0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: LH при къс протокол
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2008, 17:42:58 pm »
хмммм...ако я бях видяла таЗи тема, нямаШе да пускам "лоШо к-во на яйцеклетките?" преди два дни :oops: тя си е направо по темата :)

ЗвеЗдичка, твоите обяснения в горепосочената тема много ми помогнаха да схвана сьЩността на проблема и да Знам какво да тьрся иЗ нета. твоитe подоЗрения се потвьрждават от това което и аЗ намерих - високото ЛХ предиЗвиква преЗряване на ЯК.

давам пример с мен: при пьрвия in vitro опит ЛХ е било 3,5 и тогава имах най-добрите ембриони.

при следваЩия ми опит (при друг лекар) той реШи да опита мека стимулация с кломифен, която не даде реЗултат... при последваЩата ми стимулация (2 месеца след кломифена) с меногон реЗултата вече не беШе толкова добьр, както пьрвото инвитро...сега раЗбрах че кломифена МНОГО (много поВече от гонадотропините) покачва ЛХ-то :( и следователно тоЗи опит си е бил обречен.

препорьчват се в наШия случай гонал или пурегон, според случая и лекарска преценка комбиниран с микродоЗи луверис (тоВа е ЛХ ама много ниско доЗирано) и протокол с антагонисти. но от това което вие пиШете (евро и ЗвеЗдичка), мисля че сте на такьв.
моите реЗултати от ултрадьлгия протокол бяхa по-лоШи от кьсия (с агонисти).

elliq, а с теб какво става?
*
Re: LH при къс протокол
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2008, 10:31:39 am »
Zvezdichka, само за статистиката:
първото ми инвитро-къс протокол
Orgalutran от 7-ми ден
LH 4-ти ден 0.23
LH 5-ти       0.36
LH 7-ми       6.85
LH 8-ми       0.49
LH 9-ти       0.6
ЗАБРЕМЕНЯХ, друг е въпроса, че беше извънматочна бременност тогава. Имах 17 яйцеклетки. Върнаха ми 4 ембриона, един се беше хванал близо до канала, който в последствие се отлепи и изпадна, и един в тръбата, след което се наложи лапароскопя. Замразихме 9 ембриона.
Дано съм ти била полезна!
Re: LH при къс протокол
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2008, 19:28:46 pm »
Момичета имам въпрос относно ЛХ.Аз съм със поликистоза и ЛХ от последното изследване ми е 15.28 при реф.1.9-12.5.Тази седмица ще започвам стимулация на-вероятно по къс протокол защото нямам блокираща инжекция и док ме вика в началото на цикъла.Та искам да попитам това високо ЛХ не е ли проблем и може ли да провали нещата,как се процедура в такива случаи?

Re: LH при къс протокол
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2008, 19:33:58 pm »
Не се притеснявай. Нали ще ти следят ЛХ-то по време на стимулацията. След като си по къс протокол ще ти включат цитротид или оргалутран, но е добре да напомниш на доктора си за високото ЛХ. 
Re: LH при къс протокол
« Отговор #24 -: Март 08, 2009, 15:57:45 pm »
 Здравейте! Днес ми е първи ден от МЦ (вчера само зацапване). От довечера започвам Пурегон за стимулация по къс протокол.
 Притесняват ме хормоните ми от днес:
 ЛХ 2 ,95 mlU/ml
 E2 66 ,g/ml
 Цетротид ще ми включат на 5 ден. ЛХ добре ли е като стойност ?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: LH при къс протокол
« Отговор #25 -: Март 08, 2009, 19:43:56 pm »
Здравейте! Днес ми е първи ден от МЦ (вчера само зацапване). От довечера започвам Пурегон за стимулация по къс протокол.
 Притесняват ме хормоните ми от днес:
 ЛХ 2 ,95 mlU/ml
 E2 66 ,g/ml
 Цетротид ще ми включат на 5 ден. ЛХ добре ли е като стойност ?
fatalwoman, а док ли ти каза откога ще ти включи Цетротид? Това е странно защото сигурно знаеш, че той се включва при пик на LH. Ето как стояха нещата при мен. Къс протокол от 3-ти ден на МЦ започвам с 3х75 Меногон. Хормони на 4-ти ден от стимулацията (6-ти ден от МЦ):
Е2 - 211
Pr - 1,62
LH - 1,23 - от същия ден включихме и Цетротида.

Re: LH при къс протокол
« Отговор #26 -: Март 08, 2009, 20:47:46 pm »
 А преди началото на стимулацията какви са ти били хормоните?
 Следвацщия ми преглед с хормони е на 5 ден и док. каза че евентуално от тогава ще включи Цетротид.
Re: LH при къс протокол
« Отговор #27 -: Март 08, 2009, 23:47:37 pm »
fatalwoman, и ЛХ-то и Е2 са добре. Твърде рано е да се притесняваш за ЛХ-то и евентуален пик, а и още повече, че на 5-ти ден ще ти включат цитротида.
Успех!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: LH при къс протокол
« Отговор #28 -: Март 09, 2009, 10:04:24 am »
А преди началото на стимулацията какви са ти били хормоните?
 Следвацщия ми преглед с хормони е на 5 ден и док. каза че евентуално от тогава ще включи Цетротид.
Не съм правила хормони преди това. Да, добре ти е каза, че евентуално ще е тогава още повече, че е видял базовите нива. Аз реагирах бурно  в началото на стимулацията и хормоните ми бързо се покачваха. Спокойно, за теб има време. Нали затова  всичко се следи.