0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Помогнете ми моля!
« -: Ноември 14, 2008, 19:37:58 pm »
Момичета,позволявам си да пусна нова тема,понеже имам нужда от спешен отговор :oops:
Утре ми предстоят изследвания за яйчников резерв и генетични за тромбофилия.Но не знам  има ли ограничение за храна ,кафе и напитки.Моля помагайте!
*
Re: Помогнете ми моля!
« Отговор #1 -: Ноември 14, 2008, 19:42:48 pm »
Доколкото знам за FSH и за генитични няма изискване-гладна, жадна.Поне при мен беше така.
Re: Помогнете ми моля!
« Отговор #2 -: Ноември 14, 2008, 21:15:42 pm »
При мен нямаше такива изискавания.Желя ти успех! ААА Аз ги правих в плевен и съм много доволна
Re: Помогнете ми моля!
« Отговор #3 -: Ноември 14, 2008, 21:26:23 pm »
 Какво включват тези  изследвания за яйчников резерв.
 Доц. Конова ме кара да изследвам за яйчников резерв  тези хормони на 3 - ти ден:
 FSH,LH,PRL,E2.Може да се изследва Inhibin B и АМХ.За Инхибин Б има специални изисквания , така , че най - добре е да си на гладно и жадно. АМХ не съм правила и незная изискванията за него.
Пролактина е стресов хормон и задължително трябва да е на гладно и жадно.
 За генетичните няма значение на кой ден от МЦ се правят , и можеш да се храниш и пиеш преди това.
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 21:28:19 pm от fatalwoman »
*
Re: Помогнете ми моля!
« Отговор #4 -: Ноември 14, 2008, 21:35:13 pm »
FSH,LH,PRL,E2.Може да се изследва Inhibin B и АМХ.За Инхибин Б има специални изисквания
Няма изисквания за инхибин и антимюлеров.2 пъти съм ги правила.
Пролактина е стресов хормон и задължително трябва да е на гладно и жадно.
Фаталче нещо бъркаш,други са изискванията. :D
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 21:47:11 pm от tanj74 »
Re: Помогнете ми моля!
« Отговор #5 -: Ноември 14, 2008, 22:11:01 pm »
 Не мога в момента да намеря листовката с изискванията за правене на Инхибина , но съм сигурна , че има , защото от Плевен няколко пъти ми напомняха за нея , ако се прави на друго място.  :wink:Така или иначе съм го правила на гладно и жадно, може би за всеки случай. Затова съм написала "най - добре", за да е спокойна , че нещо няма да и се прецака пробата, а не "задължинелно".
 Пролактина със сигурност има изисквания , които тр. да се спазят - да не са пипани гърдите , да не е правен секс предната нощ, да не е ядена тежка храна ,да е на гладно и жадно(кафе), да се полежи 30 мин . преди вземане на пробата, за да се успокои тялотои психиката.Когато изследвам пролактина винаги ме питат за тези неща и сега се учудвам, че не е така.
 За другите , които съм посочила - да , няма изисквания.
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 22:24:22 pm от fatalwoman »
*
Re: Помогнете ми моля!
« Отговор #6 -: Ноември 16, 2008, 11:10:30 am »
Благодаря ви за отзивчивостта момичета :D
Направих изследванията.Бях закусила,но не пих умишлено кафе :wink:,ала не е било нужно понеже няма ограничение за храна,кафе или течности.
Фаталче,мисля че и ти беше там :wink:или се лъжа....
« Последна редакция: Ноември 16, 2008, 11:12:24 am от dgina »
Re: Помогнете ми моля!
« Отговор #7 -: Ноември 16, 2008, 13:43:57 pm »
  Да , бях там и те се сетих , че всъщност това си ти , когато вече се качих в колата. Ужасно бях разстроена. :(
За инхибина питах и наистина няма значение какво си консумирал преди вземането на кръв.