0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

силен отток на краката
« -: Септември 07, 2008, 16:23:57 pm »
Около глезените на двата ми крака се образуват силни оттоци, когато се натисне със пръст кракът до коляното остава дупка. Близо, около глезените има меки тъкани, които са се уголемили, и кокалчето не се вижда от тези подутини, горната част на стъпалото също е подуто. Вечер се увеличава оттока, но подутината на меките тъкани си стои така денонощно. Сутрин оттокът намаля малко, но до вечерта вече е подуто и боледнено, особено когато стоя на едно място седнала, усещам краката си все едно са пълни със олово, всичко се стича надолу от коленете към стъпалото. Не мога да си обуя нормални обувки. Имам шум в ушите и мисля, че по-лошо чувам!!!
Какво да правим? Направихме анализи на кръвна картина и урина - всичко е нормите, кръвното налягане ми е 134-78, пулс 124 – така е напоследък. Благодаря Ви предварително за отговорите
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: силен отток на краката
« Отговор #1 -: Септември 07, 2008, 17:15:38 pm »
Кръвното ти налягане заслужава внимание.
Изследвахте ли общия белтък в кръвта?
От къде си?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: силен отток на краката
« Отговор #2 -: Септември 07, 2008, 18:11:03 pm »
В коя седмица си бременна?
*

    daniski

  • ****
  • 550
  • Моят дар от Бог-Грант Даниел
Re: силен отток на краката
« Отговор #3 -: Септември 08, 2008, 05:31:13 am »
Спри да ядеш солено и не слагай сол в нищо!Дори в хляба!и пии много вода.не сок и кола,а вода.Кръвното не ти е добре.134 е висока горна граница.Няма ли и друг лекар около теб при който да отидеш?
« Последна редакция: Септември 08, 2008, 06:12:03 am от daniski »
*
Re: силен отток на краката
« Отговор #4 -: Септември 08, 2008, 11:02:24 am »
Трябва ти много опитен акушер-гинеколог за проследяването на бременността. Такъв ли е твоят? Ако имаш съмнения потърси специалист по проблемна бременност непременно. Обясни му състоянието си - трябват ти по-щателни грижи/следене. Би могла да се обърнеш с въпрос към акушер-гинекологично отделение, където трябва да имат специалист по проблемна бременност. И аз да попитам от къде си и в коя седмица си?
Особеност на огъня е, че гори независимо от посоката на вятъра!
Re: силен отток на краката
« Отговор #5 -: Септември 08, 2008, 11:07:58 am »
Кръвното ти налягане е високо, пулсът - учестен.  Търси второ мнение.  И моите крака бяха доста отекли в края на 8 и началото на 9 месец, сега с разхлаждане на времето поспаднаха, но кръвното ми не е скачало над 120/80.  Над 130 (а при теб и към 140) систолно налягане, особено пък за жена, си е вече на горната граница.  Тъй като и моята кръвна картина и урина бяха добре, ме посъветваха всеки ден да си меря кръвното и ако мръдне нагоре да тичам на лекар. 
Re: силен отток на краката
« Отговор #6 -: Септември 08, 2008, 16:36:14 pm »
              здравей ,първо искам да те питам вкоя седмица си?
Аз бях по същия начин,изследвай белтъка в урината си,не яж солено и
без никакъв шоколад.Пий повече течности инай вече повече почивка(ако можеш когато лежиш си вдигаи краката на високо)на мен най вече това ми помагаше.Не се притеснявай може да е нормално при всяка жена е различно.Лека и успешна бременост. :bighug:
                       :balk_103:
никога не спирай да обичаш,не спирай да следваш мечтите си и никога не се отказвай.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: силен отток на краката
« Отговор #7 -: Септември 08, 2008, 17:35:34 pm »
аз бях така още от 5-ти месец и имах белтък в урината.Следих си кръвното по 4 пъти на ден,пиех сумати лекарства и ходех на 2 седмици на доплер.
 Тук в Белгия 130/90 го имат за нормално кръвно и като започнах да вдигам 160/110 ,въпреки максималнато доза Допегит ,се сетиха да ми дадът 2-ро лекарство. :x
 Състоянието ти не е за пренебрегване,трябва ти следене от добър лекар.
<br />