0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте!
Не зная къде да попитам, затова пиша тук.

Имам парене при полов контакт от месеци, появява се след като ми свърши цикъла - първата седмица след това. Често изчезва изобщо после няма такъв дискомфорт до следващия цикъл.
Нямам течения, нямам никакви други оплаквания.
Ходих на гинеколог -2 пъти - казват видимо всичко външно е наред при прегледа - няма причина за притеснения.
Правих цитонамазка и влагалищен - 2 пъти - резултатите добри - цитонамазка II степен.
/защо е II? казаха ми че било нормално при раждали жени/ - имам едно дете на 4г. и един аборт мисед - тази година - непонятно защо.
Влагалищен секрет - в норма - нямам бактерии и микроби, нямам кандида.
умерено количество левкоцити.

Откриха ми възли на щитовидната жлеза. Ендокринолозите казват че преди бременност не се препоръчва операция - иначе са тип струма нодоза. Изследвах ТСХ, ФТ3, ФТ4, антитела. ТСХ е 1,44 при норма 0,26-4,6 - казаха идеално.
ФТ3, ФТ4 са на горната граница примерно - едното е 4,4 при максимум 4,4, а другото е 16,69 при норма 17. Антителата са минимални - примерно 10 - при норма 0-150.

Заключиха, че няма да пия никакви лекарства, да си забременявам /това ми е мечта/. Да не се притеснявам и през 6м. да следим възлите.

Изследвах и полови хормони - и те са в норма и гинеколога каза че са добри.

Това което ме смущава все още е паренето? Не го разбирам - възможно ли е да е протриване? поради сухота? Партньора също усеща леко парене при контакт, но не го притеснява повече - и това е само първите 2-3 кекса след цикъл.... после се оправя??

Имате ли идея - какво да изследвам? И трябва ли?
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: изследвания добри, а има парене?? какво значи
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2008, 13:44:15 pm »
Колибри,мисля,че трябва да направиш изследвания за хламидия и микоплазма.Успех в бебеправенето! :P
Re: изследвания добри, а има парене?? какво значи
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2008, 13:47:18 pm »
как се прави-  с влагалищна проба ли?
или кръв?
Re: изследвания добри, а има парене?? какво значи
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2008, 13:48:35 pm »
как се прави-  с влагалищна проба ли?
или кръв?
т.е. в лаборатория да ида или на гинеколог отново?
Re: изследвания добри, а има парене?? какво значи
« Отговор #4 -: Октомври 30, 2008, 13:53:53 pm »
възможно ли е да ги прихвана тези неща, при положение че съм с един и същи партньор и той също е само с мен?
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: изследвания добри, а има парене?? какво значи
« Отговор #5 -: Октомври 30, 2008, 13:58:50 pm »
Да,взема се влагалищен секрет и се изследва.За хламидия можеш да направиш и кръвен тест.
Re: изследвания добри, а има парене?? какво значи
« Отговор #6 -: Октомври 30, 2008, 14:05:57 pm »
благодаря!
а на мен ми правиха цитонамазка и микробиология - влагалищен секрет - микоплазмата не е ли бактерия - отделно ли трябва да си поискам това изследване или то е включено в този влагалищен секрет - пише че са изследвани микробна флора, антибиограма
*
Re: изследвания добри, а има парене?? какво значи
« Отговор #7 -: Октомври 30, 2008, 15:40:48 pm »
отделно ли трябва да си поискам това изследване или то е включено в този влагалищен секрет
Съвсем отделно изследване се прави за Микоплазма, както и за хламидия.
късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: изследвания добри, а има парене?? какво значи
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2008, 08:58:53 am »
Момичета какво значи микоплазма има ли нещо общо с гъбичките ? :?