0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

LH при къс протокол
« -: Септември 30, 2008, 23:00:22 pm »
Искам да попитам момичетата, които са били на къс протокол на кой ден са започнали Cetrotide/Orgalutran/ и каква им е била максималната стойност на ЛХ-то преди и след включването им. Също ме вълнува дали стойност на ЛХ малко над 10 на 7-ми ден от стимулацията и преди започването на Cetrotide може да е фатална за опита и конкретно за яйцеклетките. Доколкото знам високото ЛХ ги лутеинизира, но каква може да бъде максималната стойност на този хормон по време на стимулацията.
Re: LH при къс протокол
« Отговор #1 -: Октомври 01, 2008, 09:36:44 am »
Здравей, Звездичка!

Не искам да те отчайвам, но тъй като аз също имах проблем с LH, за който разбрах след неуспешното приключване на опита ми, ето какво открих из интернет с бая търсене. ЛХ трябва да е максимум до 5 u/l (това ми го каза д-р Савова). Аз имам неуспешен опит с ЛХ 6,76 преди прегнил и един канцелиран - стимулация с Клостилбегит (един от страничните му ефекти е повишаването на ЛХ), където на 10-ти ден имах ЛХ 38. От информацията в интернет разбрах, че опитите с повишено ЛХ са неуспешни. Категорично. Явно това скапва яйцеклетките много сериозно.
На 29.09. бях на преглед при д-р Владимиров, който също потвърди, че повишаването на ЛХ е само малка част от по-сложен ендокринологичен проблем. Поради тази причина се запътвам към по-сериозна и строго индивидуализирана стимулация, която ще започне от следващия цикъл, а в този, който идва, ще тече своеобразна подготовка. Казвам ти това, което съм научила самостоятелно и от други източници в интернет, различни от Зачатие. Тук изчетох много мнения и информация и не намерих сходен с моя случай.
Ти при кой лекар си? Стискам ти палци и ти желая успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: LH при къс протокол
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2008, 12:09:55 pm »
Благодаря ти cambozzola!
Аз също доста се рових в интернет и то в чужди сайтове, защото в нашите не намерих никаква информация. Открих, че високите нива на ЛХ са причина за неуспешен опит инвитро. На някои места споменаваха за ЛХ над 3, а на други изобщо нямаше конкретни стойности.
Аз бях по къс протокол с мерионал и на пункцията яйцеклетките не бяха добри. Имам опит с лека стимулация където дадох много добра яйцеклетка. Смятам, че в моя случай причината е или това, че късно ми включиха цитротида /ЛХ-то беше малко над 10/, или недобър мерионал, или ...
Не искам да споменавам при кой лекар съм била, защото в случая не това е важно, а причината за недобрите ми яйцеклетки и дали наистина ЛХ-то е причината за това.
Надявам се да се включат още момичета и да споделят колко най-много им е било ЛХ-то по време на стимулация.
Re: LH при къс протокол
« Отговор #3 -: Октомври 01, 2008, 12:52:05 pm »
На мен стимулацията, при която имаше трансфер, но ЛХ-то ми беше 6,76 беше с Фостимон, Гонал и Мерионал. Не беше по къс протокол, но беше с микродози Диферелин, които не успяха да ме блокират достатъчно (или поне това беше обяснението в главата ми).
Следващият опит беше канцелираният с ЛХ 38. След това имах още един - дълъг протокол, блокаж с Диферелин депо 3,75, когато овладяхме ЛХ-то, но прогестеронът преди прегнила ми е бил над 2, което говори за подобен проблем (предварително "презряване" на яйцеклетките). Мненията, които четох за повишените нива на прогестерона не бяха толкова категорични, колкото за ЛХ, но отново говорят за проблем. Само ти давам идея да си видиш и другите хормони, ако искаш.
Поздрави и успех!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: LH при къс протокол
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2008, 13:19:59 pm »
Стана ми интересна темата , защото съм с поликистоза и LH ми е много завишен /последно беше 16/, и тъй като и на мен ще ми предстои ИКСИ до два месеца се зачудих ,дали  лекарката ще го вземе предвид или може би като се пият един месец противозачатъчни се регулира.От друга страна по форумите чета за момичета с поликистоза които правят инвитро и успяват.Не знам , много се притеснявам
Re: LH при къс протокол
« Отговор #5 -: Октомври 01, 2008, 13:41:31 pm »
На мен стимулацията, при която имаше трансфер, но ЛХ-то ми беше 6,76 беше с Фостимон, Гонал и Мерионал. Не беше по къс протокол, но беше с микродози Диферелин, които не успяха да ме блокират достатъчно (или поне това беше обяснението в главата ми).
Следващият опит беше канцелираният с ЛХ 38. След това имах още един - дълъг протокол, блокаж с Диферелин депо 3,75, когато овладяхме ЛХ-то, но прогестеронът преди прегнила ми е бил над 2, което говори за подобен проблем (предварително "презряване" на яйцеклетките). Мненията, които четох за повишените нива на прогестерона не бяха толкова категорични, колкото за ЛХ, но отново говорят за проблем. Само ти давам идея да си видиш и другите хормони, ако искаш.
Поздрави и успех!
Прогестеронът ми на посл.контрола беше около 1,20 доколкото си спомням. И аз съм чувала, че ако е над 2 ли 2,5 не е добре, защото това говорело, че лигавицата е презряла и не е годна за имплантация. Нещо от този сорт.
Но явно високото ЛХ е причина за недобрите яйцеклетки, а пък в комбинация и с уринарен препарат явно нещата стават още по-зле. Стигнах до тези изводи.
Аз също съм с поликистоза.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: LH при къс протокол
« Отговор #6 -: Октомври 01, 2008, 14:14:53 pm »
Пръва процедура:
Цитротид на 5 ден от стимулацията.
ЛХ (6 ден) - 3.6
ЛХ (8 ден) - 2.5
ЛХ (9 ден) - 1.5

