0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета,от всички направени изследвания се оказа,че имам повишени тромбоцитно левкоцитни агрегати.Какво следва от това?
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати   
CD41a+CD11b+   3.18%   
1.07% – 1.56%
(при небременни жени)

Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2008, 21:48:12 pm »
 Ще ти е необходима антиагрегатна терапия , може би ще ти включат Фраксипарин. Къда прави изследването?
*
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #2 -: Октомври 31, 2008, 21:59:54 pm »
В Плевен,но все още нямам препоръчана терапия от Конова.

Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2008, 08:28:39 am »
Ще си имаш предполагам Фраксипарин, че може и аспирин протект.
*
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2008, 12:43:35 pm »
Ето, тук преди време дискутирахме тази тема:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=27882.0

Иначе фалалчето ти е отговорила - фраксипарин и аспирин при бременност, дори и преди това (след овулация аспирин, след положителен тест и фараксипарин, и двете след АРТ процедура, ако не се лъжа).
Повишените тромбоцитно-левкоцитни агрегати водят до повишена съсирваемост на кръвта. Могат да се дължат заради генетична предразположеност към тромбофилия, установява се с пакета генетични изследвания за тромбофилия, може да се дължи и на среща на организма с определени групи вируси.
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
*
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2008, 15:43:27 pm »
Не би трябвало да е свързано с тромбофилия при мен,защото там изследванията са ок.Аз предполагам каква ще е терапията ми,но исках да чуя и вашето мнение.

*
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2008, 20:58:01 pm »
Момичата и аз си имам тромбоцитно левкоцитни агрегати.Питах се дали е едно и също като Афа и генните мутации или дсе прибавя към тях защото и афа  и геннни мутации си имам и ако това е отделно направо незнам
 колко фактори стават на кръвосъсирвоне ужас 8O.?
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2008, 11:42:07 am »
Тромбоцитно-левкоцитните агрегати са си отделно от генетичните фактори и от АФА, но пак имат отношение към съсирваемостта на кръвта. И при мен има от всичко. Мутация на фактор V Лайден, повишен бета-2-гликопротеин, силно повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегации.
*
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2008, 13:19:47 pm »
,много ли е страшно положението :( ужасно се притесних сега?Има ли момичета които въпреки всички тези фактори са успели?Моля някой да пише защото тази съвкупност от гадории ме  8OБлагодаряТеди твоите колко са тромбоцитно левкоцитните агрегати?
« Последна редакция: Ноември 05, 2008, 13:21:51 pm от isev »
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #9 -: Ноември 19, 2008, 08:35:19 am »
Извини ме за късния отговор, но отсъствах известно време.
2.27 са моите агрегати, което ще рече силно повишени.
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #10 -: Ноември 19, 2008, 10:07:23 am »
Аз също след всички направени имунологични и генетични изследвания в Плевен,се оказа че имам повишени тромбоцитни агрегати.Това беше след 3-тия ми аборт.
Увеличението на PLA-така ще ги наричам за по кратко,води до повишена съсирваемост на кръвта.При бременност сгъстената кръв не може да циркулира правилно през плацентата и да изхранва плода.Образуват се миниатюрни тромби,които запушват кръвоносните съдове на плацентата.Терапията е фраксипарин и аспирин протект,както и вливания на имуновенин.Аз съм бременна в момента в 12гс и съм на тази терапия.Постоянно трябва да се следи(всяка седмица през бременноста),време на кървене,време на съсирване,протромбиново време,общи тромбоцити.На база на тези изследвания,се коригира дозата на фраксипарина,при мен от 0,3 стана 0,4.
Всеки момент чакам да ми пратят от Плевен изследването на PLA и пак ще пиша.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #11 -: Ноември 19, 2008, 10:12:20 am »
 Успех, Рая! ти след вливания ли забременя , че съм забравила?
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #12 -: Ноември 19, 2008, 10:23:41 am »
Влагодаря fatalwoman! Вливах преди бременност интралипид на 5 ден от цикъла,заради повишени НК.Сега пак са ми повишени 15,8% и то точно след вливането на имуновенин.Преди малко говорих с лекарката,която ми следи показателите,и ще трябва пак да вливам интралипид 4мл.Също пих и аспирин 3 мес преди бременност,но въпреки това не пи спаднаха нивата на PLA.Много ми е интересно сега след като съм на терапия дали са намалели.Но нямам още отговор на мейла,а им звъня от вчера.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрега
« Отговор #13 -: Ноември 19, 2008, 21:43:24 pm »
Райа,аз имам същата препоръчителна терапия-фракси,аспирин и имуновенин.Интересува ме ходи ли пак до Плевен за повторната контрола на PLA или прати кръв  по куриер?А кой ти следи показателите на съсирване-в патологията на АГ или кой?
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 21:48:38 pm от TINI78 »

*
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #14 -: Ноември 20, 2008, 12:33:20 pm »
Колко пъти се прави това изследване в седмицата или в месеца или как за съсирването на кръвта?
*
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2008, 17:01:16 pm »
Живот и здраве,аз смятам при + тест да си бия Фраксито всеки ден(а не през ден) и всяка седмица да следя показателите на кръвосъсирване.Също така смятам на всеки 2 седмици да следим нещата чрез доплер.Така мисля ще стане ясно дали има смисъл от Фраксито и дали е нужно да се коригира дозата.

*
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #16 -: Ноември 22, 2008, 17:33:09 pm »
Живот и здраве,аз смятам при + тест да си бия Фраксито всеки ден(а не през ден) и всяка седмица да следя показателите на кръвосъсирване.Също така смятам на всеки 2 седмици да следим нещата чрез доплер.Така мисля ще стане ясно дали има смисъл от Фраксито и дали е нужно да се коригира дозата.
Май, и аз така ще направя. Само дето не знам как ще го организирам и пр....
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #17 -: Ноември 22, 2008, 19:34:49 pm »
PLA както и всички проблемни показатели,например НК клетки,се следят поне веднъж на 3-4 седмици.А показателите за съсирване най малко веднъж на 10 дни.
Във всяка стъпка виждай края на пътуването!
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #18 -: Юли 11, 2010, 16:13:16 pm »
Ще повдигна една поостаряла тема, защото повечето от писалите тук вече са мами на прекрасни деца.  :D
Момичета, някой разбра ли дали някъде в София се правят тромбоцитно-левкоцитни агрегати или трябва да се пътува до Плевен?
И ако се следят на две седмици(примерно): вр. на кървене, вр. на съсирване, протромбиново време, фибриноген, тромбоцити и останалите нужно ли е да се пускат тромбоцитно-левкоцитни агрекати или другите показатели ще покажат как вървят нещата и дали има нужда да се ужеличава или да се намалява дозата на Фраксипарина?
Re: Повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати
« Отговор #19 -: Декември 06, 2010, 10:58:02 am »
Здравейте, момичета! Предписано ми е от доц. Конова след положителен тест да направя изследване на тромбоцитно- левкоцитни агрегати.
Утре ще пътувам до Плевен да ги направя , но се чудя да си бия ли сутринта Фраксипарина преди изследването? Бия си го след положителния тест заради вродена тромбофилия и АФС/ предписание от доц. Конова пак/. Много Ви благодаря за отговорите!