0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LH хормон
« -: Ноември 02, 2008, 16:58:26 pm »
Здравейте
във стимулация съм и през ден както знаете се изследват хормони
при мен се случи нещо не толкова добро -LH хормона от 2.64 изведнъж скочи на 16 и нещо
на док не му хареса и моля за мнение на какво може да се дължи това
другите два хормона са в идеални стойности
Re: LH хормон
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2008, 18:12:22 pm »
 Здравей Мари
Това което зная за хормоните е ,че горната граница ЛХ е около 11 и ако всичко е нормално разликата между ЛХ и ФСХ трябва да е около 1,5.Все пак ти си в стимулация което означава ,че нещата може да стоят по различен начин...
Момичета минали по пътя на стимулацията ако сте имали подобен проблем дайте съвет на Мари! :thankyousign:
Re: LH хормон
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2008, 18:25:20 pm »
Кой ден ти е от стимулацията и на какъв протокол си?
Re: LH хормон
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2008, 18:26:39 pm »
Re: LH хормон
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2008, 13:03:17 pm »
Както Звездичка, така и аз сме с подобен проблем. При мен междувременно изскочи още едно зайче - намален яйчников резерв и в момента съм на стимулация Гонал + Мерионал, а като блокаж - Cetrotide. Четох, че тази комбинация се използва в случаи като моя (проблем с яйчниковия резерв) и Cetrotide специално пречи на ЛХ да се повиши преждевременно. Днес пуснах хормони, 10-ти ден от цикъла ми е и ми е много любопитно как вървят нещата с ЛХ. Иначе прочети какво пише на линка, пуснат от Звездичка. Предполагам ще ти се изяснят нещата.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: LH хормон
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2008, 16:37:03 pm »
По принцип ако си два три дена преди поставянето на прегнил това Лх е нормално.Преди Ову Лх се покачва, а колко ти е Е2
Re: LH хормон
« Отговор #6 -: Ноември 03, 2008, 19:52:18 pm »
По принцип ако си два три дена преди поставянето на прегнил това Лх е нормално.Преди Ову Лх се покачва, а колко ти е Е2
Не съм съгласна с това. Такова ЛХ два-три дни преди прегнил "скапва" яйцеклетките. Това беше причина при мен за неуспешния ми опит последно. Не случайно докторите гледат да го държат ниско, ЛХ-то отиде ли във стойности, които са за овулаторна фаза, а все още не се планира пункция, нещата се объркват. Казвам го от горчив опит, за съжаление.