0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #60 -: Октомври 02, 2008, 19:55:21 pm »
и аз вчера бях на преглед - за размерите не питах, но док каза, че е около 2 кг.
отговаря си на седмиците и всичко е ок. Мен още не са ме мерили,та нямам идея относно размерите на таза.
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #61 -: Октомври 03, 2008, 10:09:37 am »
vixi доколкото знам, размерите на таза се взимат още в началото на бремеността. но може би може и по-късно :ask:
« Последна редакция: Октомври 03, 2008, 10:12:50 am от dianka »
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #62 -: Октомври 03, 2008, 10:29:34 am »
На предродилната консултация се взимат задължително. Нали по време на бременността се разпускат тазовите връзки, за по-лесно раждане.
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #63 -: Октомври 03, 2008, 18:52:10 pm »
vixi В началото на бременността се взимат, както и към края но кога точно незнам.


*

    sesi

  • ***
  • 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #64 -: Октомври 03, 2008, 19:39:15 pm »
момичета днес бях на консултация всичко е ок но кръвното ми е 140-80 което ме притеснява,до сега никога сам нямала високо кравно дали е от притеснение даите савет :P
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #65 -: Октомври 04, 2008, 06:59:36 am »
на мен пък доктора ми иска препис от секциото,правено преди 16 години,за да видел причините и вида на маточния разрез-понеже външния е вертикален.Иначе не иска да позволи нормално раждане.а аз така се надявах че този път ще ми се размине операцията...
Едва ли болницата пази архив от 1993г а и как да го взема от там,като съм в щатите...
плаках вчера,а днес опитвам да се примирявам с положението.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #66 -: Октомври 04, 2008, 07:33:58 am »
Здравейте на всички бременелки,леко бременеене и прекрасна среща с здрави бебчета :babbycarrage:,надявам се,че ще ме приемете при вас,да си бременеем заедно,аз ви чета редовно и попивам информациики.Искам да ви попитам,за изтръпването на ръцете,от известно време ми изтръпват дясната ръка и крак-чак до болка,а забравих при прегледа да питам д-р Сигридов,имаше някъде нещо четох ама сега не го намирам,дайте мнение и съвет.Благодаря ви.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #67 -: Октомври 04, 2008, 07:46:39 am »
най-вероятно ще ти предпише магнезиев препарат
питай задължително на следващия преглед
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #68 -: Октомври 04, 2008, 10:05:04 am »
 Здравейте и от мен,и аз се присъединявам към вас,дано да бъдем заедно до щастливия край! :D
 Преди един ден бяхме на първа фетална морфология при д-р Сигридов,засега всичко е наред.
 Пожелавам много късмет на всички и много нови попълнения в темичката ! :)
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #69 -: Октомври 04, 2008, 10:33:39 am »
Добре дошли на danini2и Svejo !!! Леко бременеене ви пожелавам, момичета!!!! И аз съм при Сигирдов :)Можете да го питате за всичко, което ви притеснява, няма неудобни въпроси!!
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #70 -: Октомври 04, 2008, 11:06:40 am »
Mini благодаря,но аз пия магнерот вече 3 месец,правих си и иследване на захарта -всичко е ок,единствено не пия калций ,а може би трябва.Благодаря за посрещането и пожеланията,аз си го питам д-р Сигридов,но толкова много въпроси,че забравям някои :oops:
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #71 -: Октомври 04, 2008, 14:44:26 pm »
Добре дошли на danini2и Svejo! Лека бременност, момичета!

