0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #80 -: Октомври 05, 2008, 11:32:02 am »
Жабчо, като питах Сигридов, той каза, че вливания правят по принцип до 20та седмица, но за да се застраховат. Иначе най-активни били НК клетките между 7ма и 10та. Като ти гледам лентичката - минала си критичния период. Все пак питай си го и ти де, но до колкото знам се прави контрола на 4 седмици. Конова каза, че толкова покрива едно вливане.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #81 -: Октомври 05, 2008, 11:43:34 am »
 Аз спирам лекарствата от днес ,така ми каза докторката. :)
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #82 -: Октомври 05, 2008, 12:09:10 pm »
Момичета и аз да попитам за тези НК клетки докога смятате да вливате имуновенин че вече се побърквам с това вливане последното ми беше в 22 седмица и на мен д-р Сигридов ми каза до 20.Но като отидох да дам контрола пак ми бяха изписани и интересното е че всеки път ампулите се увеличават почнах от 30 и стигнах до 46.Мисля в 26 седмица да отида за последно на контрола че явно ако си ги правим до последно имуноложките и ампули ще ни изписват постоянно.
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #83 -: Октомври 05, 2008, 12:51:22 pm »
 Рила ,и аз съм притеснена ,и не знам каква е истината .Както написах по-рано ,имам 3 контроли в норма и ,въпреки това са  ми изписани пак (20 амп)Утре ще се обаждам на имуноложките да ги питам какво става.
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #84 -: Октомври 05, 2008, 23:12:58 pm »
Жабчо, като питах Сигридов, той каза, че вливания правят по принцип до 20та седмица, но за да се застраховат. Иначе най-активни били НК клетките между 7ма и 10та. Като ти гледам лентичката - минала си критичния период. Все пак питай си го и ти де, но до колкото знам се прави контрола на 4 седмици. Конова каза, че толкова покрива едно вливане.
Гане, мойто последно вливане беше 23-24 г.с., но и на мен ми се струва, че то беше по-скоро застраховка от колкото необходимост.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #85 -: Октомври 05, 2008, 23:21:38 pm »
Мери, аз последно като ходих на лекар тук, говорих с двама лекари, а и на Сигридов се обаждах и общото мнение е, че бебето се развива добре, не би трябвало да има проблеми и поради тази причина не се нуждая от повече вливания. Аз го приех и се успокоих. Общо взето до колкото знам от други момичета, при нисък граничен процент, не се влива. Да не говорим, че е малко тъмна материя все още това и не винаги са сигурни в резултатите. На мен ми казаха, че сега в случая е по-важно да поддържам Хашимотото и съответно стойностите на ТСХ, за да няма проблеми.
Честно казано така и не чух единно мнение по въпроса :? Избрах да повярвам, че всичко е наред и че няма да имам проблеми, пък дано съм права.
Ох, да се оплача малко - кръвното ми днес е 140/110, при положение, че съм била винаги с кръвно 120/70. Лошо ми е, вие ми се свят, да не говорим, че се разболявам и ме боли и гърлото :? Чувствам се като парцал :(
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #86 -: Октомври 06, 2008, 00:28:07 am »
Към края на престоя ми в патологията и аз се обзаведох с високо кръвно, движеше се ст-стите 80-90 на 130-140. Акушерките казаха, че е нормално за края на бремеността кръвното да бъде по високо, особенно 130/80. Обаче Тодорова като видя в картона ми тези ст-сти подскочи като попарена и веднага ми изписа хапове. Аз не исках да пия допълнителни и без това пиех доста, казах й че най вероятно е от притеснение, но тя каза, че е по-важно да предпазим бременността и едно високо кръвно би се отразило доста зле на и без това проблемната бременност. Абе общо взето държеше кръвното да се движи в норма.
Сигурна съм, че всичко ще е както трябва. Щом лекарите са ти казали, че няма нужда от повече вливания, значи е така. Успех, ще стискам палци до края.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #87 -: Октомври 06, 2008, 08:43:20 am »
Мерси Мери :bighug:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #88 -: Октомври 06, 2008, 11:51:36 am »
Честито на Svejo и danini2!
Лека бременност ви желая и много хубави и безпроблеми оставащи месеци!

Гане
, моето кръвно също варира доста и стига до 135, при положение, че съм с нормална горна граница 110. Опитай се да не се тревожиш и безпокоиш, дано се нормализират нещата. И да пребориш настинката! :crossfingers:
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #89 -: Октомври 06, 2008, 12:40:58 pm »
 Благодаря ,Елма!
 Аз в сряда ще ходя да правя вливане ,и на преглед. :)
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #90 -: Октомври 06, 2008, 16:21:12 pm »
Добре дошли danini2 и Svejo! Лека бременност!

