0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: покупка и монтаж на абсорбер
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2008, 07:45:35 am »
супер, точно вчера си взех на Пропър обезмаслителя- довечера като сготвя ще пробвам да видя какво става  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: покупка и монтаж на абсорбер
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2008, 09:28:44 am »
Металните филтри се почистват най-лесно с обезмаслител. Аз ползвам Меглио. Напръсквам ги обилно, стоят около 30 минути така и после разтърквам и мия с гореща вода.
И аз съм фен на този препарат. Чисти много добре мазно.

П.П. Виждам поста на мини, само като пиша моя.  :?
« Последна редакция: Октомври 27, 2008, 09:30:36 am от Жекова »
*

    albi 28

Re: покупка и монтаж на абсорбер
« Отговор #22 -: Октомври 27, 2008, 12:54:37 pm »
Здравейте момичета,
Да споделя и аз:
Купихме абсорбатор Faber -мощен, 800 куб.м на час, уж добър за помещение с тези размери.
Монтиран по правилата на 60 см от котлоните / на ток са/.
Помещението е около 27 кв. метра-хол и усвоен балкон, като стената под изкъртения прозорец е оформена като бар плот.Абсорбаторът е на балкона, преустроен на кухненски бокс.Въздуховодът е  насочен към изградена стена и парите излизат навън в атмосферата.
Там, където въздуховода се свързва с абсорбатора уж за по-добро го залепихме с фолио  за да не излиза пара от там, което не знам дали е правилно.
А сега да споделя какъв е резултата:
Когато се включи на 3-та степен  след няколко секунди се получава такова мощно засмукване, че  листата на цветето, което е в другия край на хола разположена срещу входа за балкона-кухня   започват за се люлят. До цветето има фотьойл и като седна на него така ми духа, че мога да настина яко, ако стоя дори 15 минути.
Същото е  и  на други места в хола.
А след 5 минути работа в хола става зверски студ.
Направо съм шокирана, не знам какво да правя, чудя се дали няма проблем в монтажа или просто този абсорбатор е по-мощен от необходимостта за това помещение.
Моля за споделите Вашия опит и  още нещо:
Тъй като парата излиза директно навън, а има само една клапа ми се струва, че като духа вятър  идва студ отвън и се чува едно прищракване, може би клапата нещо се движи.
Сега искам от майстора, който го  монтира да сложи и втора клапа, не знам как ще стане и дали въобще ще стане. От магазина ми казаха, че ако се монтира от вътрешната страна на стената и разстоянието между двете клапи е по-голяма/ при нас е около 1,20 м/   може втората клапа да не може да се отваря.
Абсорбатора струва 440 лв, беше на промоция когато го купувахме

Ще съм благодарна да споделите опита си.
 
*
Re: покупка и монтаж на абсорбер
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2008, 13:45:09 pm »
хм, и нашия е със същите параметри само дето помещението е 42 кв.м., но чак да ми заспуква листата на цветята и да ми духа, няма такова нещо :lol: Нашия влиза в кумина, в никакъв случай не ми изстудява помещението, нито пък духа от него :?
незнам, може да са сбъркали наистина нещо при монтажа, но то пък какво има да му сбъркаш на един абсорбатор :(
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: покупка и монтаж на абсорбер
« Отговор #24 -: Октомври 27, 2008, 18:36:14 pm »
а от нашия се усеща студен въздух на вратата на голямата стая /на около 4 метра от него/ и аз заради това си мисля, че има нещо при монтажа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: покупка и монтаж на абсорбер
« Отговор #25 -: Октомври 27, 2008, 23:41:09 pm »
800 кубика е доста, нормално е когато работи на пълна мощност да засмуква освен миризмите и топлината от помещението.
За духането когато не работи:
Ако го има, то е в следствие на течение, в което има и друг участник, освен абсорбатора. Вероятно отворен прозорец, или отдушник в банята да речем.
Обаче
ако все пак става течение по посока на нормалната работа на абсорбатора (на вън), то и да се сложат още клапи, те няма с нищо да променят ситуацията, освен да възпрепятстват нормалната работа на уреда.
Ако течението е от абсорбатора навътре към помещението, значи клапата е счупена или изобщо липсва.