0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« -: Септември 30, 2008, 13:30:05 pm »
Здравейте момичета,
Искам да попитам при вас как протича хранителния режим след трансфер на бластоцисти. Имате ли проблеми с ходенето до WC-то?   Имате ли сте препоръки от док. за специално меню и т.н.
При мен препоръката от док беше да хапвам повече белтъчна храна, яйца, мняко и месео. (Защо- не знам, при други момичета не съм чувала за такива указания.) Но дали заради спирането на цигарите или заради предимно белтъчната диета, ходенето по голяма нужда стана "като мечта" за мен. Да се ползва сена или други  слабителни лекарсва, мосля че не става, поне така четох из други теми във форума.  Сетих се, че имаше едно време едни свещички, които действаха мигновенно, някой знае ли дали са вредни или могат да се ползват.
*
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #1 -: Септември 30, 2008, 13:32:42 pm »
По-добре не рискувай с лекарства. Опитай със сушени сливи и кайсии и после чаша вода. Или прясно мляко с мед.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #2 -: Септември 30, 2008, 13:36:35 pm »
Не мисля че е добре да вземаш лекарства. Хапни си киви  или овесени ядки с мляко и пий повече течности, щом са ти препоръчали да хапваш повече месо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #3 -: Септември 30, 2008, 14:46:41 pm »
о, моля ти се - яж си нормално. ще ти се регулира стомаха и всичко ще се оправи.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #4 -: Септември 30, 2008, 14:55:27 pm »
Запека ти е от утрогестана, най-вероятно. Естествено няма да се спукаш от напъване, но пий повече течности и яж плодове.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #5 -: Септември 30, 2008, 15:36:11 pm »
При мен запека е голям проблем - провокира се от прогестероновите препарати.
Не ми помага никаква храна - единственото спасение е дуфалак.Изписан ми е от лекар които проведе инвитрото.Пробвай с различни храни, но ако  не помага можеш да се консултираш с лекаря си за дуфалак. По - принцип той е позволен и при бременност.
*
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #6 -: Септември 30, 2008, 15:49:52 pm »
Момичетата са ти изброили безобидните средства за подпомагане перисталтиката на червата, но ако и от тях нямаш ефект можеш да опиташ със свещичките EVA Q. Според упътването могат да се ползват от бременни. Аз лично с тях намирах облекчение докато бях на Утрогестан.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #7 -: Септември 30, 2008, 16:06:17 pm »
верно ли вагинално прилаган утрогестан може да повлияе перисталтиката? това за пръв път чувам и ми е малко странно как се постига като механизъм на действие.
аз съм употребила бая утрогестан, без никакъв такъв ефект...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #8 -: Септември 30, 2008, 16:20:59 pm »
пробвай с активиа на данон
По слънчевата страна на улицата
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #9 -: Септември 30, 2008, 16:25:47 pm »
верно ли вагинално прилаган утрогестан може да повлияе перисталтиката? това за пръв път чувам и ми е малко странно как се постига като механизъм на действие.
аз съм употребила бая утрогестан, без никакъв такъв ефект...
и аз се зачудих, че е от утрогестана ... досега си мислех, че запекът е вследствие инжекцията no spa, която бият преди трансфер :?
« Последна редакция: Септември 30, 2008, 16:31:36 pm от mmery »
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #10 -: Септември 30, 2008, 16:30:46 pm »
и с утрогестан и с дуфастон резултата е адски запек.В момента в който ги започна и се почва.
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #11 -: Септември 30, 2008, 17:32:15 pm »
Пробвай лъжица смляно ленено семе с кисело мляко. Друго средство е разтворена лъжица мед в топла вода сутрин на гладно.
*
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #12 -: Септември 30, 2008, 19:29:31 pm »
пробвай с активиа на данон

На мен лично активията хич не ми действа.
И аз имах същия проблем след трансфера.  :(

Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #13 -: Септември 30, 2008, 20:12:25 pm »
Лененото семе е противопоказно при бременост,така че би трябвало да се избягва
*
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #14 -: Септември 30, 2008, 20:14:57 pm »
Незнам от какво е момичета но след пункция съм ве4е трети ден и направо ще се пръсна  8O толкова ме боли и е надут, че не знам какво ще става пък след трасфера.....  :x
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #15 -: Септември 30, 2008, 20:18:34 pm »
След трансфер ми е изписван 2х3, вероятно високата доза забавя перисталтиката на дебелото черво. Казват че резорбацията през влагалището е по-голяма, от оралния прием.
В Гърция за целта изписват глицеринови свещички.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #16 -: Септември 30, 2008, 20:24:42 pm »
Да аз съм трети ден на дозата 3*2 Утрогестан и явно е от него.....  :?
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #17 -: Септември 30, 2008, 21:27:58 pm »
Момичета,
Днес не издържах и звъннах на док., станах като домат червена докато си задам въпроса :oops: :oops: :oops:, но при толкова издут корем... не издържах. И док. препоръча сироп Лактолоза.
Така, че ето още един вариант, който може да помогне.
Мерси и за вашите препоръки!!! Хубавото на форума е, че точно когато си помисля че само аз нещо не съм нормална, виждам че и при други има същите дертове.
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #18 -: Септември 30, 2008, 21:48:27 pm »
Дуфалака е сироп лактолоза.При мене е много ефективен.Дано да ти помотне.
*
Re: ХРАНЕНЕ И ХОДЕНЕ ДО....СЛЕД ТРАНСФЕР
« Отговор #19 -: Септември 30, 2008, 22:04:57 pm »
Не съм чела цялата тема, но бързам да отговоря, може и да се повтарям.
Киви и прясно мляко с мед сутрин на гладно. И много ви се моля - внимателно с билките някои предизвикват контракции.