Гане, дано те отмине болестта и кръвното да ти се оправи!
Аз пък съм с ниско кръвно и в петък щях да се свлека в трамвая, т.е. аз си пропътувах клекнала една спирка и слязох и съм стояла 10 минути на пейката на спирката докато се оправя. А в трамвая хората явно смятат, че е нормално да се возиш клекнал, щото никой не ми обърна внимание, и това не е за първи път и друг път ми е прилошавало и пак никаква реакция.

Мини, по първоначални данни ще имаме младеж, но ще видим в четвъртък на втората ФМ. Ама каквото излезе няма да го връщам ;), само да е живо и здраво друго неискам.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #91 -: Октомври 07, 2008, 09:32:23 am »
Здравейте,момичета. Темата за имунологичните съвпада с моите тревоги. От Плевен ми казват, че преди предишното вливане имах антикардиолипидни антитела IgM 15.6% , а сега са над 80%. Как става тая работа, защо? Освен това на мен и в Малинов и в Плевен ми препоръчват да давам контроли на 25-30 ден, че на следващата седмица да вливам. Даже веднъж ме върнаха че съм отишла много рано. Надявам се не е фатално, нали?

Svejo, и аз ще вливам в сряда следобед, ако си в Малинов може да сме заедно :)
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 09:47:32 am от hope »

Косето е на небето.
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #92 -: Октомври 07, 2008, 09:47:48 am »

Svejo, и аз ще вливам в сряда следобед, ако си в Малинов може да сме заедно :)
[/quote]

 Утре съм от 15 часа на вливане в Малинов ,така че ще се видим. :)Ти в колко часа си ?
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #93 -: Октомври 07, 2008, 10:59:42 am »
От 14.00, ще те чакам  :)

За АФА си мислех данеби като смених мястото на биене на фраксипарина от корема в ханша де не се усвоява. да не може да мине през сланинките :)ще питам и Сигридов утре. Иначе НК клетките си падат постепенно.

Косето е на небето.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #94 -: Октомври 07, 2008, 11:11:09 am »
За АФА си мислех данеби като смених мястото на биене на фраксипарина от корема в ханша де не се усвоява. да не може да мине през сланинките :)
Няма такова нещо. Фраксипаринът се бие почти навсякъде, където можеш да хванеш кожа.
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 11:13:28 am от Stivarip »
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #95 -: Октомври 07, 2008, 15:29:16 pm »
Хоуп, при мен от 20% бяха станали 37% след две вливания. После спаднаха и след третото доц. Конова каза, че повече няма нужда.
Не се притеснявай. Аз 9 месеца само корем бодох. Имах си и синки и буци, но търпиш. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #96 -: Октомври 07, 2008, 16:26:46 pm »
White, Stivarip, благодаря за мнението. ще опитам дагледам по-спокойно на нещата  :D.

Косето е на небето.
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #97 -: Октомври 07, 2008, 17:35:11 pm »
hope, изключително много се радвам за твоята бременност!!!! Извинявай, че чак сега разбрах, но септември и на мен ми беше горещ месец, та нямах много време да се интересувам от други неща. Пожелавам ти да не усетиш как ще мине времето, да сте добре ти и цялата сладка компания вътре в теб и да нямате проблеми!!! Ще стискаме палци на всички ви за щастлива развръзка!!!
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #98 -: Октомври 07, 2008, 22:40:50 pm »
Аз пък съм с ниско кръвно и в петък щях да се свлека в трамвая, т.е. аз си пропътувах клекнала една спирка и слязох и съм стояла 10 минути на пейката на спирката докато се оправя. А в трамвая хората явно смятат, че е нормално да се возиш клекнал, щото никой не ми обърна внимание, и това не е за първи път и друг път ми е прилошавало и пак никаква реакция.

Гери, това е класическа, мила, родна картинка!
Канех се и аз да ви питам по темата с градския транспорт. Всеки божи ден, като се кача в трамвай, се разиграва една и съща сценка. Мъже, жени и разни млади хора активно гледат ли гледат през прозореца и много се стараят "да не забележат", че до тях стои права видимо бременна жена.  8O Преди си мислех, че е понеже не ми личи. Ама сега вече си личи достатъчно.

На вас отстъпват ли ви място?   
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #99 -: Октомври 07, 2008, 22:49:03 pm »
не, като цяло
единични случаи, при единия чак на мен ми стана неудобно, защото контрольорката се развика на  пътниците, че не са ми направили място да седна
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит