0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #100 -: Октомври 02, 2008, 16:21:43 pm »
Така наричат разни дейности - вгнездяването например е на фигурките в дървения пъзел или формичките (кръг, квадрат) по местата им. Низането - примерно топчета с дупка да се нанизват върху пръчка. Явно така им е било заложено в прословутото ръководство.
Стефи, толкова зле е, много съм разстроена :(
Свекървата едва вчера видя за какво става въпрос. Яслата е в друг корпус и не беше се качвала дотам. И на нея някои неща й направиха неприятно впечатление.
Ще го пусна от понеделник, а ще търся паралелно и друг вариант.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #101 -: Октомври 02, 2008, 16:28:56 pm »
ultra, мерси за пояснението. ама това, предполагам, Симеон отдавна го прави у дома?

иначе, разбирам потреса ти, но положението е почти същото във всички държавни заведения, както чета. някъде има по-амбициозни директорки и родителски настоятелства, които оправят нещата като материална база, но ранното вземане на децата - за това всички от мамата пишат. то не става дума за кариера, егати, а за трафик. като работиш в центъра, кога да си тръгнеш от работа, че да стигнеш в 5 часа на другия край на града?

телевизори имало на много места, аз съм ужасно против - дано да няма при нас.броят на децата навсякъде е такъв и по норматив се падат по 1 леля и 1 сестра на 20 деца.
дворът на нашето ОДЗ е окосен и поддържан, но също няма люлки и пързалки. питах директорката защо - махнали ги, че били опасни. мислех да предложа да закупим една пързалчица, ама ще видя дали има навити родители - това е много важно.

следобед е ясно че не ги извеждат, но явно и сутрин не го правят. при нас ми казаха, че ги извеждали, но като отидох оня ден в 11 часа, те си бяха вътре - а навън беше ярко слънце. това ми е голяма мъка. уж избрах държавна ясла едва ли не само заради големите дворове...

абе ще пиша и аз саги другата седмица, ще видим.

но се учудвам, че са те пуснали вътре при децата. мен не ме пуснаха, за да не се разстройват децата и да плачат за мама.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #102 -: Октомври 02, 2008, 16:38:00 pm »
Нашата ясла-държавната, която ми е на 1 мин. път е нещо подобно на описаната от теб, но за капак няма и двор, та поради тази причина изобщо не си направих дори труда да си подам молба там.
Незнам дали е по-добре в частните, но поне това което описваш го няма. Имаме 3 жени на 10 деца, извеждат ги при всеки възможен момент, тази седмица са по цял следобед навън, двора е с хубави нови играчки, обезопасен, НЯМАТ ТВ, Деси знае над 10 песнички, снощи ни показваше как се играе и танцува на "балона се надува..." като я знае цялата без съпровод, щото аз не я знам :oops: и т.н.
Да, таксата си е цифра, но аз предпочитам детето ми да ходи с желание, да се забавлява, да е добре гледано, след като аз нямам тази възможност през деня. Не мога, прото няма начин да направя компромис точно с нея :?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #103 -: Октомври 02, 2008, 16:56:30 pm »
но се учудвам, че са те пуснали вътре при децата. мен не ме пуснаха, за да не се разстройват децата и да плачат за мама.
може би защото беше след 5 часа и вече ги взимаха децата, а и свекървата им е колежка...

Симеон с ръцете е много добър, ама изостава по други параграфи, затова държах на внимание и занимания. Ще ида утре сутринта да видя как е.
А, за водата забравих - дава се само в 10.30 и след следобедния сън 8O Симеон е като жаба, абсурд да пие толкова малко и то само от чаша (шишета не позволяват).


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Фуси

Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #104 -: Октомври 02, 2008, 17:01:41 pm »
Малиииии Анко, много гадно звучи...незнам какво да правиш, но си мисля, че в частна ясла няма да имаш проблем да го запишеш.
Иначе аз съм напълно наясно, че още от самото начало, разбирай детска градина, образованието на децата ни си е наше лично дело. Хич и не трябва да разчитаме на учителките. Да вгнездяват (да им имам термините, песнички, стихчета - ние сме си отговорните, ако в училището нещо направят - берекет версин. Гадно е, така е, обаче е факт

