0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте! Знам, че съм поредната с такава молба и се надявам да имате търпение да помогнете и на мен  :oops:
Бих искала да ви помоля за малко помощ в тълкуването на резултатите от хормоналните изследвания при доц. Конова, тъй като нейните заключения ще излязат чак след около 2 седмици, заедно с генетичните резултати. Днес си взех хистологията от аборта и се оказа частична моларна бременност. Сега започнах изследването на bCHG и днес то е 26.23 (месец след аборта). Казвам всичко това просто защото се чудя дали то има отношение към резултатите от хормоните. А те  са тези и тези. Дано се виждат прилично, защото вкъщи нямам скенер и не можах да ги направя по- прегледни. Ще съм ви безкрайно благодарна за малко яснота, защото в момента тунелът ми се струва все по- черен, а вече на две места никой не ми отговаря и това ме подтиска още повече  :(
 
Благодаря ви предварително :hug:
Re: Молба за помощ при тълкуване на изследвания
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2008, 14:27:31 pm »
Здравейте! Знам, че съм поредната с такава молба и се надявам да имате търпение да помогнете и на мен  :oops:
Бих искала да ви помоля за малко помощ в тълкуването на резултатите от хормоналните изследвания при доц. Конова, тъй като нейните заключения ще излязат чак след около 2 седмици, заедно с генетичните резултати. Днес си взех хистологията от аборта и се оказа частична моларна бременност. Сега започнах изследването на bCHG и днес то е 26.23 (месец след аборта). Казвам всичко това просто защото се чудя дали то има отношение към резултатите от хормоните. А те  са тези и тези. Дано се виждат прилично, защото вкъщи нямам скенер и не можах да ги направя по- прегледни. Ще съм ви безкрайно благодарна за малко яснота, защото в момента тунелът ми се струва все по- черен, а вече на две места никой не ми отговаря и това ме подтиска още повече  :(
 
Благодаря ви предварително :hug:
Съжалявам за случилото се ..
Изследванията не се виждат добре/при мен са малко размазани и неуспявам да ги уголемя../,но съдя по отбелязаното с червено /макар и да не разчитам точно колко е отклонението/ имаш повишени ТАТ,общи Т-лимфоцити и субпопулация на NK клетки,правилно ли съм разбрала?
Аз лично не съм много веща в тази материя,предполагам,че не са ти отговорили на другите две места по-същите причини,защото не са видяли въпросът ти момичета които са по-наясно..
Предполагам колко ти е трудно,но при всички положения е най-добре да изчакаш коментара на доц.Конова,защото тя ще ти даде заключение на базата на всички изследвания,а не само на тези..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Молба за помощ при тълкуване на изследвания
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2008, 15:02:28 pm »
 Най - добре е да препишеш стойностите , за да се виждат по - добре. Мисля , че стойностите на общите Т- лимфоцити не са повишени , а понижени.Изчакай коментарите на доц. Конова.
 Ето малко инфо по проблема:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=767&Itemid=37
Re: Молба за помощ при тълкуване на изследвания
« Отговор #3 -: Октомври 13, 2008, 11:36:19 am »
Милейди, съжалявам за случилото се...

В интерес на истината и аз имам сходни резултати за антителата от Конова като твоите, но при мен повишени Aнти-β2GPI (положителни анти-бета2-гликопротеин І антитела) и също само ТАТ ми е над нормата, а останалите относно щитовидната жлеза са в норма. И аз също чакам "разтълкуването" на резултатите и смятам да й се обадя, защото всички други изследвания излязоха вече, които изследвания са ОК.

Има едно много странно нещо, което забелязох: при теб референтните стойности за Aнти-β2GPI (анти-бета2-гликопротеин І антитела)са "Cut off 0,564" и ти имаш 0,55 (-), т.е. орицателно. Докато в моите изследвания референтната ми стойност за Aнти-β2GPI е "Cut off 0.496", а при мен стойността е "0.67 (+)", т.е. аз съм си положителна от всякъде. Ама защо така референтните стойности се различават при положение, че аз съвсем скоро си правих тези изследвания??? Май въпросите стават още повече.

Моя съвет е - обади се на Конова. И аз така смятам да направя.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
Re: Молба за помощ при тълкуване на изследвания
« Отговор #4 -: Октомври 16, 2008, 01:25:22 am »
Благодаря ви за отговорите, момичета! Да, Пикасата не винаги коригира образа- съжалявам, че сте си губили времето да разгадавате картинките  :oops:

Писах на Конова, но все пак ще си получа крайното мнение по- късно явно. Здраве да е! Дано няма някакви големи проблеми.

Magdalena78 , това с референтните е наистина странно  :? Може би ще питам Конова, стига да не забравя! Дано и при двете ни нещата са все пак в норми и не се налагат някакви сериозни лечения.

Сега продължавам с издирването на информация по въпроса за моларната бременност, така че ще имам време да изчакам мнението на доцентката във всички случаи.

Благодаря отново!