини и добавки този процент се намали до 43% на последната контрола. Късмет!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2006, 11:08:57 am »
Десита, вече ти е отговорила Мини.

Тия показатели за брой и подвижност не изглеждат добре. Естествено забременяване е малко вероятно (винаги е възможно все пак, но аз не бих разчитала). По-добре потърсете уролог, евентуално повторете сп-мата. Направете микробиологично изследване. Консултирайте се с добър специалист.

Както ти е писала Мини, лошите показатели подлежат на корекция, но първо трябва да се изнамери причината за тях.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2006, 15:47:45 pm »
Здравейте момичета,
вчера бях много афектирана и лаконична. Ситуацията е следната:
спермограмата ни я направиха в клиниката на Стаменов, за съжаление това са данните които помня най-вече, тъй като д-ра не ни върна спермограмата (защо ли??) :dontknow:
по принцип след две-три седмици ще направим нова спермограма и още няколко изследвания....................дано тогава нещата да са по оптимистични.
Бих искала да ви попитам възможно ли е толкова лошите показатели да се дължат и на факта, че около две седмици преди спермограмата не сме правили секс :oops: ?? (питам, защото вчера видях мнения, че показателите са именно за 3-5 дни въздаржание и при повече е възможно да има влошаване на паказателите)
Благодаря ви за разбирането  8)
*

    peti_pati

  • ****
  • 746
  • Обещах на Марианче-догодина на днешния празник
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2006, 16:10:04 pm »
Цитат на: Desita
за съжаление това са данните които помня най-вече, тъй като д-ра не ни върна спермограмата (защо ли??) :dontknow:

Ами може би защото ти не си поискала копие. Доктора ги слага в досието на двойката, но ако си поискаш копие никога няма да ти откаже :wink: .

Обикновено спермограма се прави след 4-5 дни въздържание, след по-дълъг период показателите се влошават.
Стискам палци следващия път нещата изглеждат далеч по-добре :D .
Намерихме нашето синче.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2006, 16:15:46 pm »
Десита, задължително повторете спермограмата при 3 до 5 дена въздържание. Някои показатели са по-добри при по-кратко въздържание. Доктор Стаменов не ви ли каза следващата на колко дни я иска? Не ви е върнал спермограмата защото не сте си я поискали :D
Предполага се, че като отивате при специалист по репродуктивни проблеми, ще искате детайлно разглеждане на проблема ви. Затова се прави досие. Ако си искате изследването, може да го вземете, да го преснимате и да върнете копието на доктора, за да може да се приложи към досието. Ако искате пък да смените лекаря, просто си поискайте всички направени при него изследвания - никой не би ви отказал и не би ви упрекнал за решението ви.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2006, 16:21:09 pm »
Цитат
Ами може би защото ти не си поискала копие. Доктора ги слага в досието на двойката, но ако си поискаш копие никога няма да ти откаже :wink:


Ако следващия път си поискам копие от тази спермограма, дали ще я получа??
и още нещо: какво да пие съпруга ми, за да засилим организма в този област. :?:

р.р. вероятно някои от въпросите ми, ви се струват глупави, но от съвсем скоро започнах да се ограмотявам в тази насока и все още много нещо не са ми ясни  :oops:
*
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2006, 16:28:51 pm »
Тъй като това ни беше първи преглед при доктора, както и първи преглед с ясната мисъл, че имаме някакъв проблем (спермограмата я получихме точно преди да влезем в кабинета) 8O ................явно много съм се притеснила, защото не бях въобще адекватна за да задавам въпроси в повече от това което ни се казва, а то съвсем не беше много, просто " след две-три седмици повторете спермограмата, Крюгер и още някакво изследване, и тогава ще говорим", но..................определено каза, че проблема при мъжкия ф-р е много сериозен, пък и при мен не е ясно дали няма да изникне нещо (другия месец съм на преглед веднага след М).
така че, освен в паника от кабинета излязох и с недоумение!!!
но Дано нещата не се окажат толкова лоши и фатални - все пак това е само началото  :)
*
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #9 -: Февруари 24, 2006, 15:12:05 pm »
Няма нищо фатално.Важно е да имате желание да се справите с проблема.Начини много.Късмет и пиши след прегледа.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
КАКВА Е ДИАГНОЗАТА??? - спермограма
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2006, 13:38:13 pm »
Споко сега.
1. При втората спермограма, направете я след 3-5 дневно въздържание, вероятно резултатите ще са по-добри, но все пак чудеса не чакай.
2. Не е страшно положението, важното е да разберете каква е причината
3. Мъжът ти трябва да се консултира с андролог - аз ви препоръчвам Милен Кацаров. Той ще усдтанови причината за слабата подвижност и ще ви предпише лечение
4. Междувременно мъжът ти може да започни да пие Оксибор форте и Трибестан.
В очакване ....
*

    minikky

spermograma v laboratoria Kandilarov?? - NEDEITE
« Отговор #11 -: Март 02, 2006, 08:11:36 am »
Zdraveite vsi4ki,

doktor Milen Kacarov nazna4i na maja mi spermograma v klinika Kandilarov. Kogato otide da si polu4i izsledvaniata, uj mojelo po internet, ama ne mojelo vsashtnost, zashtoto i te ne znaiat zashto, ustanovi 4e vsashtnost ne sa mu napravili spermograma a spermokultura, vypreki 4e v na4aloto im beshe predstaveno nazna4enieto ot doktora. Na vaprosa zashto spermokultura a ne spermograma otgovariat: Ami nie niamame klient za spermograma. Razbirate 4e vsi4ko struva pari, nali.
E, gospoda, v laboratoria Kandilarov ne sa 4uvali za spermograma. BRAVO! Gubiat ni vremeto osven vsi4ko:(
Re: spermograma v laboratoria Kandilarov?? - NEDEITE
« Отговор #12 -: Март 02, 2006, 08:35:13 am »
Цитат на: minikky
Zdraveite vsi4ki,

doktor Milen Kacarov nazna4i na maja mi spermograma v klinika Kandilarov. Kogato otide da si polu4i izsledvaniata, uj mojelo po internet, ama ne mojelo vsashtnost, zashtoto i te ne znaiat zashto, ustanovi 4e vsashtnost ne sa mu napravili spermograma a spermokultura, vypreki 4e v na4aloto im beshe predstaveno nazna4enieto ot doktora. Na vaprosa zashto spermokultura a ne spermograma otgovariat: Ami nie niamame klient za spermograma. Razbirate 4e vsi4ko struva pari, nali.
E, gospoda, v laboratoria Kandilarov ne sa 4uvali za spermograma. BRAVO! Gubiat ni vremeto osven vsi4ko:(

Не е необхфодимо да задаваш един и същи въпрос на няколко места - ние четем навсякъде ;)

Моля те, пиши на кирилица!