0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Лаборатории Русе - мнения?
« -: Септември 26, 2008, 11:07:12 am »
Привет!!!! Момичета, бихте ли споделели мнения за лабораториите в града ни, изследващи цитонамазки. В "Здраве" ми изкараха, че е атрофична, т.е. вече трява да съм в критическата възраст.  8O
Re: Лаборатории Русе - мнения?
« Отговор #1 -: Септември 26, 2008, 11:19:15 am »
Аз в "Здраве" съм правила цитонамазка, резултатите ми не са обезпокояващи. Там съм правила и почти всички други изследвания в годините.
В "Бочковар" съм пускала щитовидни и полови хормони.Според Славчева, в тази лаборатория тестовете са по-чувствителни и тя ме изпрати там.Незнам дали изследват цитонамазки обаче.
Не съм правила изследвания едновременно в 2 или повече лаборатории, за да сравнявам след това резултатите.
Дано да се включат и други момичета.

 
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Лаборатории Русе - мнения?
« Отговор #2 -: Септември 26, 2008, 12:12:14 pm »
40 дни след раждането моята беше; атрофична цитонамазка от междинни, парабазални и базални плоски епителни клетки. малко левкоцити. ниско естрогенно ниво.
заключение; РАР-1
правена е в "Здраве".
Ползвам основно "Здраве", защото ми е по-удобно да си проверявам резултатите.
*
Re: Лаборатории Русе - мнения?
« Отговор #3 -: Септември 26, 2008, 12:55:39 pm »
аз мога да кажа кои лаборатории НЕ ползвам. Тази която е в стоматологията и на 4 ет в поликлиниката.Лекари са ми казвали да не ходя в тези двете.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Лаборатории Русе - мнения?
« Отговор #4 -: Септември 26, 2008, 12:58:17 pm »
аз мога да кажа кои лаборатории НЕ ползвам. Тази която е в стоматологията и на 4 ет в поликлиниката.Лекари са ми казвали да не ходя в тези двете.
Точно централния пункт на "Здраве" е в стоматологията.  8O
« Последна редакция: Септември 26, 2008, 12:59:50 pm от chibi »
*
Re: Лаборатории Русе - мнения?
« Отговор #5 -: Септември 26, 2008, 15:01:33 pm »
и аз там ходех точно в централния, но имам два гафа вече и повече не рискувам.
и двата са свързани с изследвания около малката.педиатърката ми е казала, да не ходя там.може да е било инцидентно, не мога да твърдя, че постоянно грешат.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Лаборатории Русе - мнения?
« Отговор #6 -: Септември 26, 2008, 15:15:29 pm »
Чиби,
и аз последния път, като Капка любов, ходих в "Бочковар", защото д-р Славчева ме прати там да пускам хормонални. По нейно мнение "лаборатория Здраве можело да се окаже болест." Това ми каза д-р Славчева.

Иначе, и аз преди все в "Здраве" съм ходила. Правила съм цитонамазка там. Беше преди година и половина-две - нямаше проблем.
Сега предстои на малката да пускам изследвания, та май ще отидем в Бочковар. (всъщност, тя, самата лоборатория май имаше някакво друго име, а Бочковар е фамилията на докторката там.) Но и там можеш да си провериш по интернет резултатите.

Но "Здраве" е доста прехвалена, даже две мои познати си пускат хормонални там и с готовите резултати отиват в Плевен.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Лаборатории Русе - мнения?
« Отговор #7 -: Септември 26, 2008, 16:18:00 pm »
Аз си пуснах 2 цитонамазки при тях през около 3 седмици. Първата беше с PAPII под въпрос, а втората атрофична. Поне потвърдиха добрия РАРІ. Цялата одисея беше заради кървящата раничка. А в онкодиспансера някоя скоро да си е давала цитонамазка за изследване?
*
Re: Лаборатории Русе - мнения?
« Отговор #8 -: Септември 26, 2008, 16:29:52 pm »
Преди съм носила в патологията. според Зарзаланов там най- добре гледали.
*
Re: Лаборатории Русе - мнения?
« Отговор #9 -: Септември 29, 2008, 16:30:04 pm »
Преди съм носила в патологията. според Зарзаланов там най- добре гледали.
Благодаря за идеята.  :thankyousign: :balk_47:При някое от следващите изследвания може да се възползвам. Не ми тежи да отида на ръка да си взема резултата. Важното е да е достътъчно верен.