Втора процедура:
Цитротид на 6 ден от стимулацията.
ЛХ (8 ден) - 1.4
ЛХ (10 ден) - 1.06


Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: LH при къс протокол
« Отговор #7 -: Октомври 01, 2008, 14:37:31 pm »
 :bighug:
« Последна редакция: Октомври 01, 2008, 14:40:12 pm от Zvezdichka »
Re: LH при къс протокол
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2008, 15:06:18 pm »
Хм... аз пък не съм с поликистоза. Но, да - високото ЛХ е причина за кофти яйцеклетки, така е. Не знам дали уринарният препарат в случая е повлиял, може и да си права.

Евро, мерси за инфото!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: LH при къс протокол
« Отговор #9 -: Октомври 04, 2008, 13:15:56 pm »
С малко закъснение да се включа и аз.
Цитротид от 7ми ден на стимулацията.На този ден ЛХ ми беше доста висок,но на следващия ден беше паднал от Цитротида.
ЛХ 5 ден - 1,96
ЛХ 7 ден - 8,05
ЛХ 8 ден - 1,48
ЛХ 9 ден - 0,27
Re: LH при къс протокол
« Отговор #10 -: Октомври 04, 2008, 14:43:19 pm »
Благодаря ти, че се включи в темата, elliq!  :)
След пункцията какво ти бяха казали за яйцеклетките, добри ли са били? Как бяха ембрионите?
Не знам, но колкото повече се ровя и чета, толкова повече се убеждавам, че именно високото ЛХ по време на самата стимулация е причина за неуспех.  :(
А има ли момиче успешно забременяло с високо ЛХ по време на самата стимулация?
*
Re: LH при къс протокол
« Отговор #11 -: Октомври 05, 2008, 12:40:19 pm »
Имах 17 яйцеклетки,от които една по-малка.Оплодиха се всички.В деня на трансфера(3ти)имахме 9 хубави ембриона.3 ми върнаха,останалите ги замразихме.
Успех Звездичка!
ЛоШо качество на яйцеклетките?!
« Отговор #12 -: Октомври 14, 2008, 17:08:11 pm »
Момичета, интересува ме има ли някоя от вас с подобен проблем:

Реагирам добре на стимулация (2 амп. меногон=13 яйцеклетки), обаче имам лоШа квота при оплождането: 5-6 само. До бластоцист стигнаха последният пьт само 2! Лекарят ми твьрди, че всички останали иЗследвания са ми добри и че очевидно качеството на яйцеклетките ми е много лоШо. той беШе и много песимистичен по отноШение на бьдеЩи опити...а аЗ сьм на 34 години  и сьм "всьЩност" с тубарен проблем... :(

как реагират ваШите лекари на такьв проблем? и има ли момичета успели да Забременеят с подобна диагноЗа?

искам все пак, преди да иЗпадна в ТОТАЛНА паника, да раЗбера дали има смисьл от нея! :oops:

благодаря предварително!

поЗдрави на всички "опитваЩи" и раЗбира се на успелите :D
Re: ЛоШо качество на яйцеклетките?!
« Отговор #13 -: Октомври 14, 2008, 20:36:46 pm »
За лошите яйцеклетки хипотезите са 2 /доколкото съм чела и знам/:
1. ако генетично са заложени такива, т.е. жената е родена с такива яйцеклетки.
Аз си го обяснявам като проблем с ДНК-то или нещо от този род, но това се случва изключително рядко.
2. При недобре направена стимулация. Тук може да е проблем високото ЛХ по време на стимулация и яйцеклетките да презреят и да не са добри, упореба на уринарни препарати и други "тънки" моменти около стимулацията.
Съществува и мнение, че с напредването на възрастта на жената и яйцеклетките и не са добри, но според мен по този въпрос може доста да се поспори /освен случаите при жени над 45 години/.

В твоя случай, след като си имала бластоцисти, смятам, че нямаш основания за притеснение. Може би това, че си стимулирана с меногон е една основетелна причина за не толкова добри яйцеклетки. Надявам се да съм ти била полезна.
Re: ЛоШо качество на яйцеклетките?!
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2008, 11:57:39 am »
РаЗбира се че много ми помагаШ, ЗвеЗдичка! :bighug:

аЗ сьЗнавам, че имам проблем с яйцеклетките вследствие на операция За "обелване на яйчника" - имах ПКЯ и в далечната 1992 нямаШе други реШения на тоЗи проблем. Но имам 2 опита с по 13 иЗвадени яйцеклетки и при 1вия опит имах 2 бластоцисти, както четири ЗамраЗени...е, да нямах имплантация :(

вчера обаче ужасно се стреснах - лекарят ми каЗа, че сьм едва ли не За донорска яйцеклетка  8O Дори не ми предложи да ми коригира препарата (а аz сьЩо като теб сьм чела че в случаи като моя се препорьчват синтетичните препарати като гонал и пурегон) или пьк да сменим протокола. Мисля, че някои лекари не желаят да се Занимават с трудни пациентки, ЗаЩото те само им раЗвалят квотите на успеваемост :?
Re: ЛоШо качество на яйцеклетките?!
« Отговор #15 -: Октомври 15, 2008, 12:12:59 pm »
Според мен е време да смениш клиниката и да потърсиш мнения и на други специалисти.
Съмнява ме на твоите 34 години да си за донорска програма, а дори и да се окаже това/което според мен няма да стане/, е добре да се сондират повече мнения на специалисти.
Обелването на яйчника - фенестрацията не е причина за лоши яйцеклетки, а за лош отговор при стимулация, т.е. малък брой яйцеклетки. Поликистозата може да е причина за  недобри яйцеклетки, но при една добре направена стимулация се преодолява и този проблем.
Аз лично доста се рових в чужди сайтове за проблема с яйцеклетките и причините, защото при последния си опит ми казаха, че не са били добри. Също като теб съм с поликистоза.
 
*
Re: ЛоШо качество на яйцеклетките?!
« Отговор #16 -: Октомври 15, 2008, 12:53:20 pm »
И моето мнение е че трябва да се обърнеш и към друг лекар,аз имам твоя проблем и такава операция ми направиха 2005г  8O.В София ми казаха,че това е подсъдимо,ама то минало вече и да се ядосвам...
При мен също е така вадят много яйцеклетки като брой,а после малко ембриончета,последния път дори бяхме замразили,но при размразяването не оцеляха и моя док каза,че трябва да направим имун.и генетични и-я.
Така,че моя съвет е ако не си правила такива направи.
Успех!

Re: ЛоШо качество на яйцеклетките?!
« Отговор #17 -: Октомври 15, 2008, 13:26:06 pm »
Благодаря ви много, момичета!

Направо ми просветна, като Ви прочетoх постингите :bighug:

кьм смяна на клиниката вьрвят неЩата... имам и беЗ друго час при Стаменов преЗ ноември  :D
Re: ЛоШо качество на яйцеклетките?!
« Отговор #18 -: Октомври 15, 2008, 14:28:37 pm »
Лошия ембрион може да се дължи и на качеството на спермата. Имате ли проблем със спермограмата и правили ли сте SDI тест ?
Re: ЛоШо качество на яйцеклетките?!
« Отговор #19 -: Октомври 15, 2008, 16:02:43 pm »
Лошия ембрион може да се дължи и на качеството на спермата. Имате ли проблем със спермограмата и правили ли сте SDI тест ?

да Знам че и това може да е фактор...но спермограмата е добра. SDI нямаме, ЗаЩото в Германия не се прави (моля "германките" да ме поправят ако не сьм права).

но всяко едно мнение е от Значение, ЗаЩото помага да се нареди пьЗела на проблема :wink: така че благодаря :balk_21:
Re: LH при къс протокол
« Отговор #20 -: Октомври 16, 2008, 17:42:58 pm »
хмммм...ако я бях видяла таЗи тема, нямаШе да пускам "лоШо к-во на яйцеклетките?" преди два дни :oops: тя си е направо по темата :)

ЗвеЗдичка, твоите обяснения в горепосочената тема много ми помогнаха да схвана сьЩността на проблема и да Знам какво да тьрся иЗ нета. твоитe подоЗрения се потвьрждават от това което и аЗ намерих - високото ЛХ предиЗвиква преЗряване на ЯК.

давам пример с мен: при пьрвия in vitro опит ЛХ е било 3,5 и тогава имах най-добрите ембриони.

при следваЩия ми опит (при друг лекар) той реШи да опита мека стимулация с кломифен, която не даде реЗултат... при последваЩата ми стимулация (2 месеца след кломифена) с меногон реЗултата вече не беШе толкова добьр, както пьрвото инвитро...сега раЗбрах че кломифена МНОГО (много поВече от гонадотропините) покачва ЛХ-то :( и следователно тоЗи опит си е бил обречен.

препорьчват се в наШия случай гонал или пурегон, според случая и лекарска преценка комбиниран с микродоЗи луверис (тоВа е ЛХ ама много ниско доЗирано) и протокол с антагонисти. но от това което вие пиШете (евро и ЗвеЗдичка), мисля че сте на такьв.
моите реЗултати от ултрадьлгия протокол бяхa по-лоШи от кьсия (с агонисти).

elliq, а с теб какво става?
*
Re: LH при къс протокол
« Отговор #21 -: Октомври 17, 2008, 10:31:39 am »
Zvezdichka, само за статистиката:
първото ми инвитро-къс протокол
Orgalutran от 7-ми ден
LH 4-ти ден 0.23
LH 5-ти       0.36
LH 7-ми       6.85
LH 8-ми       0.49
LH 9-ти       0.6
ЗАБРЕМЕНЯХ, друг е въпроса, че беше извънматочна бременност тогава. Имах 17 яйцеклетки. Върнаха ми 4 ембриона, един се беше хванал близо до канала, който в последствие се отлепи и изпадна, и един в тръбата, след което се наложи лапароскопя. Замразихме 9 ембриона.
Дано съм ти била полезна!
Re: LH при къс протокол
« Отговор #22 -: Ноември 02, 2008, 19:28:46 pm »
Момичета имам въпрос относно ЛХ.Аз съм със поликистоза и ЛХ от последното изследване ми е 15.28 при реф.1.9-12.5.Тази седмица ще започвам стимулация на-вероятно по къс протокол защото нямам блокираща инжекция и док ме вика в началото на цикъла.Та искам да попитам това високо ЛХ не е ли проблем и може ли да провали нещата,как се процедура в такива случаи?

Re: LH при къс протокол
« Отговор #23 -: Ноември 02, 2008, 19:33:58 pm »
Не се притеснявай. Нали ще ти следят ЛХ-то по време на стимулацията. След като си по къс протокол ще ти включат цитротид или оргалутран, но е добре да напомниш на доктора си за високото ЛХ. 
Re: LH при къс протокол
« Отговор #24 -: Март 08, 2009, 15:57:45 pm »
 Здравейте! Днес ми е първи ден от МЦ (вчера само зацапване). От довечера започвам Пурегон за стимулация по къс протокол.
 Притесняват ме хормоните ми от днес:
 ЛХ 2 ,95 mlU/ml
 E2 66 ,g/ml
 Цетротид ще ми включат на 5 ден. ЛХ добре ли е като стойност ?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: LH при къс протокол
« Отговор #25 -: Март 08, 2009, 19:43:56 pm »
Здравейте! Днес ми е първи ден от МЦ (вчера само зацапване). От довечера започвам Пурегон за стимулация по къс протокол.
 Притесняват ме хормоните ми от днес:
 ЛХ 2 ,95 mlU/ml
 E2 66 ,g/ml
 Цетротид ще ми включат на 5 ден. ЛХ добре ли е като стойност ?
fatalwoman, а док ли ти каза откога ще ти включи Цетротид? Това е странно защото сигурно знаеш, че той се включва при пик на LH. Ето как стояха нещата при мен. Къс протокол от 3-ти ден на МЦ започвам с 3х75 Меногон. Хормони на 4-ти ден от стимулацията (6-ти ден от МЦ):
Е2 - 211
Pr - 1,62
LH - 1,23 - от същия ден включихме и Цетротида.

Re: LH при къс протокол
« Отговор #26 -: Март 08, 2009, 20:47:46 pm »
 А преди началото на стимулацията какви са ти били хормоните?
 Следвацщия ми преглед с хормони е на 5 ден и док. каза че евентуално от тогава ще включи Цетротид.
Re: LH при къс протокол
« Отговор #27 -: Март 08, 2009, 23:47:37 pm »
fatalwoman, и ЛХ-то и Е2 са добре. Твърде рано е да се притесняваш за ЛХ-то и евентуален пик, а и още повече, че на 5-ти ден ще ти включат цитротида.
Успех!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: LH при къс протокол
« Отговор #28 -: Март 09, 2009, 10:04:24 am »
А преди началото на стимулацията какви са ти били хормоните?
 Следвацщия ми преглед с хормони е на 5 ден и док. каза че евентуално от тогава ще включи Цетротид.
Не съм правила хормони преди това. Да, добре ти е каза, че евентуално ще е тогава още повече, че е видял базовите нива. Аз реагирах бурно  в началото на стимулацията и хормоните ми бързо се покачваха. Спокойно, за теб има време. Нали затова  всичко се следи.