0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Микотичен колпит
« -: Ноември 05, 2008, 14:13:39 pm »
Здравейте ,при гинекологично изследване ми откриха микотичен колпит какво означава това и ми изписаха 3 антибиотика по време на 3 поредни цикъла но аз не ги пих ,защото антибиотиците са доста силни и преди една година бях пила единият заради хламидия2Въпроса ми е има ли някой с такова нещо  и как го е лекувал .Слагах си веднъж гиназол  и се чудя дали пак да не повторя? :?
*
Re: Микотичен колпит
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2008, 18:58:34 pm »
http://www.zdravnitza.com/forum/viewtopic.php?t=363

Ето малко информация,макар че според мен на теб са ти открили чисто и просто гъбички. микотичен колпит -Candida albikans
Оикновенно се лекува с антибиотик и вагинални глобули. В повечето случай е така, а на мен ми бяха изписали също антибиотик, ама и аз не съм го пила много да ти кажа.
Имаш  влагалищно възпаление- имала съм и диагноза Остър Колпит, което е горе долу същото.
*
Re: Микотичен колпит
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2008, 19:27:06 pm »
opasno li  e po vreme na bremennost?I te izchezvat tezi gabi4ki i posle pak se pojvjvat kolko antibiotika trjbva da pia :x 8O :?
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 19:28:58 pm от isev »
*
Re: Микотичен колпит
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2008, 19:37:33 pm »
Мисля,че всяка една инфекция си е опасна по време на бременност. Ако имаш съмнения за такава, говори с твоят лекар, както и по повод антибиотиците.
*
Re: Микотичен колпит
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2008, 22:17:31 pm »
Ами да де ама този антибиотик неща да го пия какво да правя няма ли някакъв начин с нещо друго да се махнат тия гъби? :x :x :x :(
Re: Микотичен колпит
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2008, 11:25:27 am »
здравейте, аз имам диагноза остър колпит и РАР-2гр, но пише, че нямам патогенни микроорганизми и бактерии. изписаха ми полижинакс 12 дни. тази седмица ще правя PCR-тест за хламидия, въпросът ми е дали да го ползвам тоя полижинакс преди изследването, в смисал ще повлияели на теста. страх ме е и че щом този колпит не е от гъби значи е от хламидиите.
*
Re: Микотичен колпит
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2008, 12:55:31 pm »
Как така не е от гъби ами от какво е тогава? 8O
Re: Микотичен колпит
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2008, 14:29:52 pm »
ами и аз не знам, лекаря не обясни. На едната цито пише няма патогенни микроорганизми и бактерии, а на другата- РАР-2гр и остър колпит. док каза полижинакс. мен ме съмнява да не е от хламидия. мин. год. си правих за хламидия фитофлуоресцентен от цито, но сега разбирам не е хич сигурен, не разбирам от каде всичко това- с приятеля ми сме заедно от 1г и половина и никакви проблеми, само малко бяло течение ,което винаги сам имала и при предишни изследвания