0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« -: Октомври 10, 2008, 09:38:13 am »
Привет момичета,
След 2 спонтанни аборта ходих в Плевен за имунологични и генетични изследвания.

Резултатите са ми следни:
Анти-b2GPI 0.59 (Cut off 0.512) - положителни
Общи Т-лимфоцити 64.56% (67-76) - понижени
Субпопулация на NK-клетки 14.82% (2-11) - повишена
Тромбоцитно-левкоцитни агрегати 1.91% (1.07-1.56%) - повишени

Направо съм в потрес от тези резултати а още не са излезнали генетичните за тромбофлибия  :balk_145:
Моля ако някой е наясно да ми обясни какво следва от тук нататък.
Благодаря 
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #1 -: Октомври 10, 2008, 10:16:25 am »
 Спокойно , мила! Резултатите ти не са толкова лоши! Като ти излезе генетиката , доц. Конова ще ти направи препоръки и заключение , от което ще разбереш на каква терапия ще си занапред.
 Моите резултати на тези изследвания са значително по - лоши , но не се предавам и вярвам , че всичко ще бъде наред.
 Най - вероятно ще имаш терапия - аспирин протект, фраксипарин след + тест , интралипид при опитите за забременяване, имуновенин интакт , антиоксиданти.
 хубавото е че вече сте открили проблема и занапред ще знаете с какво да се борите!
 Успех!
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #2 -: Октомври 10, 2008, 10:20:36 am »
fatalwoman много ти благодаря мила  :bighug:
Още съм в шок от тези резултати и отчаяна  :( Надявам се наистина да има решение. Толкова много се надявам всичко да се оправи, а така губя надежда понякога.....
Добре, че го има този сайт и момичета като теб  :bighug: толкова е хубаво да чуеш една топла дума  :wink:
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #3 -: Октомври 10, 2008, 10:32:30 am »
Кайли мила не се притеснявай, както ти е писала Фаталуомън има терапия, която се назначава при такива резултати, всичко е поправимо, само следвай препоръките на доц.Конова, които ще ти изпрати и всичко ще е наред!
Фаталуомън, какви антиоксиданти изписват в Плевен, на мен не са ми препоръчани, ама няма да е зле да попийна малко
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #4 -: Октомври 10, 2008, 10:41:03 am »
Благодаря Ви мили момичета  :bighug:
Да ви питам за тези Тромбоцитно-левкоцитни агрегати понеже бях в цикъл като ми взимаха кръв та възможно ли е затова да за завишени? Преди като съм си правила ПКК пак по време на М тромбоцитете бяха завишени, но казаха, че е нормално, та се чудя има ли връзка между двете  :ask:
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2008, 11:13:19 am »
 Повишените тромбоцитно - левкоцитни агрегати са ти резултат от PLA изследване , предполагам. Нормално е да са ти повишени , защото те са резултат от взаимната зависимост между NK и АФА.  Когато те са повишени  се получава един вид сгъстяване на кръвта , повишена съсирваемост, склонност към образуване на тромбози и оттам повишени тромбоцитно - левкоцитни агрегати. Т.е. те са следствие от имунологията и генетиката.
Snow-white , антиоксидантите са на Валмарк.Съдържат витамините А,Ц,Е и квасни гъбички , еквивалент на селена.Мисля , че няма да е проблем да ги пиеш без лекарско предписание.
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #6 -: Октомври 10, 2008, 11:16:12 am »
Малйййй навлизам в мътно води ама нищичко не разбирам. Важното е да се оправи. fatalwoman след като изпълня това което ще ми назначи Конова трябва ли да ходя на контролни прегледи пак в Плевен  :ask:
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #7 -: Октомври 10, 2008, 11:20:09 am »
 Контролни изследвания на повишениете показатели се правят след + тест и преди АРТ.
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #8 -: Октомври 10, 2008, 11:28:01 am »
fatalwoman много много ти благодаря  :youwoman:
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #9 -: Октомври 10, 2008, 13:28:45 pm »
Фаталуоман, ами аз също съм с повишени тромбоцитно левкоцитни агрегати ,не разбирам обаче ,аз си имам АФА и ген . мутация свързана с тромбофилия, тези агрегати нещо отделно ли са в комплекта :oops: :?
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #10 -: Октомври 10, 2008, 13:30:02 pm »
isev какво е това АФА  :oops: антифосфолипидни антитела ли ? че ако е това и аз си ги имам  :(
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2008, 18:19:13 pm »
Изследването на тромбоцитно-левкоцитни агрегати(PLA) с флоуцитометричен анализ е отделно изследване.
 АФА - антифосфолипидни антитела
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #12 -: Октомври 11, 2008, 12:46:04 pm »
Повишените тромбоцитно - левкоцитни агрегати са ти резултат от PLA изследване , предполагам. Нормално е да са ти повишени , защото те са резултат от взаимната зависимост между NK и АФА.  Когато те са повишени  се получава един вид сгъстяване на кръвта , повишена съсирваемост, склонност към образуване на тромбози и оттам повишени тромбоцитно - левкоцитни агрегати. Т.е. те са следствие от имунологията и генетиката.
Snow-white , антиоксидантите са на Валмарк.Съдържат витамините А,Ц,Е и квасни гъбички , еквивалент на селена.Мисля , че няма да е проблем да ги пиеш без лекарско предписание.
здравей fatalwoman ,аз пък незразбирам това със зависимостта между NK и АФА ?защо тромбоцитно-агрегатните състояния да са зависими от тези двете?на мен АФА и NK са ми уж в норми /макар и НК да са в горната граница/ ,а пък имам повишени тромбоцитно-левкоцитни агрегати ..
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #13 -: Октомври 11, 2008, 13:57:34 pm »
Тромбоцитно - левкоцитните агрегати са следствие , на някаква причина. Най - често причината са АФА ,NK-клетки или комбинация от двете и др. фактори - генетични , например и степента , в която са повишени.
 Щом имаш повишени тромбоцитно - левкоцитни агрегати , най- вероятно нещо ги предизвиква, най - просто казано.
Тромбофилията е причина за възникване на артериални или венозни тромбози по време на бременност с последваща загуба на плода и спонтанни аборти в различен срок на бременността. За да се намали честотата на спонтанните аборти, дължащи се на тромбоза на плацентарните съдове, е необходимо да се определят механизмите, които водят до повишена съсирваемост на кръвта. Един от основните фактори са тромбоцитите – елементи на кръвта, които участват във формиране на тромби. В центъра(КИРМ) е въведен метод, чрез който се установява повишена активност и агрегация на тромбоцитите. Резултатите от изследването дават насока за терапия по време на следваща бременност.

Подходящи за изследване са жени със:

1. Един или повече спонтанни аборти или мъртво раждане;
2. Установени антифосфолипидни антитела;
3. Установени генетични фактори за тромбофилия;
4. Установена комбинация от двете;
5. Без установени причини за спонтанен аборт.
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2008, 14:03:54 pm »
аха схванах... :oops:аз реших че са следствие само от повишените НК или АФА  ,а пък при мен точно те са в норма и затова се бях объркала!
Благодаря ти  fatalwoman  :)
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #15 -: Октомври 11, 2008, 18:34:02 pm »
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, и аз схванах най- накрая ,че според това изследване се преценя каква терапия да ти се приложи ,защото аз съм с комбинация от двете и антифосфолипидни и генетични!Ако съм объркала някой да ме поправи, Фаталуоман моля. :wink:
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #16 -: Октомври 22, 2008, 21:57:22 pm »
Т-лимфоцити CD3+ лимфоцити 72.78% 73(68-77)  10 клетки абс.брой 1.3  1.2(0.9-1.7)
CD3+CD4+ 52.35% 47(41-51) клетки абс.брой 0.9  0.7(0.6-1.0)
CD3+/CD8+  20%  26(20-31) клетки абс.брой  0.4 0.4(0.3-0.7)
Съотношение CD3+4+CD3+/CD3+8+  2.62  1.9(1.5-2.3)
Активни Т  %DRвCD3  17(9-28)
B-лимфоцити CD19+  9.4% 11(8-13)  0.2(0.12-0.26)
NK-КЛЕТКИ  CD16/CD56+    15.3%  12(9-17) клетки абс.брой  0.3  0.2(0.14-0.3)
Момичета помагайте при разчитане.Ясно ми е че нк са на горната граница и док ми го каза обаче това което ме учуди е, че не ми предложи терапия.За др.покозатели ми е тъмна индия.Нищо не ми е ясно.Аз  имам 1 спонтанен аборт след икси и не бих искала да се повтаря,затова искам да чуя и вашето мнение. :thankyousign:
« Последна редакция: Октомври 22, 2008, 22:00:14 pm от tanj74 »
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #17 -: Октомври 23, 2008, 11:06:40 am »
tanj74 на мен нещо не са ми ясни много твоите референтни стойности, но като гледам всичко е в граници  :wink:
*
Re: Моля за помощ за разчитане на резултати ..
« Отговор #18 -: Октомври 23, 2008, 14:28:06 pm »
Kylie незнам, аз ги преписах от листа така както са ми написани.Д-р Викентиева ми ги направи,и на мен нищо не ми е ясно.Дано да се включат и др.момичета че да внесат малко ясност за такива непросветени като мен. :oops: