0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Уреаплазма и Спермограма
« -: Октомври 15, 2008, 14:11:02 pm »
Момичета,чудя се едно нещо и много се надявам да ми помогнете.
Значи,трябва да направим спермограма на мъж ми,но до преди 10 дни лекувахме уреаплазмата,която ми откриха(10 дни и двамата на доксициклин).Чудя се до колко тази уреаплазма може да се е отразила на материала,както и антибиотика който до скоро пихме?Също така се чудя,тъй като още не сме правили контрола,дали да правим спермограмата или да изчакам да видим,че нещата с уреаплазмата са ОК?
Абе с 2 думи при положение,че лекувам уреаплазма и не е ясно излекувана ли е,кога да направим спермограмата?
Благодаря ви предварително!
*
Re: Уреаплазма и Спермограма
« Отговор #1 -: Октомври 15, 2008, 14:31:20 pm »
Вилили, ние имаме същия проблем.
Според мен трябва да се изчака т.е да се направят контролни изследвания за уреаплазмата и след това спермограмата. А и на нас док ни каза след три месеца да се направят контролните изследвания. Уреаплазмата определено оказва влияние върху спермограмата, но за мое най голямо учудване при наличие на уреаплазма, спермограмата беше по- добра отколкото при липсата. върви, че разбери.
Само на теб ли откриха уреаплазма.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Уреаплазма и Спермограма
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2008, 14:31:47 pm »
Вили, според мен е по-добре първо да сте сигурни, че сте се отървали от микоплазмата и после да правите нова спермограма. Иначе и заради самите антибиотици е добре да почакате около 2 седмици (мое мнение). :D

Re: Уреаплазма и Спермограма
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2008, 14:39:19 pm »
Ами за ураплазмата-изследваха мен само,но естествено и двамата пихме антибиотиците.
Аз смятам моята контрола да я направя след 10ина дни,което ще е около 25 дни след спирането на антибиотика.
Не че е фатално да изчакаме със спермограмата,но и без това я отлагаме от доста време,а ми се иска по-скоро да имам яснота и по този въпрос.Защото ние имаме една,но е от преди 2 години.
Та се чудих дали има смисъл да запиша час за спермограма,за тогава когато ще ходя за контролата.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Уреаплазма и Спермограма
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2008, 15:03:34 pm »
А защо не пуснете една микробиология на еякулат при него, та да сте спокойни, че всичко е наред? :D

*
Re: Уреаплазма и Спермограма
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2008, 17:00:36 pm »
Да така е най добре - пуснете микробиология на еякулат при него.Между другото при нас мъжа ми е с уреаплазма, но аз нямам. Не знам дали е правилно , но моя док каза, че аз няма да пия антибиотик, защото след това 2г няма да може да ме отърве от гъбички, а и той смята, че вероятно моя организам се преборва с нея.Всички имаме контакти с тези бактерии, но не всички се заразяваме.
Re: Уреаплазма и Спермограма
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2008, 17:05:16 pm »
Ами най-вероятно така ще направим.Ще пуснем моята контрола,а на него може би микробиология и ако док каже,че има смисъл и спермограмата.
Благодаря ви,момичета.Като има някакво развитие ще пиша какво е станало.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Уреаплазма и Спермограма
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2008, 17:09:10 pm »
Промана в резултат на липса, дай Боже, на уреаплазма ще има, (ако имиа) най-малко след 3 месеца. Иначе след АБ е редно да поизчакате за контрола поне 20-тина дни. В Торакс Пд правеха изследване на микоплазма от еакулат, но пък не можете да го съчетаете с контролна спермограма, щото Д-р Даскалова работи в Алфата.

При наличие на подобна инфекция се лекуват всички партньори.

Късмет!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Уреаплазма и Спермограма
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2008, 22:06:22 pm »
Антибиотиците дърпат мнооого надолу резулатите. Изчакайте, иначе резултатите няма да са реални. Могат само евентуално безпричинно да ви притеснят.
От опит ти го казвам.