0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ако форума не се зарежда!!!
« -: Октомври 03, 2008, 12:22:12 pm »
Здравейте,
от няколко дни е включена допълнителна защита на сървъра срещу хакерски атаки (които за толкова популярен и посещаван форум са ежедневие).
Защитата е проста и ефективна, но "покрай сухото изгоря и мокрото" - в нашия случай и хора които не атакуват сървъра бяха филтрирани.

Ако имате достъп до основния сайт (http://www.zachatie.org/) и можете спокойно да го разглеждате а форума (http://www.zachatie.org/forum/) не ви се отваря по никакъв начин и след много чакане ви се зарежда страница с грешка на браузъра или страницата остава бяла - значи сте сред "късметлиите" които са били филтрирани.

Филтъра отчита броя на заявките за една секунда към сървъра и когато бройката надвиши 30, адреса се блокира за една седмица.

След като поговорих с администраторите на ICN увеличихме броя на заявките на 60 а времето намалихме на 3 дни.

Следователно ако това се случи с вас или някой ваш познат значи сте имали късмета да сте в една и съща подмрежа с хора които са опитвали да атакуват сайта или подмрежа от която много хора едновременно са се опитали да отворят страница на форума. И в двата случая достъпа до форума ще бъде възстановен автоматично след 3 дни (72 часа). Ако след 72 часа все още нямате достъп до форума се свържете с някой от модераторите на форума за да проверим какъв е случая.

Поздрави
*

    s,wasi

Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2008, 17:27:33 pm »
Здравейте, аз съм s.wasi. Това съобщение ми го дава на домашния компютър от повече от месец и въобще не мога да вляза във форума, бях ви писал по мейла. В последствие предположих, че може и да имам вирус, и се отказах да пробвам. Днес пробвам от новият ми лаптоп, който е на един интернет адрес с компютъра. Влязох във форума, но немога да се логна. Създадох си нова парола s_wasi и влязох, но когато излязох, вече с нито една от двете немога да вляза. Немога да разбера какъв е проблема
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2008, 10:32:48 am »
Здравейте, аз съм s.wasi. Това съобщение ми го дава на домашния компютър от повече от месец и въобще не мога да вляза във форума, бях ви писал по мейла. В последствие предположих, че може и да имам вирус, и се отказах да пробвам. Днес пробвам от новият ми лаптоп, който е на един интернет адрес с компютъра. Влязох във форума, но немога да се логна. Създадох си нова парола s_wasi и влязох, но когато излязох, вече с нито една от двете немога да вляза. Немога да разбера какъв е проблема
Можеш ли да опиташ да се логнеш от друга мрежа - някой хотспот - примерно бензиностанция на ОМВ или Шел.
Имам съмнения че е заради адреса от който се логваш.
Поздрави
*

    s,wasi

Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #3 -: Октомври 14, 2008, 21:42:33 pm »
Да, сигурно е защото на работа се логвам без проблеми. Какво мога да направя в този случай?
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2008, 07:56:25 am »
Да, сигурно е защото на работа се логвам без проблеми. Какво мога да направя в този случай?
Дай да започнем със стандартното - махане на кукита, смяна на браузъра ... ако и това не помогне ще търсим друг начин - примерно през прокси.
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #5 -: Октомври 15, 2008, 11:02:45 am »
здравейте искам да попитам на каквос е дължи този проблем.От 5 дена много често ми се появява ето това na бял лист:

Connection Problems

Sorry, SMF was unable to connect to the database.
This maybe caused by the server being busy.Please try again later

От пренатоварване ли е  :ask:  :(

Благодаря Ви!

*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #6 -: Октомври 15, 2008, 13:40:11 pm »
По принцип последните няколко дни сървъра ни е претоварен и има вероятност за няколко часа даже да спре.
Причината е че ICN - нашите хостинг провайдъри - сменят мрежовото си оборудване и физически пренареждат и преместват сървърите.

Това преместване най вероятно ще приключи след около седмица, като до тогава работата с форума и сайта ще бъде много нестабилна.

Машината се претоварва, защото се преместват клиенти на нашата машина временно докато сървърите им се преместят - същото накрая ще се случи и с нас - ше ни преместят на друга машина за да не спираме докато преместват сървъра ни, след което пак ще ни върнат.

Когато имам повече информация ще пиша.

Поздрави
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #7 -: Октомври 15, 2008, 13:49:42 pm »
Благодаря ви
*

    s,wasi

Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #8 -: Октомври 15, 2008, 21:49:28 pm »
Дай да започнем със стандартното - махане на кукита, смяна на браузъра ... ако и това не помогне ще търсим друг начин - примерно през прокси.
Здравейте, пак съм аз. Мойте неволи продължават, нестава нито с махане на кукитата, нито с друг браузер. И ще ме извинявате за невежеството, но незнам какво е прокси. Много досадно стана, ама... , моля да ми помогнете
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #9 -: Октомври 18, 2008, 22:44:40 pm »
много трудно се зарежда, а пращане на отговор във форума е невъзможно, и от къщи и от работата, с два различни провайдъра, дано по-скоро пеместят тея сървъри!!!!, има момичета които много искам да подкрепя, макар и с по една дума.

Косето е на небето.
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2008, 14:48:31 pm »
Дай да започнем със стандартното - махане на кукита, смяна на браузъра ... ако и това не помогне ще търсим друг начин - примерно през прокси.
Здравейте, пак съм аз. Мойте неволи продължават, нестава нито с махане на кукитата, нито с друг браузер. И ще ме извинявате за невежеството, но незнам какво е прокси. Много досадно стана, ама... , моля да ми помогнете
Здравейте, аз най-после влязох, но през прокси/разбрах какво е вече/. Това означава ли,че IP-адреса ми е блокиран и ако е така, защо?. Само че в тази тема през проксито неможах да вляза в темата и да пиша, така ли трябва да е? Сега съм от служебния компютър.
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2008, 16:16:53 pm »
Това означава ли,че IP-адреса ми е блокиран и ако е така, защо?.
От определени адресни зони се получават по много големи количества рекуести в секунда. Това най често са заразени компютри на потребители които въобще не знаят че имат вирус, който разпраща СПАМ и РЕКЛАМИ из нета по нищо неподозиращи форуми.
За съжаление си попаднала в такава зона и не е бил блокиран само твоя адрес а цялата зона. По принцип би трябвало след 3 дни да се отвори пак достъпа за зоната, но ако веднага след това се получи нов удар зоната е забранена за още 3 дни и така до безкрай.
Надявам се като ъпдейтнем форума с нова версия тези простотии да изчезнат поне за година - докато си напаснат вирусите братушките.

Само че в тази тема през проксито неможах да вляза в темата и да пиша, така ли трябва да е?
През прокси е забранено писането във форума. Това с цел да се предпазим от анонимни кавгаджии :-) /нямам теб на предвид, а по принцип/
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #12 -: Октомври 22, 2008, 10:58:33 am »
До кога ще е този проблем форума да се зарежда на 10-я път прим.  :?
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #13 -: Ноември 08, 2008, 21:07:12 pm »
Най-после, след два месеца, успях да вляза във форума и даже да се логна. Браво! Благодяря!
*
Re: Ако форума не се зарежда!!!
« Отговор #14 -: Ноември 10, 2008, 08:49:04 am »
Тук са помогнали админите на ICN. Аз нищо не съм правил по сайта.

Поздрави