0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Антибиотик и клостил
« -: Февруари 16, 2006, 14:27:29 pm »
Момичета моля зя съвет.Правихме спермограма и пуснахме и МБ при която излезе Str.alfa haemoliticus-доктора каза  бактерия било и изписа антибиотик за нея и клостилбегит за лошата спермограма която е олигоастенозооспермия.Нещото което ме тревожи е ,каза да ги пие едновременно .До колкото разбрах обаче антибиотиците влияят отрицателно на спермата , та се чудя дали да не пием двамата антибиотика и после да пие клостила.Доктора каза ,че не пречело ,не че не му вярвам ,но ми се ще да чуя и вашето мнение за което предварително ви благодаря.Успех на всички.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Антибиотик и клостил
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2006, 14:29:01 pm »
Не антибиотинците влиаят отрицателно на спермата, а заболяването, поради което се налага да се пият.
Антибиотик и клостил
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2006, 14:34:01 pm »
Благодаря Лали .Да разбирам ли може даги пие успоредно.И всъщност тази бактерия може ли да влошава толкова много резултата-6 млн.на мл. :(
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Антибиотик и клостил
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2006, 14:35:21 pm »
За бактерията - незнам. Предполагам, че всичко което е извън норма влиае.
Антибиотик и клостил
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2006, 16:35:34 pm »
Мисля, че и антибиотиците влияят зле на сперматогенезата. Ако е кратък прием - може и да не влияят.

Съвет не знам какъв да дам. При нас след излекуване на бактерии (с доста антибиотик) и като мина малко време след това, сп-мата започна да се подобрява бавно и сега е нормозооспермия.

Успех :D
Благодаря ти, Бени!