0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Цветна снимка и микробиология?
« -: Февруари 17, 2006, 09:43:21 am »
Моля,ако някой е правил цветна снимка при Д-р.Стаменов да ми каже трябва ли предварително да си направя микробиология или се прави в деня на снимката при него и влиза ли в цената? :ask:
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!!! :thankyousign:


*

    gost

Re: Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2006, 10:15:53 am »
здавеи аз в4ера правих  но в варна  при  маркова  и не са ми пражили ни6то  само иска6е пална кьвна картина. Подготвисе добре за6тото боли аз бях с опоика  и пак доста боле6е
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2006, 10:18:26 am »
Някъде наистина не е задължително, гледат утайка само, но за твое успокоение си направи. Резултатите излизат за 3-4 дни, така че си я направи предварително.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2006, 10:34:19 am »
Благодаря Ви! :D


Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2006, 10:35:46 am »
Предварително се прави, защото може да се налага лечение!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2006, 22:31:37 pm »
Здрасти!
На мен също ми предстои цветна снимка. Докторът също не ми поиска микробиология, може би той определя необходимостта от това при наличие на някакво течеие по време на прегледа. На мен ми каза, че не се наблюдава течение, а и ми изписа след цикъла да си поставям две вечери свещички Бетадин. Аз настоях за МБ, тъй като в последно време все ми се изолираше по нещо и така днес проверих за резултата. Съобщиха ми, че се изолират някакви стрептококи, ще направим снимката и тогава ще назначат лечение. Не зная редно ли е това, може би цикълът и Бетадинът ще помогнат в някаква степен?
Дали наистина това контрастно вещество може да пренесе инфекцията навътре, или това е антибиотик и няма такава вероятност???
Какво мислите вие по въпроса?
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #6 -: Февруари 18, 2006, 09:21:51 am »
Здравей,didiA,на мен доктора сьщо ми каза да слагам две вечери по една свещичка Бетадин.Ти добре си направила МБ.И аз ще си направя-за всеки случай.
Нямам представа дали  контрастното вещество сьдьржа антибиотик.
Не вярвам доктора ти да те подведе.
Надявам се никоя от нас да няма проблеми : :balk_602:


Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2006, 18:40:49 pm »
Здравейте.Искам да ви предупредя,че без микробиология,никога не се прави цветна снимка.Имам саседка,на която и направили снимка без да има микробиология и вечерта по спешност и изрязали и двете тръби.Причината е,че е имала инфекция във влагалището,която при снимката се е качила в тръбите.Така че не рискувайте! Aз дори  се разбрах с моя лекар след изследването,независимо от резултата да бъда под антибиотично лечение по време на снимката.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2006, 20:01:46 pm »
За такъв кратък период е абсурдно да се развие такава инфекция, че да се наложи да и изрежат двете тръби.
Имала е друг проблем.
Аз съм правила без микробиология. Мисля, че при липса на съмнения за инфекция не е необходима микробиология.
*
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2006, 21:29:15 pm »
Контрастното вещество не е антибиотик и не съдържа такъв
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #10 -: Февруари 19, 2006, 21:48:03 pm »
Теди, успех миличка  :bighug:
Желая ти всичко да бъде наред.
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2006, 10:48:34 am »
Благодаря на всички! :D
boba,благодаря и целувки :bighug:


Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2006, 11:42:01 am »
Цитат на: didiA
Здрасти!
 Съобщиха ми, че се изолират някакви стрептококи, ще направим снимката и тогава ще назначат лечение. Не зная редно ли е това...


Сигурно докторът ти знае какво прави, но аз за всеки случай бих разкарала инфекцията първо - нали и без друго трябва да я излекуваш, защо да бъде в тази обратна поредност.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!







Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2006, 21:19:13 pm »
На мен също ми е правена цветна снимка без преди това да ми е правено друго изследване



*
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2006, 23:26:50 pm »
Здравейте, момичета!
Направих цветната снимка и за моя огромна радост - тръбите пропускат, само дето са по-дълги!? След дългогодишната борба с хламидиите си мислех, че са тотално запушени, че не пропускат и са с хидросалпигс...  Оказа се, че в действителност не е така. А вярно ли е, че щом тръбите пропускат, значи няма хидросалпингс или не е задължително, а наличието му се вижда на снимката?
Сега ще лекувам стрептококите с Далацин, дано поредността не е фатална!
На всички, на които им предстои цветна снимка, мога да кажа, че никак не е страшно. Вечерта преди снимката и на сутринта си слагах свещички Тилкотил за обезболяване, усеща се в началото еднократно по-силна болка като пробождане, а после при вкарването на контраста болките са тъпи като преди М. /е, поне при мен беше така/ и резултата ми съобщиха веднага.
Късмет на всички!!!
Zdravey!
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2006, 12:55:57 pm »
Здравей, мила!

Не можеш да си представиш каква надежда ми даваш с думите си и хубавите новини от твоята снимка! Благодаря, че го сподели с нас.  

:sunshine:

Желая ти успех!
*
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #16 -: Февруари 22, 2006, 13:38:56 pm »
На мен единственото, което ми искаха преди цветната снимка беше хламидиите да са отрицателни иначе никаква снимка беше категоричното мнение на доктора. Иначе скоро преди това бях направила кръвните изследвания - хормони и други така че ако са били задължителни то аз не съм разбрала.
*
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #17 -: Февруари 22, 2006, 14:25:19 pm »
На мен ми поискаха микробиология.Мисля,че не е добре да се прави без нея.Все пак не си заслужава да си спестиш 10-20 лв.,ако резултата е катастрофа.Аз съм на принципа По-добре повече ненужни изследвания,отколкото едно липсващо.
Радвам се,че всичко е минало добре и резултатите са хубави.
Късмет от тук нататък.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #18 -: Февруари 23, 2006, 09:06:13 am »
Благодаря още ведньж за помощта :balk_48:
На 28.02.ще знам дали имам проблем с трьбите :lovedock:


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Цветна снимка и микробиология?
« Отговор #19 -: Февруари 23, 2006, 16:26:47 pm »
Здравей Теди,знам че всичко ще е наред,няма да се притесняваш.Аз съм с теб и стискам палци.Много късмет.