Овулационен календар
за планиране на бременност и определяне на фертилните дни. Графики на фертилност.

Зачатие e българският портал за профилактика и преодоляване на стерилитета, репродуктивно здраве и семейно планиране, който съдържа много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни методи.

Сдружение Зачатие има за цел да обедини, информира и подпомага над 270 000-и български семейства, които не могат да имат свои деца, докато не им бъдат направени необходимите за целта изследвания и лечение.

Автор Тема: Дуфастон до кои месец при бременност  (Прочетена 7524 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sesi

• Познат потребител
  • Публикации: 218
  • Прави добро и ще получиш добро!
Дуфастон до кои месец при бременност
« -: Септември 08, 2008, 11:02:04 am »
Дуфастон до кои месец при бременност се пие момичета,знам,че може и до 6 месец,през тази седмица ще ходя на лекар,но ако знаете пишете благодаря предварително.
Аз съм в 9 седмица и мисля,да го пият до към 3 месец

z22

• Сдружение Зачатие
  • Много активен потребител
  • *
  • Публикации: 3200
  • мама на слънцa
    • жори
Re: Дуфастон до кои месец при бременност
« Отговор #1 -: Септември 08, 2008, 17:38:55 pm »
ами това може да ти каже само лекарят ти в зависимост от състоянието ти.Аз го пих до 30-та г.с.
<br />

ognyana

• Сдружение Зачатие
  • *
  • Публикации: 1363
« Отговор #2 -: Септември 08, 2008, 18:57:25 pm »
До 20 г.с. - така пише и на опаковката при повтарящи се аборти. До отзвучаване на симптомите. Както казва z22, зависи, може и за по-дълъг период, но не би трябвало да е за по-малък от 12 г.с.
За да се сбъднат мечтите, е нужна малко повече любов!

Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!

Tamara

• Публикации: 1654
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
« Отговор #3 -: Септември 08, 2008, 19:22:37 pm »
На мен до 16г.с. ми ги препоръчваха. После можело да се разчита на плацентата. Тогава някъде можеш да започнеш и магнезий. Преди това мойта док. каза, че в матката нямало рецептори за магнезий... каквото и да значи това.
Бати 10,5 г.
Малчо 5 г.

dianka

• Публикации: 1231
« Отговор #4 -: Септември 09, 2008, 22:04:13 pm »
Аз го пих до 18г.с., а док ми беше казал до 15 г.с.  :oops: Така е, на опаковката пише до 20г.с. но съм чувала, че може и до по-късно.

venus_melena

• Публикации: 1516
« Отговор #5 -: Септември 28, 2008, 21:29:07 pm »
Мисля, че в упътването беше написано до кога може да се пие! Нещо ми се върти, че нетрябва да се пие в последния триместър!
Матей - 1.04.2006 г

mini

• Глобален Модератор
  • *
  • Публикации: 8160
  • purple addicted
« Отговор #6 -: Септември 28, 2008, 21:40:37 pm »
и аз зная до 16, а утрогестана до 12
след това магнезиеви препарати /след 16 седмица/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит

Silvia85

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 19
« Отговор #7 -: Април 08, 2011, 13:54:25 pm »
На мен ми изписаха Дуфастон,защото получих зацапване,което все още не спира и увличхме дозата.Лекарят ми каза да го пия,докато ми свърши опаковката.Чета,че приемането му трябвало да продължи до 16 г.с. да продължавам ли да пия след като свърши?

Габриела74

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 5
« Отговор #8 -: Април 13, 2011, 10:07:43 am »
Аз пих Дуфастон до 20-21 г.с.

Информацията, съдържаща се в zachatie.org НЕ може да замени консултацията с лекар за диагнoстика и лечение! За всичко свързано с Вашето здраве се консултирайте със своя лекар! Екипът ни не носи отговорност за сайтовете, към които сме предоставили връзки .. още »
Банкова сметка: ПИБ - клон Витоша
IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK
BIC - FINVBGSF

|   реклама   |   контакти   |   отговорност   |   начало