0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Как се откриват трихомони?
« -: Октомври 03, 2008, 12:25:27 pm »
Момичета, моля ако някой знае да пише. Днес пуснах обикновена урина защото усещах парене при уриниране, а след 5 дни трябва да започна стимуалция за ИКСИ. Изследването пуснах в Първа Градска Болница, защото ми беше най-близо. Не знам дали направих добър избор на лаборатория. На резултатите пише единични мъртви трихомони. Сега видях в друга тема, че някой е писал че при жените трихомони се откриват само с вагинален секрет. Док каза утре да отида да ми вземе секрет, но ще съм благодарна на някаква информация междувременно.


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се откриват трихомони?
« Отговор #1 -: Октомври 03, 2008, 13:33:44 pm »
Трихомониазата е полово предавана инфекция, причинявана от Trichomonas
vaginalis – клас камшичести първаци. Смята се, че това е една от най-често срещаните полово предавани инфекции в света, както при мъже, така и при жени.

 Trichomonas vaginalis

Ето няколко начина за откриване, просто 'отсей' което те интересува  :D
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 13:36:03 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Как се откриват трихомони?
« Отговор #2 -: Октомври 03, 2008, 13:42:44 pm »
Денис, благодаря ти за информацията. Ще изчета всичко. Възможно ли е това да е стара инфекция, която не сме откривали до сега? При положение че е сексуално предавана инфекция, не знам какво да си мисля...


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Как се откриват трихомони?
« Отговор #3 -: Октомври 03, 2008, 13:46:16 pm »
Не, най-вероятно в момента сте заразени. Не е страшно, не се притеснявай, трябва да се лекувате и двамата.  Ето ти още...
ТУК

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум