0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Идеи
« -: Декември 18, 2004, 19:11:31 pm »
Мили момичета (и момчета също), искаме да обсъдим една идея. Съществува възможност за печелене на пари за сдружението чрез рекламни банери на сайта. Рекламните компаниии предоставят възможност за реклама на сайтовете чрез показване на рекламни банери. Но за да участваме в такава кампания трябва да имаме минимум 10 000 импресии на рекламен банер на ден. В сайтовете най - много импресии се правят чрез дискусионните форуми, защото един потребител презарежда няколко десетки пъти на ден страницата на форума, четейки и пишейки мнения, и ако на тази страница има малко банерче, това е импресия - всяко едно показване на банерчето.

Засега, въпреки че сайта и форума http://forum.zachatie.org са много посещавани, все още не сме достигнали и 4000 импресии. Това е възможност нашето сдружение да събере парички за дейността си, защото предполагам знаете, че без пари можем единствено да си хортуваме по форума, а за всяка друга сериозна стъпка се плаща. Всички сме заинтересовани от това , нали? Въпрос на личен избор е кой къде ще пише и дискутира проблемите си. Ние ви представяме как, докато пишем, можем да спечелим нещо за общата кауза! Много е трудно да се намират спонсори. Ние не сме спрели да търсим, но така всеки един от нас, без да полага някакво особено усилие, може да допринесе. В момента от реклама на сайта в сметката на сдружението са постъпили само 210 лева за цяла година, а повечето от банерите, които се показват, са наши или приятелски (банер за банер).

Ще се радваме, ако в тази тема съберем информация:

1. Ако някой от вас може да съдейства за реклама на фирми и продукти на сайта ни.
2. Ако някой може да ни съдейства чрез рекламен посредник за интернет реклама.
3. Ако имате идеи какво още може да направи сдружението като организация през следващата година.

Указания за рекламата на сайта са дадени тук: http://www.zachatie.org/reklama/
Приемаме всякакви предложения. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Идеи
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2005, 15:55:45 pm »
Цитат на: Meli
Много е трудно да се намират спонсори.


Aми начин как автоматично да се направи така че да си показват страниците на форума дори и никои да не ги чете - винаги има трикове който могата да се направят от web-дизайнера.

Ако ТЯ се интересува как моля да ми пиче на email-a или ICQ-то. Става дума за скрипт, който да презарежда опредеелени страници...
*
Идеи
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2005, 16:06:45 pm »
Е, тези трикове може би се правят на доста места в БГ  web-a. Защо ли съм сигурна че е така, може би заради безкрайната "изобретателност" на бай Ганьо.  Точно заради такива хитринки вероятно толкова трудно се намират рекламодатели в интернет. След подобни тарикатлъци ще бъде много трудно да се убеди рекламодател, че рекламата му в интернет ще бъде ефективна. Лошото е, че заради тях страдат и нормалните сайтове, които предоставят коректни условия за реклама и партньорство.
*
Идеи
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2005, 16:20:25 pm »
Цитат на: cygnus
Е, тези трикове може би се правят на доста места в БГ  web-a. Защо ли съм сигурна че е така, може би заради безкрайната "изобретателност" на бай Ганьо.  Точно заради такива хитринки вероятно толкова трудно се намират рекламодатели в интернет. След подобни тарикатлъци ще бъде много трудно да се убеди рекламодател, че рекламата му в интернет ще бъде ефективна. Лошото е, че заради тях страдат и нормалните сайтове, които предоставят коректни условия за реклама и партньорство.


Не става дума за някакви ЗАБРАНЕНИ трикове за това казах да ми пише и да се разберем за условията по който ви се плащат парите и дали ще се получи...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Идеи
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2005, 16:27:54 pm »
Не, предложението ти не представлява интерес за нас - ние ще си караме по дългия път, но все пак благодаря. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Идеи
« Отговор #5 -: Февруари 05, 2005, 17:00:54 pm »
Защо ли когато някои каже ТРИК - и веднага четящия си мисли ААА ТУКА ИМА ИЗМАМА??? Много ми е интересно...

Kакто и да е - аз предложих помоща си ...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Идеи
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2005, 08:45:39 am »
Аз съм твърдо против. Все пак трябва да запазим достойството си.