Това е пошението


Фуси е, да не се чудите...
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #105 -: Октомври 02, 2008, 17:06:25 pm »
Е това за водата и някой друг го беше писал, неможе да е истина просто :x
все пак това е ясла, как ще искат да може да пие от чаша, като взимат деца на 10м., айде моля ти се, безобразие.
Виж к'во, вземи си проучи частните ясли около вас и не си прави експерименти с детето, там поне от каквото си пие от това, и когато си поиска тогава.
Деси като тръгна пролетта като й се пиеше вода казваше "иа-иа-иа" ревеше като магаре, та каките много се забавляваха с нея и сигурно са й давали през 5 мин. само, за да им мучи :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #106 -: Октомври 02, 2008, 17:14:24 pm »
не си мислете, че думата "частна ясла" автоматично означава рай...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #107 -: Октомври 02, 2008, 17:26:27 pm »
така е, както съм написала и по-горе, незнам дали е по-добре, нямам база за срванение, просто описвам как е в нашата :wink:
има и прекрасни държавни, стига да ги намериш и да не са в Люлин 18, например :P
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #108 -: Октомври 02, 2008, 18:05:29 pm »
Привет сладурки

Ние с мойта мома днес цял следобед се вяхме на есенния панаир тук в Пловдив.Какво да ви кажа обрахме де що можеше балони събрах скромните 17.Много беше доволна.Да обаче във небето са пуснали рекламни големи балони и мойто момиче като ги видя и пощръкля ,така се разстрой,че неможе да ги пипне и настана рев,та се изнесохме на бегом,след което му дръпнахме един сън от час и половина.

За яслите и градините още не съм се сблъскала директно,макар че знам в коя ясла ще ходим но вътре не съм влизала,от приятели знам,че това с ДВД-итата и гледането на филмчета е станало класика по яслите и градините.Явно така персонала не се натоварва.Нещо което аз въобще не подкрепям.Съседката ми работи в бъдещата ни ясла и ще взема да я поразпитам.Тя има внуче и сега я няма но както се появи ще я разпитам.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #109 -: Октомври 02, 2008, 18:13:04 pm »
Виждам, че обсъждате забавленията- уолкъра на Чико все още е на почит, активна гимнастика не взехме навремето, защото ни подариха една на Канпол, но за второто бебе ще се поправим. Много се занимава с кубчета с отвори за различни по цвят и форма фигурки, а напоследък е фен на книжките "Първи стъпки"- учим животните в несвяст, правим си колекция, вече имаме 4 книжки, не че не се повтарят животните в тях, но още с отварянето на очите и отгръща книжлето. Същото така една кола - ride on на kiddeland с мотиви от Немо. Интересно й е да пише, с химикали, с пастели- със всичко. Мисля днес да мръднем до Хипо да й потърся малка масичка, че залягва по паркета да пише милото. Като цяло си се заиграва, много обича да си разхвърля всички плюшени играчки и да се хвърля сред тях- голям кеф пада, отскоро разбрахме що е то да скачаш на легло- изобщо като всяко дете де.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #110 -: Октомври 02, 2008, 20:46:31 pm »
Здравейте мами,
От извесно време чета и тази тема. След 2 месеца ще се преместя при вас.  :D

Относно магазинчето за което SIA пише е ново от 2 седмици и наистина има интересни неща. Днес купих на бебка няколко чифта чорапки от там :-)

Четейки предишните теми и тази разбирам че някой от вас живеят в този район.
Офиса ми е в Красно село, а в момента живея в Павлово.
Интересувам се от педиатър в района и по точно 20 Поликлиника.
Ако можете да препоръчате някой, една колежка ми препоръча д-р Илиева.
Намерих тема тук във форума и разбрах че била доста натоварена.
Благодаря предварително.


