0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Възможно ли е?
« -: Октомври 26, 2008, 20:39:33 pm »
Здравейте! Обращам се към всички вас с един въпрос,на който самата аз не мога да намеря отговор. Според вас възможно ли е да се праве бебеправене всеки божи ден и в края на месеца тестът за бременност пак да е отрицателен? Нали уж трябва да се оцели овулациятя? Как да не се оцели като с мажо не сме пропуснали нито един ден? :x

Много ще съм благодарна на всички,който изкажат мнение.Благодаря ви!
*
Re: Възможно ли е?
« Отговор #1 -: Октомври 26, 2008, 20:48:24 pm »
Цитат
възможно ли е да се праве бебеправене всеки божи ден  и в края на месеца тестът за бременност пак да е отрицателен? Нали уж трябва да се оцели овулациятя?

Напълно възможно.
Сигурна ли си че е имало овулация.
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Re: Възможно ли е?
« Отговор #2 -: Октомври 26, 2008, 21:13:26 pm »
може също така ако мажо стреля с халосни. както и по ред други причини.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Re: Възможно ли е?
« Отговор #3 -: Октомври 26, 2008, 22:10:45 pm »
Рабира се,че може,по ред много причини има заковани теми прочети там.
http:
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Възможно ли е?
« Отговор #4 -: Октомври 26, 2008, 22:25:43 pm »
За да се постигне бременност, е нужно не само да се уцели овулацията. Има редица причини, поради които бебето може и да не стане от първия месец.
До година опити се смята за нормален срок, за една двойка да се получи бременност.
След този срок, ако няма бременност, е редно да се обърнете и двамата към специалисти по стерилитет.
Успех.
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 22:39:51 pm от Osiana »
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Възможно ли е?
« Отговор #5 -: Октомври 27, 2008, 09:56:29 am »
Много благодаря на всички ви за отгорорите. Ще продалжаваме да опитваме....само дано не изгубя твърде бързо надежда  :(
*
Re: Възможно ли е?
« Отговор #6 -: Октомври 27, 2008, 09:59:13 am »
Аз пък ще се хвана за 'всеки божи ден"...за да са качествени сперматозоидите трябва да се прави поне през ден..това всеки ден нещо не ми харесва лично на мен...
*
Re: Възможно ли е?
« Отговор #7 -: Октомври 27, 2008, 10:56:33 am »
това всеки ден нещо не ми харесва лично на мен...
На мен пък би ми харесало  :lol: :lol: :lol:

П.П.amby, ако се притесняваш за евентуален проблем,направете една спермограма.
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 10:59:41 am от Жекова »
Re: Възможно ли е?
« Отговор #8 -: Октомври 27, 2008, 21:06:22 pm »
Здравйте моми4ета  :D  много ще се радвам да ме приемете сред вас тук на страни4ките на този прекрасен сайт
искам и аз да си излея тука това което ми се слу4и тия дни
с мъжа ми бебеправим от септември за второ бебе (първото дете ми е на 9 г.)та на 27 септември ми беше менстр.(3,4 дена) и запо4нахме пак от 1 окт. всеки ден (цикала ми е през 28 дена редовен)сега на 24 окт. ми е то4но 28ми ден като се има в предвид 4е имах аболютно като за бременност симптоми (около овуто се по4на главоболие,слункоотделяне ,болки ниско ту в дясно ,ту в средата , гърдите се надуха яко и запо4на едни бодежи в зърната и все шръкнали ,те4ение като слуз прозра4но ,апетит ,нервна,светожъртежи.. така до тук
та на 24ти сега около обяд  ми беляза заедно със тази слузеста те4ност енда розова то4ица,и до ве4ерта нищо спря, но през ноща ставах да пикам и гледам едно нещо като с разклонения оба4е на хартията нямаше нишо отново леко розово пак и ве4е към сутринта се засили розовото (щях да пукна от напрежение)и взе да става към 4ервено ама прозра4но 4ервено през деня до днес спря
та какво беше това още немога да се на4удя
имало ли е бременност ,нямало ли е
имала ли някоя от вас такъв слу4ай
споделих с една братов4едка тя каза 4е може и да е ...имало ама да е ...изтекло
незнам вие какво мислите за моя слу4ай дано не съм ви отег4ила
извинявам се предварително :)
Re: Възможно ли е?
« Отговор #9 -: Октомври 27, 2008, 23:48:10 pm »
Доколкото разбирам цикъла ти е трябвало да дойде на 24 октомври ,имаш 3 дни закъснение,ако е така ,време ти е за тестче.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Възможно ли е?
« Отговор #10 -: Октомври 28, 2008, 07:46:59 am »
Ако не си мерила Бт не може да знаеш дали е имало и кога О. и съответно кога трябва да е следващата М.
Не искам да те обнадеждавам, просто съм реалист.
Зацапването може да е от много неща - киста, нисък прогестерон...имплантация, но нищо не може да твърдим със сигурност.
Ако отидеш на лекар ще се разбере дали е имало О. и дали всичко е наред.
В домашни условия - може да измериш 4-5 дни Бт за да се види дали е имало О. / но няма да е 100% сигурно, защото БТ може да е висока и пак да няма О./.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум