0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« -: Февруари 18, 2006, 17:17:23 pm »
Резолтати те са следните:брой на сперматозоидите 78.4ml.,обем на еякулацията 5.1мl,ph7.4,втечняване 15,визкозитет N,нормално подвижни 39%слабо, подвижни10%,с ненормални движения 12%,неподвижни39%,нормални по форма 35%,незрели 14%,стари25%,дегенерирали26%,средна скорост 5мм/мин. други клетки 31 levc на поле .Допълнителни изследвания: желатинови какгломерати,огромни лецитинови телца,спецефични аглутикати,бактерии.Заключение:Astenozoospermia,Prospermia.Много ли е зле резолтата,и много ме притесняват тези бактерии  и левкоцити. :roll:
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« Отговор #1 -: Февруари 18, 2006, 19:08:17 pm »
Левкоцитите са показател за някакъв възпалителен процес- трябва да се открие какво го причинява, иначе резултатите не са толкова зле, само подвижността е леко занижена, но не чак толкова.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2006, 11:51:32 am »
Тези бактерии, левкоцити, простатни телца, конгломерати, аглутинати водят до едно - трябва да си направи микробиологично изследване на еякулат - за бактерии, може също микоплазма и трихомони. Вижда се какво точно има, лекува се според направената антибиограма при изследването - после и резултатите от сп-мата ще се подобрят още :D

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    Anonymous

Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2006, 17:15:00 pm »
Момичета,много ви благодаря за отговорите :D Преди време се лекувахме от гъбички но явно не са ни доизлекували,а и тези левкоцити винаги ги има в спермограмите му,не мога да си го обясня?А изследване за хламидия дали има нужда да си правим :roll: ?
Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« Отговор #4 -: Февруари 20, 2006, 17:16:36 pm »
добре е да си направите-ако не сте си правили още
Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« Отговор #5 -: Февруари 20, 2006, 17:18:01 pm »
Гостът, бях аз :)
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« Отговор #6 -: Февруари 20, 2006, 21:09:56 pm »
Левкоцитите е добре да се уточнят (не само като брой на поле, но и да се отдиференцират от други кръгли клетки в еякулата).
Аглутинатите изискват тест за антиспермални антитела.
Необходима е микробиологична посявка с евентуална антибиограма.
Уролог виждал ли го е този човек?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« Отговор #7 -: Февруари 21, 2006, 18:13:33 pm »
Мели,  какво да направя че все попадаме на едни доктори :cry: Миналата година мъжът ми ходи на  уролог, направиха му изследване на хормоните(testosteron и prolaktin) спермограма и антибиограма с отрецателен резолтат и доктора му предписа някакви витамини и мъжът ми престана да ходи.Моля те,би ли ми препоръчала добър уролог :help1:Другия месец сме пранирали ходене до Плевен до д-р Конова за имунологични изследвания,този тест за антиспермални антитела там ли се прави :roll:?
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!
Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« Отговор #8 -: Февруари 22, 2006, 15:16:00 pm »
Розалин, при всички положения трябва да направите и тест за хламидии, мисля д-р Конова го назначава и него. Там се прави и един тест за антиспермални антитела, който, доколкото аз съм чела, е твърде неточен и по тази причина даже без голямо практическо приложение. Тестовете за антиспермални антитела, които се водят по-точни, са: MAR и Ibb. Вторият не съм чула да го правят в България.
Благодаря ти, Бени!







Моля ви, разчетете ми спермограмата!
« Отговор #9 -: Февруари 22, 2006, 16:52:23 pm »
FreshBreeze, а в Плевен ако поискам ще ми направят ли MAR тест :roll:? Щом като теста който правят е неточен какав е смисъла да го правя?А защо другия не се прави във България?
Вярвай в трудни моменти,смей се когато тъжиш,лесно е глава да отпуснеш,трудно е да победиш!