0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Гестационен диабет
« Отговор #20 -: Септември 24, 2008, 07:42:39 am »
["Заяли са се с мен да раждам по естествен път(на 37 години и ще ми е  първо раждане)-"защото при секциото щяло да има много повече рискови фактори,включително и инфекция " [/quote]

намесвам се в темата не за гестационния диабет, а защото ме шокира точно това изречение. абе Илияна, ти нали имаш плацента превия и непрекъснато кървеше до 4-5-ти месец. как така ще няма да си секцио с такава плацента? или плацентата ти се е вдигнала? 8O

@ целува всички във форума и им желае щастие



http://www.bgphoto.net/Arabidopsis/
http://s9.bg.bitefight.org/c.php?uid=69366
Re: Гестационен диабет
« Отговор #21 -: Септември 25, 2008, 00:02:47 am »
абе Илияна, ти нали имаш плацента превия и непрекъснато кървеше до 4-5-ти месец. как така ще няма да си секцио с такава плацента? или плацентата ти се е вдигнала? 8O
  Честно да ти кажа и аз не знам вече-техника каза,че се е вдигнала(тук има "техници"които те гледат на УЗ),а докторката като гледаше снимките каза,че до 34г.с. има шанс да се вдигне.Отгоре на това усещам бебето прекалено ниско и като ме срита в такова състояние и веднага се подмокрям(не се напишквам,а ми излиза течение което според лекарката било предизвиквано от изтичане на околоплодни води).За мен това последното си е типичен пример за евентуална плацента превия,но не знам на кого да вярвам вече-на докторката ,на техника ли ,на себе си ли?
Re: Гестационен диабет
« Отговор #22 -: Септември 25, 2008, 09:42:39 am »
Момичета, да Ви питам и аз.Преди да забременя бях на метформин, защото номеври ми намериха инсулинова резистентност. В 13 седмица го спрях и оттогава постоянно изследвам кръвба захар иинсулин изходно. Трябва ли да правя сега това обременяване с глюкоза ,защото последният път гинеколожката ми каза че всичко ми е в много добри стойности (кръвна захар под 5, инсулин под 10 при реф стойност 2-22) и няма смисъл да се натоварвам излишно
Re: Гестационен диабет
« Отговор #23 -: Септември 25, 2008, 16:50:35 pm »
Трябва ли да правя сега това обременяване с глюкоза ,защото последният път гинеколожката ми каза че всичко ми е в много добри стойности (кръвна захар под 5, инсулин под 10 при реф стойност 2-22) и няма смисъл да се натоварвам излишно
  Мари,тъй като в миналото ти е била открита инсулинова резистентност,няма да е лошо да поврториш теста-за твое добро е.Ако се наложи ще бъдеш на диета.
А не вярвай на тези изказвания на гинеколожката си,защото всеки доктор е най-добър в областта в която е специализирал.Това ,че кръвната ти захар е в нормата не означава ,че нямаш инсулинова резистентност в момента.Например случая при мен -винаги съм с била с ниска кръвна захар(хипогликимик),в деня в който ми правиха изследването първоначално беше 80 при норма 80-140.Един час след натоварването с глюкоза вече беше 170.Сега дали се преработва по-бавно от организма ми или заради бременността настъпват тези изменения-това ще мога да ти го кажа месец след като родя.А предполагам че е заради бремеността защото над 80% от плацентата е изградена от сладко захароподобно вещество.Според мен с напредването на бременността плацентата би трябвало да се увеличава ,като с това организма се натоварва допълнително да преработва още захариди.Аоциацията ми е следната-не можеш с една найлонова чантичка която издържа максимум 2 килограма да носиш продукти за 5 килограма(тя веднага ще се разкъса)нали?В случая чантата е плацентата- в началото ембриона е бил 5грама а,когато дойде време за раждане бебето вече е около кг и околоплодните води ти стават поне 4 кг.Затова те съветвам направи си това изследване-мисля че се правеше до 28 г.с.,поне да знаеш какви мерки да предприемеш -за твое успокоение и за здравето на бебчето си.
Re: Гестационен диабет
« Отговор #24 -: Септември 25, 2008, 18:34:51 pm »
Благодаря Илианас, май най-добре ще е да го направя! :bighug:
Re: Гестационен диабет
« Отговор #25 -: Ноември 13, 2008, 04:27:10 am »
гестационният диабет няма връзка с наличието на диабет или предразположеност към диабет у майката или семейството й.
слушай си лекарите.
Ха има и още как.Днес бях на образователен курс за гестационният диабет.
Първото с което започнаха бе че 1 на всеки 3 майки с гестационен диабет по-късно развива диабет тип 2.А 1 на 3 това си е 33% което никак не е малко нали?Другото,което е ,че бебета родени от майки с гестационен диабет в голяма част от случаите се раждат хипогликемици.Вследствие на това панкреаса им  работи на "пълна пара",по-бързо се изтощават клетките му и по-рано настъпва "старческият диабет"(който обикновенно след 50 годишна възраст).То всъщност си е един вид диабет тип 2,с тази разлика ,че конкретизираха,че тип 2 настъпва по-рано след 30тата годишнина.
Смяха ми се като ги питах защо прясното мляко е забранено,а в същото време те препоръчват по 1 чаша дневно.Оказа се ,че мога да ям почти всичко и ориз и картофи и грозде и банани и други плодове ,че дори и червено месо,но трябва да правя изчисления на храната която консумирам през деня.Което не ми звучи чак толкова зле.Другото което ме разочарова бе ,че освен различните му там сладки и сладкиши и газираните напитки,абсолютно противопоказни са и готовите натурални сокове,дори и да пише,че са без захар.
  Другото което ми направи впечатление бе,да не се консумират плодове със закуската и че сутрин нагладно обикновенно кръвната захар е винаги по-висока отколкото през останалата част от деня.
*
Re: Гестационен диабет
« Отговор #26 -: Ноември 14, 2008, 20:38:15 pm »
А ,Илианас това важи ли за тези които още не са бременни ,но имат леко завишен инсулин?На мен по -време на бременност са ми изписали да пия метформина по половин хапче ? :?
Re: Гестационен диабет
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2008, 16:43:23 pm »
А ,Илианас това важи ли за тези които още не са бременни ,но имат леко завишен инсулин?На мен по -време на бременност са ми изписали да пия метформина по половин хапче ? :?
  По време на бременност настъпват невероятни промени в организма на жената.Ти казваш,че имаш леко завишен инсулин?За мен това е равносилно на хипогликемия-ниска кръвна захар.Аз например бях така,но от 25 седмица захарта ми започна да се повишава.Сега съм в 34та и си я следя най-редовно и съм на диета.Иначе прочетох доста материали по този въпрос и това което ме успокои бе следното:"от 28 до 36та седмица бебето и плацентата растат най-усилено ,а  кръвна захар идва от плацентата и хормоните които тя произвежда за да се развива и расте нормално).През това време панкреаса е длъжен да произвежда 2-3 пъти повече инсулин за да се справи със повишените нива на кръвната захар в организма.След 36 г.с.кръвната захар започва да спада и дори тези които са на лечение е необходимо да намалят дозите на лекарствата си.Около 38 г.с. стойностите на кръвната захар са много близки до тези от преди забременяването и след раждането всичко си "идва по местата".
Re: Гестационен диабет
« Отговор #28 -: Юли 14, 2009, 11:39:21 am »
здравейте
изследването, за което се плашите толкова много въобще не е страшно. Така или иначе в целия си живот нив консумираме доста сладки неща и изпиването на 75 гр чиста захар не е проблем, а просто единствен начин да се установи диабет било то на бременността или през останалото време. Провежда се по критерии на световната здравна организация и в повечето развити страни е стандартна процедура в хода на бременността. За съжаление, както в много други отношения, България е малко по-назад, но в болницата по ендокринология, която се намира в Майчин дом д-р Бояджиева се занимава с безплатно изследване за Диабет по време на бременност и изследва както стойностите на кръвната захар, така и тези на инсулина, а и много други допълнителни неща. Така че всички жени, които имат някой в рода си с диабет, имали са повишена стойност на кръвната захар, поликистоза на яйчниците, репродуктивен неудач, бебето предхожда гестационна възраст трябва да си направят подобно изследване.
Късмет на всички
Re: Гестационен диабет
« Отговор #29 -: Юли 14, 2009, 13:10:16 pm »
maria.veskova за това изследване в Майчин дом,трябва ли предварително обаждане,ако реша да отида за обременяване там,къде точно става,малко повече инфо ако може :)

Re: Гестационен диабет
« Отговор #30 -: Юли 30, 2009, 14:31:06 pm »
здравей ninkata1
за изследването, което за гестационен диабет или доабет по време на бременност, което провеждам в майчин дом (клиника по ендокринология) е най-добре да ми се обадите предварително, моят телефон е 0888 447954. По принцип съм всеки ден на работа и задължително за времето, в което тече скрининга до към 11 часа може да ме откриете на 4 етаж
изследването трае 2 часа и се прави на гладно като се изпива 75гр глюкоза(захар), разтворена в 300мл вода. Това е най-точния метод за диагностициране на въглехидратните нарушения, както по време на бременността, така и извън нея.
Ако имате допълнителни въпроси питайте!
Д-р Мария Бояджиева
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Гестационен диабет
« Отговор #31 -: Септември 02, 2009, 10:01:54 am »
Здравейте,момичета!

Аз също съм с диабет и докато се ровех в нета намерих ето този сайт.
http://gestationaldiabetes-bg.com/

Надявам се да съм била полезна на всички момичета м моето положение.
07.10.2009
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Гестационен диабет
« Отговор #32 -: Март 10, 2011, 23:34:01 pm »
С известно неудоволствие се записвам и аз в темата. Имам гестационен диабет. Засега минавам на диета, а след раждането ще ме пратят на специалист. Намерих доста полезна статия, ако някой го интересува.

http://www.biberonbg.com/info/diabet.htm
Re: Гестационен диабет
« Отговор #33 -: Февруари 13, 2014, 20:41:57 pm »
Здравейте,
Дали някой може да ми прати координати на д-р Бояджиева от Майчин дом за консултация при евентуално съмнение за гестационен диабет?

Също така, тя ли е специалистът в тази област, към който да се обърна?

Аз на своя глава си пуснах тест за обремененост с глюкоза и сега ми трябва някой да ми разчете резултата.

Благодаря предварително,
Розали
Re: Гестационен диабет
« Отговор #34 -: Ноември 12, 2017, 19:44:31 pm »
Здравейте,
Бременна съм в 11г.с. При последния ми преглед (преди пет дни) проследяващият лекар ми назначи глюкозотолерантен тест тъй като глюкозата ми беше 5.14mmol/l, което е в граница, но близо до горната референтна стойност според нея. Резултатът от теста е следният:
Глюкоза (0мин) 5.24mmol/l
Глюкоза (60мин) 4.36mmol/l
Глюкоза (0мин) 5.42mmol/l
Според референтните стойности на лабораторията, всички е в норма. За мен е странно обаче, че стойността на 60та минута е по-нисък от този преди приема на глюкозата и се чудя не е ли логично да е точно обратното. Следващият ми преглед е след две седмици и реално чак тогава лекарят може да коментира резултатите. Мислите ли, че имам причина да търся по-рано консултация по темата?
Благодаря предварително.