0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Вируси
« -: Ноември 05, 2008, 10:05:51 am »
Здравейте!
Възможно ли е във форума да има вируси?
Разглеждах под форум "Опити за забременяване" и в две от темите Avast-a ми зафуча че има вирус, не в темата от сайта.После в още една.....и се отказах да гледам.Проверете си!
С Firefox съм като браузър.

*
Re: Вируси
« Отговор #1 -: Ноември 05, 2008, 12:32:23 pm »
Да има.Аз съм с МсАfee и тои ги засича.Това е всеки ден,винаги когато бляза там.
*
Re: Вируси
« Отговор #2 -: Ноември 05, 2008, 15:40:28 pm »
Дали сайта е заразен - отговора е НЕ!
Дали някои тикери сочат към потенциално опасни сайтове - възможно е.

Ако пратите линк към страницата която точно се разпознава като вирус може да засечем чий подпис не е наред и да го махнем.

Поздрави
*
Re: Вируси
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2008, 16:21:32 pm »

*
Re: Вируси
« Отговор #4 -: Ноември 06, 2008, 11:50:07 am »
В 'Емоционални' също прихванах троянски кон.Вече където и да вляза прихващам по нещо.
*
Re: Вируси
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2008, 18:38:12 pm »
Интересно, аз съм с антивирусна AVG  и досега антивирусната изобщо не се обждала докато седя и чета форума.Невя,вам тук да има вируси.
« Последна редакция: Ноември 06, 2008, 18:51:00 pm от fanta_24 »
*
Re: Вируси
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2008, 09:59:18 am »
Прегледах посочената страница, но нищо не открих.
Все пак е възможно да има нещо, за това да продължим да търсим.
Моля те да отвориш страницата няколко пъти последователно и да ми кажеш дали при всеки рефреш ти дава съобщението за вирус (рефрешвай с Ctrl+F5) за да се презарежда всичко от страницата.
Ако не ти дава съобщение за вирус всеки път, а само от време на време обърни внимание кои банери се зареждат (да не би да имаме заразен банер). Ако забележиш че при даден банер винаги се детектва вирус пиши кой е той, за да го проверим.

Другата възможност е някоя от качените за аватар картинки от потребители да е заразена, но понеже сървъра ни е на Линукс не може да се зарази и не може да детектне кога даден ресурс е заразен.

Също така ми сложи картинка на съобщението което ти изписва антивирус програмата - там най вероятно се казва кой точно ресурс от страницата е заразен.

Аз не мога да проверя тези неща, защото моя интернет се филтрира за вируси много преди да стигне до мен и ако има нещо такова то се филтрира от доставчика ми.

Поздрави
*
Re: Вируси
« Отговор #7 -: Ноември 07, 2008, 10:14:58 am »
Значи 3 пъти я рефрешнах и двата пъти изписка.Не искам повече да си тормозя антивирусната и компа.
Ето картинка на това което хвана....и не мога да зная кой банер е заразен.Това значи да си прецакам компа да търся.
Другата тема на която ми се разпищя че има вирус също не помня коя е.



fanta_24 зареди ли посочената от мен тема или така си говориш.Май антивирусната ми е полудяла-на една и сеща тема 2 пъти да казва че има вирус. :? :x
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 10:16:38 am от TV »

*
Re: Вируси
« Отговор #8 -: Ноември 07, 2008, 11:32:15 am »
Напиши ми цялото съдържание на полето "Оригинално място", защото най важното - името на файла не се вижда.

Също така отвори страницата с Интернет Експлорер и пак дай Оригиналното място като ти засече вируса.
/защото Файърфокса сменя имената на файловете в кеша/
*
Re: Вируси
« Отговор #9 -: Ноември 07, 2008, 12:01:59 pm »
Ето последно с Инернет Експлорера,че достатъчно си заразих вече компа да се занимавам.

*
Re: Вируси
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2008, 12:10:30 pm »

fanta_24 зареди ли посочената от мен тема или така си говориш.

Определено не си говоря ей така. Преди време също имах вирус , от който дори и във форума не межех да влизам. Разхождам се без проблеми из целия форум, а на въпросните места който си посочила и въпросните, антивирусната ми изобщо не се обажда. Ползвам Мозила...
*
Re: Вируси
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2008, 12:24:59 pm »
Ето последно с Инернет Експлорера,че достатъчно си заразих вече компа да се занимавам.

Споко - не е толкова опасно колкото си го представяш.

Вируса е чист HTML базиран, не е опасен нито за компютъра ти, нито за сайта ни.
Единственото което прави е че отваряш една страница без да знаеш че го правиш.

Вируса е намерен и отстранен.

Ако има и други такива - моля отворете с IE и пратете името на заразения файл.

Поздрави

ПС: Само остана да допълня какво и как е било заразено.
Заразена беше картинка от галериятя ни с аватари - затова в различни страници се е показвало че има вирус.
Аватара е свален от сайт за аватари където вече е бил заразен. За в бъдеще всчики аватари които се качват от екипа ще бъдат проверявани за вируси.
« Последна редакция: Ноември 07, 2008, 12:31:15 pm от beast »