0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Хуморален имунитет
« -: Февруари 15, 2006, 21:38:13 pm »
Здравейте!
Някой може ли да ми каже каква информация ще получа от изследванията за хуморален имунитет IgG, IgA,IgM, C3 и C4. Направих ги в Плевен, но още нямам тези резултати.
Благодаря ви!
*

    borovinka

  • *
  • 1118
  • таЙалеЩ на кълГо...
Re: Хуморален имунитет
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2006, 00:26:31 am »
Цитат на: didiA
Здравейте!
Някой може ли да ми каже каква информация ще получа от изследванията за хуморален имунитет IgG, IgA,IgM, C3 и C4. Направих ги в Плевен, но още нямам тези резултати.
Благодаря ви!


Има клетъчен и хуморален имунитет. Хуморалния се отнася до течностите в организма (кръв, лимфа, тъканна течност) и осъществява имунен отговор чрез изработване на антитела.
 
Доц. Конова най-точно би ти обяснила, питай я!
*
Хуморален имунитет
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2006, 01:10:59 am »
Благодаря ти, Боровинка!
Д-р Конова ми прати резултатите по ел.поща и там тези резултати не фигурираха. Когато отидох на консултация, не ми спомена нищо за тях, а и аз не сетих да попитам и си мислех, че трябва да ги чакам от генетиците. Съвсем се обърках с тези изследвания в Плевен - кой какви изследвания ни направи и защо, кашата в главата ми стана голяма.
Всъщност  тези изследвания показват отговор чрез изработване на антитела срещу какво?
Благодаря отново!
*
Хуморален имунитет
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2006, 08:13:28 am »
Диди, задай си въпросите на доц. Конова :-)
Най-вероятно притесненията ти са напразни. Ако има някакъв проблем (резултати на гранична стойност или не в норма), докторката ги отбелязва с червен шрифт, няма начин да не ги забележиш! Освен това в email-а има изричен коментар на резултатите , препоръки (ако са необходими) и насоки за консултация.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Хуморален имунитет
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2006, 08:35:16 am »
Цитат на: didiA
Благодаря ти, Боровинка!
Д-р Конова ми прати резултатите по ел.поща и там тези резултати не фигурираха. Когато отидох на консултация, не ми спомена нищо за тях, а и аз не сетих да попитам и си мислех, че трябва да ги чакам от генетиците. Съвсем се обърках с тези изследвания в Плевен - кой какви изследвания ни направи и защо, кашата в главата ми стана голяма.
Всъщност  тези изследвания показват отговор чрез изработване на антитела срещу какво?
Благодаря отново!


не са фигурирали, защото вероятно не ти ги е пуснала за изследване! това са си имунологични изследвания, не ги чакаш от генетиците. те са показателни за общия имунологичен статус на организма. не е нужно вероятно да се пускат на всеки. на мен, например, ми ги пускаха, но аз имам фамилна анамнеза на автоимунни заболявания, освен това самата аз имам вече едно такова.
така че, довери се и не се шашкай прекалено.

и нали знаете - не си менкайте диагнозите, ей! ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Хуморален имунитет
« Отговор #5 -: Февруари 16, 2006, 19:43:12 pm »
Благодаря ви за успокоителните думи, но аз тези изследвания си ги платих, дори ми дадоха едно листче с наименованията им, ако мога да си взема направление за тях от личния лекар.
Явно ще трябва да ги потърся от д-р Конова.
Иначе имам доста червени отметки:
- Анти-b2GPI-IgG   - 15.9  /полож.>8/
- Анти-b2GPI-IgM   -  6.7  /гран.5-8, полож.>8/
- Хламидия IgA      -  3.3  /N<1.1/
- TSH                     -  3.2  /0.25-3/
- FT4                      -  0.4  /0.8-2.0/
- Анти-TPO             -  2.03 /полож.>1.1/.
Казаха ми, че трябва да направя контролно изследване след 6 седмици, да направя УЗИ на щит.жлеза и препоръчаха вливане на имуновенин и 10-дневен курс с Доксициклин /за хламидиите/ преди АРТ-процедури.
Може би ендокринолога трябва да ми изпише нещо за щитовидната жлеза? За антителата засега не ми изписаха нищо - нито аспирин, ни нещо друго, може би след контролните изследвания?
Не мога да разбера това IgA за хламидията какво показва, според лекарката показва активна инфекция, а при вас изследват IgG и IgM?
По маркерите за хуморален имунитет може ли да се съди за наличие на антитела или активна инфекция от рубеола, токсоплазмоза и т.н., или това са съвсем различни неща? :oops:
Благодаря за всички съвети и мнения!.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Хуморален имунитет
« Отговор #6 -: Февруари 16, 2006, 20:08:30 pm »
о, ако са ти ги пускали тези неща за хуморалния имунитет, вероятно поради някакво объркване не си ги получила, пиши на доц.Конова и я попитай!
те се и поемат от касата, точно така. не знам дали от техните стойности може да се съди за наличието на активна инфекция, четно казано...

колкото до терапията, вероятно ще изчакат контролното повторно изследване и тогава ще ти я определят. всъщност, те са ти препоръчали вече нещо за антителата - въпросното вливане на имуновенин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Хуморален имунитет
« Отговор #7 -: Февруари 16, 2006, 21:52:19 pm »
Много ви благодаря за отговорите! :D
Желая ви много късмет, на Джам - след трудния път, който е извървяла, скоро да гушне едно сладко бебче!!!
Хуморален имунитет
« Отговор #8 -: Февруари 19, 2006, 00:34:52 am »
След като Хламидията ти е положителна трабва да започнех лечението по възможност веднага, а не преди арт както си го написала.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]