0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Предстоят ми изследвания в Плевен
« -: Септември 26, 2008, 19:32:29 pm »
Здравейте момичета!
Пациент съм на д-р.Катя Тодорова,която ме упътва към Плевен при доц.Конова за още изледвания,тъй като съм с 1 неуспешно ин-витро и неуспешен трансфер на ембриони.
Записах час за консултация на 29.09.2008г следобед,но вероятно ще стигна сутринта в Плевен и ще мина първо да ми взимат кръв за изследванията написани от д-р.Тодорова.Тя ми даде да си изследвам :
-генет. ф-ри. за вродена тромбофия ;
-LW-Tr-агрегати, ако правилно съм разчитала.....
В момента съм на лечение с:
-неофолик -0,4мг/ ден;
-аспирин протект - 1/ден;
-лимфомиозот - 3 пъти х 10 капки / ден;
-метформин 500 - 1/2 т./ ден;
-селеногин -1/ ден.
Въпросът ми е : Трябва ли да спирам приемането на медикаментите преди изследванията и с колко време преди взимането на кръв?
Благодаря предварително за отговора!
*
Re: Предстоят ми изследвания в Плевен
« Отговор #1 -: Септември 26, 2008, 21:12:15 pm »
Здравей, Ваня! Съжалявам, че не мога да ти помогна - дано се включат други момичета. Аз правих изследванията си няколко дни преди да започна лекарствата, които са почти същите, като твоите. Моят съвет е да звъннеш или в клиниката, много са любезни и предполагам, че ще ти отговорят, или директно на твоята лекарка - д-р Тодорова. Успех!

Re: Предстоят ми изследвания в Плевен
« Отговор #2 -: Септември 27, 2008, 20:09:38 pm »
все пак благодаря ти Душка!
Можеш ли да ми напишеш колко струваха тези 2 изследвания,защото аз не ги намерих в техния ценоразпис ,а ми е неудобно да питам :oops:...
На теб кога ти казаха,че ще ти са готови резултатите?
Re: Предстоят ми изследвания в Плевен
« Отговор #3 -: Септември 27, 2008, 23:15:42 pm »
Здравей,резултатите от генетичните изследвания по принцип са постоянна величина и не се повлияват от медикаменти.А що се отнася до второто изследване ,ако това е агрегация на тромбоцитите,доколкото знам евентуално отношение може да има аспирина.Но дали и доколко би повлиял най-добре се консултирай в клиниката.     
*
Re: Предстоят ми изследвания в Плевен
« Отговор #4 -: Септември 28, 2008, 12:09:12 pm »
Извинявай, Ваня, че не ти отговорих веднага! Защо те е срам да звъннеш и да питаш? На мен ми бяха назначени много изследвания, повечето имаха цени и ги пресметнах. Само това изследване за тромбофия - 4 генни мутации или нещо подобно (срам ме е, но не го запомних точно, а листа изпратих на доц. Конова  :oops:) не намерих, обадих се и питах - струва 95 лв. Общо изследванията ми излязоха 330 лв + разходите за куриер и други. Казаха ми, че ще бъдат готови след около седмица и ще ми изпратят заключението.

Re: Предстоят ми изследвания в Плевен
« Отговор #5 -: Септември 28, 2008, 16:07:27 pm »
благодаря и на Tortilla Flat. Ами не знам ,какво е това агрегация на тромбоцити или какво означава "LW" :oops:,но си спомня,че д-р.Тодорова се изрази така:"едно генетично и едно имунологично изследване"...то е ясно кое е генетичното ,но пак другото какво означава и заради какво искат да го изследвам?
Ако някой е правил тези 2 изследвания ,моля да ми поскаже малко какви са били последиците и заради какви др.фактори спрямо здравословната картинка са били насочени към тези 2 изследвания.Иначе НК клетките не са мн.увеличени-резултатът ми е 12%...
Иначе аз съм с Хашимото и доста високи ТАТ и МАТ....и останалите хормони в норма .
На ПКК винаги с идеален хемоглобин между126-135 ,но винаги и близо до горната част или над нея на Plt (трoмбоцити)368 x10^9/L   130-360 като в последната ми ПКК :(
Имали някой случай подобен на моето ,за да си разменим инфо?
Re: Предстоят ми изследвания в Плевен
« Отговор #6 -: Септември 28, 2008, 16:09:59 pm »
Извинявай, Ваня, че не ти отговорих веднага! Защо те е срам да звъннеш и да питаш? На мен ми бяха назначени много изследвания, повечето имаха цени и ги пресметнах. Само това изследване за тромбофия - 4 генни мутации или нещо подобно (срам ме е, но не го запомних точно, а листа изпратих на доц. Конова  :oops:) не намерих, обадих се и питах - струва 95 лв. Общо изследванията ми излязоха 330 лв + разходите за куриер и други. Казаха ми, че ще бъдат готови след около седмица и ще ми изпратят заключението.
благодаря ти за отговора :)
Желая ти успех! :goodluck:
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Предстоят ми изследвания в Плевен
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2008, 21:54:12 pm »
Д-р Конова и д-р Тодорова ще правя безплатни консултации в Пловдив на 9.11. Записване на телефона в Плевен.
Re: Предстоят ми изследвания в Плевен
« Отговор #8 -: Октомври 13, 2008, 11:49:44 am »
Д-р Конова и д-р Тодорова ще правя безплатни консултации в Пловдив на 9.11. Записване на телефона в Плевен.
благодаря mira_mimi :)
Аз вече съм пуснала изследванията в Плевен ,като ходих лично до там и даже се консултирах и с доц.Конова.
Сега чакам резултатите,които ще ми бъдат пратени по електронната поща заедно с заключението направено от доц.Конова :)
Иначе аз си ходя в София при д-р.Тодорова.И двете са изключително приятни жени и ми действат успокояващо :lol:
ей,дано ми помогнат,защото засега другите се оказа безпомощни :?