0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Мили момичета,
подновявам темата защото ми се струва че може да бъде доста полезна за всички нас с по няколко неиспешни опита.

Аз лично след първото неуспешно ИКСИ направих имунологични и генетични изслдвания в клиника "Малинов".Изскочиха проблеми и при двете.Док взе мерки.
След 2-то ИКСИ нови генетични и имунологични иследвания при Доц.Конова.Изскочиха нови проблеми.Проведох имунологично лечение и имах вливания 7 дни преди ЕТ на Имуновенин,а след ЕТ пих Аспирин Протект и си биех всяка вечер Фраксипарин.
Сега съм след 3 опит ИКСИ-првих консултация с Д-р Тодорова и се чудя какво още да предприема.При никой от опитите не имало + тест.Тя ме насочи да търся и консултация с ембриолог,заради генетичните проблеми при мъжа ми и вероятността от лошо  качаство на яйцеклетките при мен.
Чудя какво още да предприема.При никой от опитите не имало + тест.
Много ще е хубаво и ако успелите момичета след няколко опита пишат.
Също разбрах ч
*
и аз това се чудя от дълго време,но има една приказка че ние предполагаме ,а господ разполага(нещо такова :oops:)
вече се убедих, че и да се скъсаме от всевъзможни изследвания,когато се е закъръчило и т'ва е.
анджи, може да направите изследване " микроделеции върху Y хромозомата",взима се кръв от мъжа,прави се в Нац.Ген.лаборатория в Майчин дом.
другото е предимплантационна диагностика,но за съжаление е много скъпа и не е по силите ни.
успех ти пожелавам,както и на всички момичета тук,въпреки че аз вече започвам да се примирявам с положението,и не съм готова както преди да се боря до "последна капка кръв". :bighug:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
След първото - имунологични и генетични и СДИ,
след второто - нова ЦС и лапароскопия - оказа се правилна стъпка.
Успех приятелки! :grouphug2:

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
.имунологични изследвания на теб;
.цитогенетични изследвания на двамата;
.лапароскопия на теб;
.SDI тест за мъжа ти;
.консултация с ембриолог и гинеколог относно стимулацията;
.консултация с уролог;
.консултация с имунолог;
.консултация с генетик;
.чак тогава нов опит...
За имунологични проблеми съм чувала, че прилагат метода РМВС...
за имплантационни проблеми - кокултивиране;
за недобро качество на  :egg: - матурация.
Мисля че няма нещо, което да не ти е познато от всичко това - важното е да попаднеш на доктори, разбиращи си от работата и не само печалбари!!!!
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
за недобро качество на  :egg: - матурация.

  За матурацията - бъркаш. Това изобщо не е метод, който преодолява недоброто качество на яйцеклетките. Напротив - те трябва да са с добро качество, за да успеят да доузреят в изкуствена среда.
solei, на мен ми препоръчаха матурация за преодоляване на недоброто качество на яйцеклетките. Аз съм с ПКЯ. На теб доктор ли ти каза, че матурацията не преодолява лошото качеството? Питам, защото не съм запозната с метода матурация и в кои случаи се прилага. Малко спамя темата, но да питам също дали има успели от инвитро матурация в БГ и какъв е процента успеваемост при тази процедура?
*
  Не ми го е казал лекар. Аз така си го обяснявам. Ето ти повече за метода http://www.ivf.bg/?p=630
  В някои случаи силната хормонална стимулация намалява качеството на яйцеклетките и чрез този метод се преодолява това наистина.
« Последна редакция: Ноември 09, 2008, 13:50:13 pm от solei »
*
за недобро качество на  :egg: - матурация.

  За матурацията - бъркаш. Това изобщо не е метод, който преодолява недоброто качество на яйцеклетките. Напротив - те трябва да са с добро качество, за да успеят да доузреят в изкуствена среда.

Подкрепям напълно solei. Също искам да добавя, че все още процента успеваемост при IVM е значително по-нисък.


за имплантационни проблеми - кокултивиране;


И с това не съм съгласна. Напредналите клиники отдавна го отхвърлят като метод.
*
Ocean, аз не знам коя клиника колко е напреднала, но клиниката, в която ходих до сега използва ко-култивирането точно в този смисъл. При тях правят матурация (зреене)точно на незрели яйцеклетки. Аз лично нямам положителен резултат при тях затова ги сменям и затова не мога да твърдя със сигурност дали, това което са ми казали е така! Но при всички случаи нещата, които съм написала са препоръчани от лекар в една от първите и най-напредналите клиники в БГ. Това е от мен. Не се знае от кой храст ще изкочи зайче. Затова мисля, че е по важно да попаднеш на добър лекар -диагностик. 
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Здравейте ,
Ето и моя опит след неуспешни 3 инксита на естествен цикъл -проблема в два от случаите липса на оплождане на яйцеклетката,третия липса на имплантация.
1.Направих лапароскопия -резултат много ранна форма на ендометриоза и запушени тръби  -в момента лечение на ендото
2.Посетих д-р Тодорова -инсулинова резистентност -в момента лечение
3.При мъжа ми открихме 8% морфология по Крюгер ,уж всичко беше наред с него ,а и там проблем -лекуваме се 2 месеца и половина при д-р Кацаров.
Следващата стъпка е икси на пълен стимулиран цикъл ,спермограма на мъжа ми и генетични за тромбофилия при мен (цитогенетични и имунологични сме направили)
Смятам ,че много от проблемите щях да си ги спестя ако не бързах с икситата на естествен цикъл ,а подхождах малко по-разумно  :(
Дано да съм поела по правилния път!