*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #111 -: Октомври 03, 2008, 08:37:12 am »
По въпроса за частната ясла, и аз съм за, но таксата там е поне 400лв, нали. Е, не мога да плащам 800лв. на месец.  :? Определено там е плюс, че са малко деца с повече какички. Познато дете ходи в една къща в Драгалевци, а майката дори му носи храната за през деня. Мисля, че не се води ясла за това е така.
Защо да не ги учат в държавните на танци, песни и т.н. Моята племенница научи много неща. Според мен си е до късмет да случиш на персонал. В нашата ясла ще видя как е на пролет, но били също 30 деца с една леля и едно мед. лице  :?.
Успех на Марти с първия учебен ден.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #112 -: Октомври 03, 2008, 09:41:34 am »
За съжаление е така Каси, 400 лв. е таксата, но в нашата си има храна, само ако детето е алергично или яде определени неща само можеш ти да му носиш готвена за през деня. При нас за второ дете, или както сте вие двама, правят 35 % отстъпка, но все пак си е гояма сумата, която трябва да плащаш.
Да не си помислите, че съм някоя маниачка, просто ако имах хубава държавна ясла в квартала, отговаряща на изискванията ми нямаше да се замисля дори за частна, но нямаме :? За сметка на това имаме хубава ЦДГ и ще се борим догодина за там :)
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #113 -: Октомври 03, 2008, 09:55:32 am »
Момичета, някой да е лекувал от вас стрептококи в носа :(. споделете лекарите в София как процедират.Тук обиколих доста лекари и вече съм с един арсенал от рецепти от различни доктори - различни естествено.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #114 -: Октомври 03, 2008, 10:16:46 am »
АБ за всички в обкръжението които имат, нищо друго...
Деси имаше миналата година, след насложени няколко вируса, и течащ нос в просължение на 3 седмици, излезе + посявка на стрепрокок пнеумоние, педиатърката изписа АБ и посявка за нас с баща й, ние също имахме, само че нашите бяха резистентни на друг АБ, а аз надрусах и бабата и дядото за всеки случай :wink:
Не се шашкай не е толкова страшно, важното е че сте го хванали и трябва да се излекува, 10 дни АБ, пак посявки и така...
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #115 -: Октомври 03, 2008, 10:32:07 am »
Стеф и Бърди ми казва така ама тук не пишат АБ за такова нещо.
и 10 дена дава АБ така li.после пусна мб и излезе отрицателна
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #116 -: Октомври 03, 2008, 10:39:18 am »
Ние вчера сложихме първа доза "Превенар". Личната каза да сложим компрес от мед и сода за хляб, ако стане бучка 8O Е, днес имаме зачервена бучка колкото фъстък. Вие слагахте ли някакви компреси :?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #117 -: Октомври 03, 2008, 10:44:42 am »
Оставих го тази сутрин. Ще си го взема към 12. Влезе с голямо желание, дано се чувства добре, за разлика от майка си :lol:
Стефи - и там детската градина е добра. Работят по различни проекти, имат доста допълнителни занятия. Естествено, продължавам да преслушвам частните, ама засега без успех.
Току-що ми докладваха - не е ял, не е плакал, играе си :wink: Не му дават да си играе с количките, че били само 4 и нямало за всички момченца 8O Ще събера низвергнатите от вкъщи и ще им ги занеса там.
Миналата година са имали педагог в яслата, работили са по някаква програма, ама сега няма. То и половината персонал напуснал заради новата директорка.
Как да е, стига с моите оплаквания :D

За игра - камиончета и коли, мозайка, книжка с пъзел, строител, една кола за яздене с всякакви звукови ефекти, един волан със звуци и вибриране, ето тази маса също:

Сега трябва да избираме играчки за рожден ден и съм затруднена. Определено не откривам почти никакви развиващи играчки.
Ето тези например ми харесват:
http://www.kidoh.de/multi-wasserspiel-rot-10-teilig/index.html?b=715793
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2674710
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2634534
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2711307
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2657941
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2333022
http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2636098

Хайде да се комбинираме за някой сайт за коледните подаръци, а :D
Ние вчера сложихме първа доза "Превенар". Личната каза да сложим компрес от мед и сода за хляб, ако стане бучка 8O Е, днес имаме зачервена бучка колкото фъстък. Вие слагахте ли някакви компреси :?
Как мед и сода 8O Бих сложила компресче с риванол на детето. Бързо минават, не се притеснявай.
Симеон нямаше никаква реакция от Превенара, хем при по-големи има опасност от повече странични ефекти.

Извинете за дългия постинг :P


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #118 -: Октомври 03, 2008, 10:50:53 am »
Здравейте мами,
От извесно време чета и тази тема. След 2 месеца ще се преместя при вас.  :D

Четейки предишните теми и тази разбирам че някой от вас живеят в този район.
Офиса ми е в Красно село, а в момента живея в Павлово.
Интересувам се от педиатър в района и по точно 20 Поликлиника.
Ако можете да препоръчате някой, една колежка ми препоръча д-р Илиева.
Намерих тема тук във форума и разбрах че била доста натоварена.
Благодаря предварително.

Нашата педиатърка е д-р Тотева от 20 ДКЦ.Доволна съм от нея.Мисля,че записва нови дечица.

Ох,като ви чета за яслите ми се вижда много страшно положението.Ние имаме още време ,но от сега ме хваща шубето.
Re: По здрава и по слънчева седмична тема 29.09 - 05.10.2008 г.
« Отговор #119 -: Октомври 03, 2008, 10:56:29 am »

Ние вчера сложихме първа доза "Превенар". Личната каза да сложим компрес от мед и сода за хляб, ако стане бучка 8O Е, днес имаме зачервена бучка колкото фъстък. Вие слагахте ли някакви компреси :?
Как мед и сода 8O Бих сложила компресче с риванол на детето. Бързо минават, не се притеснявай.
Симеон нямаше никаква реакция от Превенара, хем при по-големи има опасност от повече странични ефекти.

Извинете за дългия постинг :P
Тя точно за риванола и спирта каза, че неутрализирали ваксините 8O То не, че й имам някакво доверие... За първи път слага "Превенар" на някого.