Svejo, като гледам и ти си от лятната серия в клиника Малинов.  :wink: Аз още ходя при д-р Стаменов, но предполагам че скоро ще ме прехвърли и мен към д-р Сигридов.
  09.11.2007
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #72 -: Октомври 04, 2008, 15:00:46 pm »
  Благодаря на Жабче и на останалите момичета!
  Да ,от лятната серия съм ,но съм пациентка на д-р Персенска (макар че работите са малко общи както знаете :) )Мен вече ме прехвърлиха, завчера като бях там забравих да питам кога да спра Утрогетана и Аспирина. От два дена се мъча да се свържа с Персенска,и Стаменов и не успявам.Незнам дали при всичи е еднакво или е индивидуално.?
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #73 -: Октомври 04, 2008, 17:32:32 pm »
Обикновено в края на 12 г.с. се спира Утрогестана, но все пак попитай. Миналата година д-р Стаменов ми го спря в първия ден на 12 г.с., а пък сега каза да го слагам до края на 13 г.с. За аспирина мисля, че е индивидуално. Аз съм на Фраксипарин и ще го слагам поне до 15 г.с.
  09.11.2007
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #74 -: Октомври 04, 2008, 18:17:35 pm »
Svejo, честита хубава новина
другия път ми се обади по от близко  :wink: не хапя, особенно на работното място
има камери  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #75 -: Октомври 04, 2008, 18:45:34 pm »
Svejo аз също съм пациент на д-р Персеинска :DАспирина аз го пиех докато имах вливания,някъде 13-14 седмица,ако имаш имунологични проблеми д-р Сигридов ще ти каже до кога да го пиеш,но знам,че няма проблем до 13 седмица включитено,но все пак питай док
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #76 -: Октомври 04, 2008, 18:57:56 pm »
 Благодаря ви момичета,утре продължавам с опитите по телефона.
 Мини,знам че не хапеш  :)Аз живея точно до Била ,така че ще се видим.
 данини,честно да ти кажа ,вече незнам, дали имам имунологичен проблем или не ,след като днес получих резултатите от последната контрола на НК клетки,всичко е в норма ,а отдолу пише 20 амп. имуновенин.Малко съм ядосана даже.Това ми е 3-тото изследване в кл. Надежда,и трите пъти бяха в реф. стойности ,въпреки това преди 3 седмици влях 20 ампули.Вече не мога да разбера какво става...   :x
*
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #77 -: Октомври 04, 2008, 19:48:46 pm »
Здравейте на всички бременелки,леко бременеене и прекрасна среща с здрави бебчета :babbycarrage:,надявам се,че ще ме приемете при вас,да си бременеем заедно,аз ви чета редовно и попивам информациики.Искам да ви попитам,за изтръпването на ръцете,от известно време ми изтръпват дясната ръка и крак-чак до болка,а забравих при прегледа да питам д-р Сигридов,имаше някъде нещо четох ама сега не го намирам,дайте мнение и съвет.Благодаря ви.

Аз имах такова изтръпване по десния крак. След като родих, то изчезна. Най-вероятно бебето е притискало нещо и затова се е появило, но ти вси пак си попитай доктора. На мен ми се появи към края на 5 месец.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #78 -: Октомври 04, 2008, 20:16:03 pm »
Това с тези имунологични наистина е много озадачаващо,на мен имуноложката ми каза,че при бременност се завишават,но въпреки това вливах два пъти,един път 72 ампули и втория 48,от тогава всеки месец правя контрола,бяха се вдигнали пак,но се разминах,причината беше някаква инфекция на пикучния мехур,още си нося бактериите-няма отърване,но засега ще правя само контроли без вливания,въпреки,че не са ми завишени много клетките,бяха 16%,смъкнах ме ги на 9%,сега са 13%.Благодаря ти Mary ще питам на прегледа.
Re: Тема на бременните № 31
« Отговор #79 -: Октомври 05, 2008, 10:23:21 am »
Тъкмо се канех да питам през колко време се прави контрола на НК клетките при бременност и какво да видя - точно тази тема сте "зачекнали". Аз съм с минимално завишение - беше 1% преди ИКСИ-то, вливах интралипид по време на стимулацията. В 7 г.с. правих контрола и завишението се оказа 2%, така че ми назначиха вливане на 40 ампули имуновенин, което направих в 9 г.с. Явно е дошло време за нова контрола.

Иначе да се оплача, че имам някакво обилно течение с вид на гъби.  :( Но още съм на утрогестан така че микробиологията ще почака още малко. Само дето ще изкукам от страх дотогава. Знаех си, че от престоя в Пирогов като нищо ще си донеса някоя гадина...  :?
  09.11.2007