0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Посьветвайте ме,моля.
« -: Октомври 20, 2008, 09:59:44 am »
Здравейте.Направих куп изсл. и Антикардиолипинови антитела Ig M-са слабо положителни,сьщо така и CMV-Ig G.Това предпоставка ли е,че има проблем с имунологични проблеми.Малко сьм (боса)в тези неща затова ви питам.Предстои ми да правя имунол. и генетични изсл-,кьде да ги направя.По принцип сьм пациентка на д-р Даскалов,но сьм чула,че там не ги правят качествено.Какво ще ме посьветвате.Благодаря ви момичета.А за цената какво ще кажете.
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #1 -: Октомври 20, 2008, 13:01:32 pm »
И аз като теб си задавам тези въпроси и все още не знам отговора.И при мен има завишени антикардиолипидни тела.Четох,че те се откриват при хора с автоимунни заболявания като лупос и хашимото.Запиши се за консулт при Конова,тя ще  ни даде най-точно обяснение на тези проблеми.Аз вече си взех час.
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #2 -: Октомври 20, 2008, 20:34:31 pm »
Пипита верно ли това че тези които имат антикардиолипинови антитела са с лупос или Хашимото 8O 8O 8O стига де къде го прочете това?
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #3 -: Октомври 21, 2008, 08:44:35 am »
Силно се надявам да не е така,но пише,че при тези заболявания в кръвта на пациентите се откриват антикардиолипинови антитела.Аз се чудя при положение,че ние нямаме тези заболявания от къде се вземат тези антитела?
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #4 -: Октомври 21, 2008, 08:49:13 am »
Мисля,че при donika79 са завишени зарани прекарана инфекция от цитомегал вируса.Isev на теб какви са ти показателите от изследванията?
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #5 -: Октомври 21, 2008, 10:25:03 am »
Мисля,че при donika79 са завишени зарани прекарана инфекция от цитомегал вируса.Isev на теб какви са ти показателите от изследванията?
Ами при мен антикардиолипи IgM 17.55,АНТИБЕТА ГЛИКОПРОТЕИН IgG,IgA,IgM-0.54, И ТРОМБОЦИТНО ЛЕВКОЦИТНИ АГРЕГАТИ.Имам и две мутации генетични  и хашимото 8O
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #6 -: Октомври 21, 2008, 10:50:52 am »
На каква терапия си сега?При мен щитовидните хормони са довре TAT и MAT са отрицателни.Генетични още не съм правила.
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #7 -: Октомври 21, 2008, 11:22:13 am »
Ами сега пия аспирин от 15 до 28 ден на цикъла и антиоксидант на ВАЛМАРК, преднизолон и фолиева к-на.При бременност ще вливм имуновенин и клексан ,аспирин  и евентуално Весел дуе за по добър ефект Т одорова ми го изписа .А ти нямаш ли още назначена терапия?Нали ти казвам че и моите хормони ТАТ И МАТ  са ок но Тодорова на ехографа каза че съм с Хашимото 8O и сега незнам ужас 8O
« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 11:26:05 am от isev »
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #8 -: Октомври 21, 2008, 15:16:53 pm »
Здравейте.Преди да направя цветна снимка ,пьрво изсл.влагал.секрет,микоплазма и хламидии.При пьрвото излезе лека инфекция,която за 15 дена я отстранихме.Pipita това ли имаш предвид или друго,обясни ми ,моля те.ТАТ и МАТ са ми добре.Правила сьм и други изсл всичко е ОК само мьжките хормони са ми завишени и тези които писах по горе.Ще видим какво ще каже лекаря ми по вьпроса.А някой знаели работно време ,цени на Конова.Аз сьм от Ст.Загора ,малко ми е далечко ,но като няма кьде може и да отидем.Благодаря ви .
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #9 -: Октомври 21, 2008, 20:54:04 pm »
Isev,как е възможно да имаш хашимото,а да нямаш антитела?Хашимото е автоимунно заболяване на щитовидната жлеза при което организма произвежда антитела срещу структурата на жлезата и това са TAT и MAT.Май трябва и аз да си направя ехограф,да видят и моята жлеза как е 8O
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #10 -: Октомври 21, 2008, 21:04:08 pm »
Donika,мисля,че CMV-Ig+ означава цитомегал вирусна инфекция.Тя често се среща,но при бременност може да предизвика спонтанен аборт и затова е опасна.
*
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #11 -: Октомври 21, 2008, 21:06:17 pm »
Ето графика на доц. Конова -Информация и записвания на тел. 064/ 804 790

 Доц. д-р Емилияна Конова, д., Клинична имунология

  Понеделник – Петък  - 9:00 – 18:00 ч.
Re: Посьветвайте ме,моля.
« Отговор #12 -: Октомври 22, 2008, 09:15:25 am »
Благодаря ти .Другият месец ще правим генетични и имунол. изсл.Още не сме решили окончателно кьде ще ги правим.Може и в Пловдив,защото имаме ходене при ендокринолог.До колкото разбрах идват генетици там и после изпращат крьвта в София.Но ще видим,още не е сигурно.Тогава ще питам лекаря ми за тези изсл-CMV-lg